Ottakaa pojat, sano! Mäenpää tarjoaa, sano!
Ja perään kolehtia voileivistään kerjäämässä.
Väiskikin sentään Voiton puoluepäivillään kehtasi suoraan myydä kahvia 5€/muki.
Olvin mehukestit
9
482
Vastaukset
- Anonyymi
Mukana myös käsin vuollut puulastat, vanhat jatsarit ja purkki mustaa partaväriä.
- Anonyymi
5e kahvikuppi oli kyllä kova veto Väiskiltä, siinä oli sumpilla hintaa.
Kulta raudaksi
Kahvi Kaljaksi- Anonyymi
Väinön keittämää kahvia ei ollut muualta saatavilla. Harvinaisuus nostaa hintaa.
- Anonyymi
Väiskin käsissä tavallinen Saludokin muuttuu kalevalaiseksi voimajuomaksi!
- Anonyymi
Ei kai tässä yritetä edes vihjailla, että rahat olisivat menneet puolueen kassan sijaan Johtajan omaan virkistystoimintaan?
- Anonyymi
Kovia pisnesmiehiä molemmat!
- Anonyymi
Voimaa Kalevalasta!
- Anonyymi
Kuisma oli kovempi isänmaallinen, johti tasokasta kansallismielistä liikettä ja piti yllä suhteita Valtakunnanjohtajaan.
Nykyään on ilmeisesti jättänyt politiikan, mutta tulisieluisen Aluekomentajan muisto elää yhä Lahden kaduilla!
Jahwol! Katkase!- Anonyymi
Eihän Kuisma KDP:n aluekomentajana koskaan ollut, niin kuin ei Mäenpääkään. Molemmilla omat kerhot, vaikka pitivät yhteyttä valtakunnanjohtajaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun624519KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1623439Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?582757- 1432676
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492644- 241913
- 241771
- 301646
- 1741610
- 421322