Hyvinvointivaikuttaja Rita Niemi-Mannisen 1 vuotias tyttö on joutunut somekiusan kohteeksi. Häntä kiusataan hänen nimensä takia. Voimia tytölle ja jaksamista.
https://www.is.fi/viihde/art-2000006660042.html
1 v tyttö joutunut nettikiusaajan kohteeksi?
4
212
Vastaukset
- Anonyymi
Siis taas vain vanhempien vika kun tuollaisen nimen valitsi.Koulukiusaaminen alkaa kun pääsee kouluun se on varma. Monet suomessakin valinneet niin älyttömiä nimiä jotta varma asia olisi tilata koulukiusaaja paikalle samantien ja tuhota lapsen elämä kun minä minä haluan söpön nimen lapselle.
- Anonyymi
Vielä voi vaihtaa nimeä. Vaikka se itserakkaiden vanhempien mielestä oli ihgu nimi niin se suuri hyperventilatio ei välttämättä uppoa muihin ihmisiin.
Ehdotan nimeksi Leena-Marjattaa tai Aino Aamua. - Anonyymi
On se kehittynyt yksivuotias, kun osaa mennä someen omalla nimellään.
Kukahan siinä kohteena oli, ulkoistavatko vanhemmat oman valintansa puolustuskyvyttömän lapsen niskoille vai väittävätkö, että ihmiset jotenkin kritisoisivat pienen lapsen tekemisiä. Näkyvyys mediassa hiipui, niin keksittiin jotain huikauhisteltavaa. Todella pateettista ja matalamielistä siis vanhempien toiminta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.3073015Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka612343Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3492033- 1191806
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1261729Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121385- 661359
- 661337
- 681263
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl781233