Liian isot saappaat siis sittenkin, vaikka ympäri vuoden on hehkutettu kuinka hyvin hoitanut: "On hyvä huomata, että monet näistä kysymyksistä ovat kovin monimutkaisia, hän korosti." https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d2dca952-dffd-414b-ada7-224f6d0b9291
Marin myöntää: asiat on tosi mutkikkaita!
Anonyymi
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hyvin se Sanna hoitaa!
Kaikenmaailma koirat räksyttää vaan, kaikki tehdään heidän mielestään taas väärin.
Kauheasti on populistinen oikeisto tarttunut nälvintää ja vittuilu on jatkuvaa, teki niin tai näin.
Kun sitten siitä velan otosta jaksetaan vaikka orpo otti vieläkin vaan enemmän.
Mutta ku se on niin vaikiaa
Kaikki ei ole ollut vaikeaa, hallitus velvoitti yli 70-vuotiaat karanteeniin ja pysymään loitolla muista ihmisistä, hallitus kielsi vierailut yli 70-vuotiaiden yksityiskoteihin.
Oikeuskanseleri totesi ettei hallituksella ollut oikeutta velvoittaa ko.karanteeniin, ainoastaan oikeus suositella.
Yksikään aikaisempi hallitus ei ole syyllitynyt vastavaan törkeään ikärasismiin, mutta eikai vanhusten ihmisarvo kuulu hallituksen arvopohjaan.
Riskialueille matkustaminen sallitiin eikä palaajia testattu tai velvoitettu karanteeniin.
Tartuntaketjuja ei taaskaan pystytä jäljittämään joten velvoittaako hallitus taas yli 70-vuotiaat laittomaan karanteeniin?