Kuinka paljon Sanna Marin saa valehdella?

”Pääministeri myöntää hallituksen valehdelleen maskien tarpeellisuudesta, koska niitä ei ollut".
1568
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Demarit valehtelee aina , myös Sanna , tai jättää kertomatta , tai ei osaa vastata , miten vaan , kieroa kuitenkin .

Äänestä

K yllä maskeja saa rahalla,mutta,kun ei ollut vähäisintäkään halua ostaa,yritettiin,vaan mennä väkisin ruotsin mallin mukaan T:hiihtäjä 47 härmästä

Äänestä

Naisilla tuntuu olevan eri laki,kuin miehillä,nainen saa valehdella niin paljon,kun haluaa T:hiihtäjä 47 härmästä

Äänestä

Ei sillä valehtelulla ole mitään rajaa, punikithan selittelevät EU ssakin että Suomi on oikeusvaltio joka ajaa samnsuuntaista konklaavia muillekin.

Äänestä
  • Tyypillistä viherkommaritouhua eli Meitä ei mitkään lait tai määräykset koske OLEMME PAREMPIA IHMISIÄ KUIN MEIDÄN ELÄMÄMME MAKSAVAT veronmaksajat.

    Viherkommarit ovat aina viemässä yrittäjän/työntekijät vähät eurot "vastuun kannonimissä".

    Yllättäen vastuunkanto koskee vain ja ainostaan pienituloisia, eläkeläisiä, työttömiä yms, kun taas hommataan muutama kymmentuhatta elättettävää "koneinsinööriä" Irakista.

    Näiden tekemät raiskaukset, seksuaaliset hyväksikäytöt yms. ovat erityisesti ministeri Ohivalon agendalla. Mitä enemmän kulttuuririkastuttajia Suomeen saadaan, sen enemmän on viherkommareilla äänestäjiä ja pystytään järkäämään omalle suvakkiporukalle mahtavat edut!

    Äänestä

koita marin ymmärtää että elämme pokeuksellisia aikoja ja sinä hallituksesi kanssa pidätte ihmisiä yksinkertaisina typerine ulostulojene kanssa. tilanne on vakava ja te vain leikitte.

Äänestä

Alla 10.1.2017 Minä, Minä, Minä Sanna haistattelu pääministeriä Sipilään kohdistuen.

"Päivä päivältä näyttää enemmän siltä, ettei Sipilä ole politiikassa edistämässä isänmaan vaan lähipiirinsä etua.”

Näin kirjoitti kansanedustaja ja SDP:n toinen varapuheenjohtaja Sanna Marin Twitterissä 10. tammikuuta 2017. Se oli kovaa tekstiä istuvasta pääministeristä Juha Sipilästä (kesk). SDP oli tuolloin Suomen suurin oppositiopuolue.

Eikö teitä demareita hävetä!

Äänestä
  • Helpottiko?

    "Näin kirjoitti kansanedustaja ja SDP:n toinen varapuheenjohtaja Sanna Marin Twitterissä 10. tammikuuta 2017. Se oli kovaa tekstiä istuvasta pääministeristä Juha Sipilästä (kesk)"

    Tuohan oli silloisesta pääminteristä asiaa. Kuka voi toisin väittä ettei Sipilä lähinnä hoitanut lähipiirinsä asioita?

    Ilmeisesti sinäkin laitat nyt kovaa tekstiä nykyisestä pääministeristä jonka toimet todettu jopa maan rajojenkin ulkopuolellakin hyviksi. Kaikki tietää ettei Sipilästä olisi ollut hoitamaan korona aikaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Helpottiko?

    "Näin kirjoitti kansanedustaja ja SDP:n toinen varapuheenjohtaja Sanna Marin Twitterissä 10. tammikuuta 2017. Se oli kovaa tekstiä istuvasta pääministeristä Juha Sipilästä (kesk)"

    Tuohan oli silloisesta pääminteristä asiaa. Kuka voi toisin väittä ettei Sipilä lähinnä hoitanut lähipiirinsä asioita?

    Ilmeisesti sinäkin laitat nyt kovaa tekstiä nykyisestä pääministeristä jonka toimet todettu jopa maan rajojenkin ulkopuolellakin hyviksi. Kaikki tietää ettei Sipilästä olisi ollut hoitamaan korona aikaa.

    Sipilä oli erittäin hyvä pääministeri talouspolitiikan alueella. Hänen jälkeensä ei jäänyt 30 miljardin lisälaskua , kuten viherkommunistin kassatyttö Sannan osalta.

    Ei myöskään nimitellyt toista mieltä olevien puolueiden edustajia, kuten Minä, Minä, Minä Sanna tekee jatkuvasti.

    Sanna itse on patologinen valehtelija ja nimittelijä!

    Äänestä

Poliitikon pääasiallinen tehtävähän on kansalaisille valehteleminen.

Äänestä
  • Noinhan asia yleensä menee. Tosin tuo ei koske nykyistä hallitusta kuten tiedetään, ja suurin osa sen ymmärtää.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Noinhan asia yleensä menee. Tosin tuo ei koske nykyistä hallitusta kuten tiedetään, ja suurin osa sen ymmärtää.

    Suurin osa suomalaisista näkee painajaisia.Katainen Stubb Sipilä Orpo.........

    Äänestä

”Päivä päivältä näyttää enemmän siltä, ettei Sipilä ole politiikassa edistämässä isänmaan vaan lähipiirinsä etua”,
Sanna Marin tviittasi tammikuussa 2017 eli 10.1.2017.

Äänestä

Marin pyytää anteeksi neljä vuotta myöhemmin !
Ei siis ollut tarvetta pyytää anteeksi aikaisemmin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

”Pääministeri myöntää hallituksen valehdelleen maskien tarpeellisuudesta, koska niitä ei ollut".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu