Sanna Marin poseeraa kannessa taas

Anonyymi

Marin poseeraa Trendi lehden kuvassa. Oma tyttäreni ei lähde ulos noin paljastavassa asussa. Mutta tyttäreni onkin älykäs.
Sanna Marin itse pönkittää sovinistista yhteiskuntaa esiintymällä paljastavasti. Suurin osa miehistä tuijottaa kuvan rintojen väliin, kuka edes muistaa, mitä hän sanoi?

7

216

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo kaunis ja vielä viisas , se ajatus 6 tuntisesta työpäivästä entisellä palkalla oli loistava .

      • Anonyymi

        Tuota kuvaa ihmettelevät eivät tiedä muodista mitään. Vuosikausia on naistenlehdissä ollut kuvia tyylikkäistä naisista bleiseri päällä ilman paitaa. Mutta jos lukee vain Aku Ankkaa ei tiedä mitään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuota kuvaa ihmettelevät eivät tiedä muodista mitään. Vuosikausia on naistenlehdissä ollut kuvia tyylikkäistä naisista bleiseri päällä ilman paitaa. Mutta jos lukee vain Aku Ankkaa ei tiedä mitään.

        On niissä ollut vuosikausia kuvia myös naisista seksikkäissä alusvaatteissa. Runkkulehtiä siis.


    • Anonyymi

      Eipä tuo kuva ainakaan naisten etua aja, se on varmaa. Jos tuolla tyylillä ei naisia esineellistetä, niin millä?

    • Anonyymi

      Nimenomaan. Marin osoitti fiksuille tytöille, että ei se mitään merkitse vaikka olet äykäs, koulutettu ja korkeassa asemassa, sinunkin täytyy päteä samalla alueella kuin viihdetähtöset: paljaalla pinnalla.

      Nyt tätä on selitelty: on ihan tyylikäs (tosi kolho pelkkä takkia paljaan ylävartalon päällä!)- Tai että dekoltee-leikkaus voisi olla yhtä avara. Ei muuten voisi.

      Lisäksi Sanna brassailee edullisella ulkomuodollaan ja nuoruudellaan, ei kovin yhdenvertaista vaikkapa Maj-Len Henriksonia tai Annika Saarikkoa ajatellen. Sanna antaa löylyä naisten keskinäiselle kilpailulle, joka näkyy teinityttöjen maailmassa aika murhaavana ilmiönä.

    • Anonyymi

      Kuva oli provokaatio. Jokainen (ainakin hetero) miestä kiinnostaisi hieman siirtää bleiserin kaulusta sivummalle.

      Provokaatiosta seuraa, että ainakin joku jossain sanoo ääneen mitä ajattelee. Valtaosa on hiljaa. Ja sitä voidaan sitten taas käyttää todisteena, että kaikki miehet on sikoja, kulttuuri on patriarkaarinen, naista esineellistetään jne jne.

      Feminististä provokaatiota.

    • Anonyymi

      Tasa-arvon nimissä pitäisi Sannalle tulla kunnon seksiskandaali. Mies sitten kirjoittaisi kirjan ministerin gigolo. Mahtaako ministerirouvien salakerhoissa ja illanistujaisissa esiintyä mies strippareita. Naiset on sikoja.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      130
      2315
    2. Ajattelen sinua nyt

      Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu
      Ikävä
      29
      2248
    3. Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin

      Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti
      Ikävä
      13
      1615
    4. Yritys Kannus

      Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett
      Kannus
      13
      1494
    5. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      70
      1241
    6. Oletko täällä mies?

      Mitä mietit? ❤️ varmistan vielä, että onhan kaikki ok meidän välillä?
      Ikävä
      100
      1155
    7. Mies kadonnut

      Kukas siellä kolarissa on kadonnut
      Kolari
      17
      1097
    8. Eikö ole jo ihan sama luovuttaa

      Meidän suhde ei ikinä toimisi.
      Ikävä
      93
      947
    9. Kuin sonnilauma

      Taas on Virkatiellä kova meteli keskellä päivää. Ei siinä kyllä toisia asukkaita yhtään ajatella. Tullaan yhden asuntoon
      Kuhmo
      19
      848
    10. Syrjintäskandaali Lieksan kaupungin johdossa

      Ylen valpas toimittaja kirjoittaa: Lieksan kaupunki kieltäytyi hyväksymästä Vihreiden venäläistaustaista ehdokasta Lieks
      Lieksa
      129
      828
    Aihe