Eikä ihme, eihän äärioikeistolaispopulistinen valepuolue voi mitään hyvää saadakaan aikaiseksi.
En keksi mitään hyvää mitä persut olisi saaneet aikaan
Anonyymi
126<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 126
Vanhimmat
Oikeesti? Mist tiiät? Öyh?!
Mestari H-A sanoo uliuli..
Perusuomalaiset ovat työväenpuole ilman sosialismia. Työväki ei enää ole
hoopotettavissa punarättien perässä murhaamaan maamme muiita kansaosia 1918
tapaan. SOSIALISMIN ainoa tuotos on 100 milj ruumista
Nyt kaikki rakentamaan sosialismista vapaata yhteiskuntaa Perussuomalaisten
johdollla
Perssuomalaiset on kokkareiden junttiosasto ja siellä johdossa on täysiä natseja 30-luvun saksan tyyliin.
Historia toistaa itseään ja populismi kääntyy helposti fasisimiin.
Senkin sä oot ymmärtänyt JUST väärinpäin! :)
Halla-aho sanoo että SUVAKIT sanoo uli-uli! :)
perussuomalaiset ovat maksaneet paljon veroja valtion kirstuun, joka mahdollistaa mm pössyttelijöiden ym matujen loisinnan maassa..
Sosialismin, SKP:n viimeisin tuotos on Elokapina-liike.
Elokapinan eli SKP:n pikkupioneerit laittavat tämän kapitalistisen yhteiskunnan polvilleen.
Ne on saaneet aikaan paljon nettikeskusteluja. Ei ne hirveästi ole tekoja tehneet.
Eipä ole perssutit mitään ruudinkeksijöitä.
SDP on saanut paljon aikaan pelkkää paskaa , kaikki tietää sen , myös ne demarit .
Lasse Lehtinen kertoo että demrin mitta on nähtävissä Hieetaniemen
hautausmaalla eli 2m syvä monttu
Tiedätkö oikein mistään muustakaan paljon mitään?
Persuista on tullut valehtelun ja populistisen kieroilun ehdottomia maailmanmestareita, mutta sitä ei perinteisessä Suomessa ole koskaan ennen laskettu saavutukseksi vaan puhtaasti häpeälliseksi.
Vappusatanen, rajakaranteeni, 30 000 uutta työpaikkaa, hyödyttömät maskit, vastiikkeettoman rahan jako etelän vetelille ( muuten sotakorvaukset neukuille oli nykyrahassa noin 4,5 miljardia euroa), kikyn poisto, kikyn palautus, poliittiset virkanimitykset, Rinne, Paatero, Kulmuni, Haavisto, lautakasa, Kiuru...
Älä aloittaja välitä. Ei ne persutkaan tiedä persujen saavutuksia,hyviä sellaisia. Tyhjästä on huono nyhjäistä.
Huonoja sitten riittää; vihapuhe,vastakkainasettelu,selkäpuukotus,demokratian tuhoyritykset,riidat ja valitukset.
Remurit ne perinteisesti ovat kapinoineet ja uhkailleet tapa talonpoika päivässä
Lenin-demari vjenäjällä totesi ryöstäkää kyläläisten viljat ja kaatakaa heidän maitonsa maahan
Persuille on syydetty jo vuosia valtavia määriä verorahoja kansanedustajien palkkioiden ja puoluetukien ym. muodossa, mutta silti yhtä ainoaa hyvää saavutusta persut eivät ole koko aikana saaneet aikaiseksi. Pelkkää sutta ja sekundaa on tullut, jos ei lasketa "Halla-ahon sirkuksen" tuomaa viihdearvoa kansakuntaa naurattavina pelleinä.
Jos sirkushuvit ja pelleily on ainoa mitä ollaan niillä persuille syydetyillä veromiljoonilla saatu niin eikö ne rahat olisi kannattanut antaa vaikka kummeleille niin oltaisiin saatu tuhannesti laadukkaampaa pelleily viihdettä?
Just näin
1970 luvun alussa SMP n nousu katkaisi punikkien öytötyksen ylessä ja
opetusministeriössä
Tai tukenut suoraan sirkusta ja työllistänyt persut sinne
Et sinä alottaja oo keksiny mitää muutakaan.
Listaappas sinä sitten tuohon alle ne persujen hyvät saavutukset ja aikaansaannokset. Jos nimittäin pystyt.
Oot sen verran tönkkosuolattu pökelö, etten ala vuosikymmenien aikana PS jatkuvasti totuutta puhuneiden ihmisten tekstejä ja puheita sulle toistamaan.
Jos et oo osannu kuunnella, niin soittele pukamiasi vaan.
Puhetta ja lupauksia hyvästä on persuilta riittänyt, mutta niitä hyviä tekoja ei ainuttakaan. Kaikki lupaukset on petetty.
Haittamaahanmuuton pienentäminen.
Esmes.
Se on jo sen luokan meriitti tässä maassa et sen yksinään pitäs piisata minkö tahansa puolueen meriitiks! :)
Persut kutsuivat 2015 30 000 kaikkein hädänalaisinta pakolaista Suomeen,persuvarusmiehet kantoivat rajalta heidän kantamuksensa,kärki persupoliitikot antoivat jopa asuntonsa heille,lisäksi he vaativat pakolaiskiintiön nostamista 100 000:teen.
2015 oli kepujallitus
5 persuministeriä oli hallituksessa
miniisterit sinisiä
Mistä sä kirjoitat? Oletko kiinassa vai kuubassa?
Miksi sä vihapuhut Suomesta ja suomalaisuudesta joka pv?
Eipä kuulu listausta persujen aikaansaannoksista. Eivät varmaan kehtaa koska ainoat saavutukset on valtaisa määrä leikkauksia tavalliselta kansalta ja niiden rahojen jakaminen rikkaimmille ja tietysti itselleen.
Oulun kaupungin viher punainen päättäjäkerros ulkoistaa KOKO HENKILÖSTÖNSÄ.
TYÖPAIKKOJA EI VOIDA TAATA
https://www.sttinfo.fi/tiedote/jhl-ja-jyty-aikooko-oulu-ulkoistaa-kaikki-palvelunsa?publisherId=3326&releaseId=69888112
Päättäjät näyttävät olevan aika punaisia ja vihreitä.
Oulu, raiskaukset ja ulkoistukset hankalana aikana.
Punikit luo maahan liittovaltiomallia ja köyhyyttä.
Kenen riveissä AP seisoo?
Jos puolustan suomalaista hyvinvointia, onko se sinulta pois?
ja ne oulun päättäjät ovat tässä
https://www.ouka.fi/oulu/paatoksenteko-ja-hallinto/kaupunginvaltuusto-kokoonpano
Persut ei o periaatteessa olli vielä kertaakaan hallituksessa, joten niitä meriittejä ei ole oikein päässyt syntymään! :)
Ja muistuttaisin nyt varmaan tuhannennen kerran: Perussuomalaiset ≠ Sininen menneisyys!
Kyllä peppulit olivat 2 vuotta hallituksessa.
Ovat Persut saaneet aikaan paljonkin hyvää. Usein saa nauraa vedet silmissä toilailuistaan lukiessaan. Ja nauraminenhan on tunnetusti terveellistä.
muista että sä naurat nyt myös minulle.
Tule tänne sanomaan, että mun elämä on ollut pelkkää naurettavaa tolloilua.
Syytön kai minä tolloiluusi olen.
Ääripersu on nyt vihainen😡
laitappa ne naurunappulat luettaviksi näin harmaan päivän piristeeksi ei kö löydy
"En keksi mitään hyvää mitä persut olisi saaneet aikaan"
Et varmasti keksi, ettekä te vihreät pöllypäät keksi kyllä mitään muutakaan.
Keksiihän vihreät sentään uusia luovia tapoja käyttää uusia luovia huumausaineita! :)
Ensimmäinen poliittisen murhan yritys sitten sataan vuoteen. Sekin luonnollisesti epäonnistui, persuja kun olivat.
Mutta jälleen, vaikkain itse tapaus oli äärimmäisen noloa ja typerää persuilua, seurasi siitäkin paljon hupia persujohtajien kiemurtelua seuratessaan käytyä ilmi tekijöiden olevankin omaa väkeä.
Vielä persut yrittävät hätäpaskat housussa vierittää syytä maahanmuuttajille.
Pieni tarkennus: alle sataan vuoteen.
Äärioikeistolainen aktivisti murhasi Edistyspuoluetta edustaneen sisäministeri Heikki Ritavuoren 14.2.1922.
Sisäministeri Yrjö Leinon punikkiverikoirapoliisitmuiluttivat sotasankareitamme
venäjälle sekä baltteja ja inkeriläisiä 1947 -1949
Tämä!
Totta motakohan persua on otettu kiinni tapauksen johdosta? Viimeksi oli 3 ja lisää oli kuulemma tulossa
Lasketaanko myös poliittiset itsemurhat?
Sit se olis toi Haavisto, koska mikäs muukaan terroristien maahantuonti on? :)
miten remurit olivat persuja
Onhan noita pitkä lista. Esim. Lex Lindström päästi pitkään työttömänä olleet 60 vuotta täyttäneet eläketuelle, monessa eri erässä.
Tuo on tuollaista vihervasemmistolaisen nillitystä, Kyllä Perussuomalaiset ovat olleet mukana tekemäss monia merkittäviä asioita:
- Kiky-paketti, jolla vietiin sairaanhoitajien lomarahat
- Aktiivimalli, jolla leikattiin työttömyysetuja
- Taksiuudistus, jolla pilattiin maailman toimivin taksijärjestelmä
- Yli 35.000 turvapaikanhakijan maahanmuuton järjestäminen
- Yli 6 miljardin valtionlainan kasvatus kiivaimman NOUSUKAUDEN aikaan
jne.
Ja ilman vasemmiston jarrutusta olisi ehditty yksityistää sairaanhoitokin ja ajatelkaa miten kannattavaa sairaanhoito olisi nyt korona-aikaan, kun sen tekisi yksityiset pörriäiset. Nyt heiltä saisi varmasti tosi edullisia tarjouksia tehohoitovuorokauden hinnaksi!
Kostoksi yksityisen terveydenhoitobisneksen haittaamisesta Kokoomus onkin ehdottamassa epäluottamuslausetta Kiurulle ja Persut varmasti tukee tässä veljespuoluettaan. Kiurun negativiinen vaikutus yksityisten terveydenhoitofirmojen osingonmaksukykyyn on satoja miljoonia! Täysin vastuutonta toimintaa tuollainen. Missä on hallituksen vastuu osingonnostajien hyvinvoinnista?
Aivan.
1001 kerran: Perussuomalaiset ≠ Sininen menneisyys! :)
Jos ei ole, niin: Vihreät on yhtä kuin 30-luvun Saksan natsit! :)
Millos te vihreät lopetatte juutalaiste tuhkaamisen!?
Perussuomalaiset innostuivat maanantaina hyökkäämään sisäministeri Maria Ohisalon (vihr.) kimppuun. Pontimena oli Ohisalon poliisilta toivoma selvitys toiminnasta viikonlopun mielenosoituksessa.
Ohisalon mukaan selvityksen tarkoituksena käydä poliisijohdon kanssa läpi pelisäännöt siitä, miten mielenosoituksissa ilmaisunvapaus toteutuu ja turvallisuuden tunne säilyy vahvana niin mielenosoittajien kuin sivullisten kesken. Lauantaina poliisi omien sanojensa mukaan ”joutui käyttämään voimakeinoja”, kun se puuttui mielenosoitukseen, jossa vastustettiin Turkin hyökkäystä Syyrian kurdialueille.
Maanantaina moni perussuomalainen ilmoitti, että Ohisalon toiminta heikentää poliisin uskottavuutta.
On irvokasta, että juuri perussuomalaiset syyttää jotain poliitikkoa poliisin uskottavuuden heikentämisestä. On kuitenkin hyvin muistissa, miten puolueen edustajat riekkuivat Porvoossa tapahtumien jälkeen. Porvoossa kaksi poliisia joutui murhayrityksen kohteeksi.
Perussuomalaiset käynnisti puheenjohtajansa Jussi Halla-ahon johdolla Twitter-hyökkäyksen, jossa ihmeteltiin poliisin tiedotusta. Halla-aho ja kumppanit luonnollisesti vihjailivat, että poliisi jättää jotain kertomatta, koska tekijät olisivat erivärisiä kuin Halla-aho.
Nyt virheet julistavat ilmastohätätilaa kun on liian kylmä istua kadulla
PERUSUOMALAISTEN tuore kansanedustaja Ano Turtiainen tuomittiin 2017 sakkoihin julkisesta kehottamisesta rikokseen. Etelä-Savon käräjäoikeus totesi, että Turtiainen oli Facebookissa kehottanut kohdistamaan omaisuusrikoksia Suomen punaisen ristin toimipisteisiin.
Keskiviikkona Turtiainen kommentoi Länsi-Savolle, että ”tässä porukassa tämä tuomio on vain sulka hattuun.” Länsi-Savo tulkitsi, että kyseinen porukka on perussuomalaiset.
Turtiainen kehui 2015 Facebookissa vastaanottokeskuksien ”eliminointitehtäviin” ja ”tuhoamiseen” osallistuneita.
”Onko nyt aika laajentaa toimia vihollisen pääpaikkoihin, joista sen toimia johdetaan. Tästä jakamastani artikkelista selviää pahin vihollisemme (SPR) joka hurraa yksittäisen kansalaisen pelolle”, Turtiainen kirjoitti.
Turtiainen kertoi Länsi-Savolle, ettei edelleenkään kadu tekstiään.
Petteri Orpo: Jussi Halla-ahon sirkus on sekaisin
Kerrankin hyvin lohkaistu Orpolta.
Ei näytä persut itsekään keksivän vaikka muuten kyllä ovat kovia puhumaan palturia.
Haminalaisen PS kunnallisvaaliehdokkaan viestittelyä ääripersujen omalla salaisella keskustelupalstalla. Kas näin:
.
.
”Siis itse uskon että persut tajuavat ettei ääri öyhötyksellä voi muuttaa mitään kun ei saa kannatusta jolloin on pakko hieman rauhoittua/ lähentyä muita puolueita. Vasta sitten kun saa vallan niin voi radikalisoitua. Jotta siis pääsee valtaan rauhanomaisesti. Näin ainakin itse ajattelen ja pyrin toimimaan.”
”Eduskuntaan tulisi saada tarpeeksi suuri nationalistinen enemmistö (vaalivilppiä?). Vaaleissa siis vielä oltaisiin persujen virallisella linjalla ja suhteellisen liberaaleja nationalisteiksi. Sitten tulisi alkaa kieltämään vihervasemmistolaisia ideologioita. Kun eduskuntaan olisi varmistettu enemmistö ja vastustajat eliminoitu voitaisiin avoimesti radikalisoitua ja näyttää täten todellinen linjamme. Sitten tehtäisiin Suur-Suomi!”
.
.
Noin mukavia siis kirjoittelee PS:n kuntavaaliehdokas Haminasta, joka tuossa ehdottelee jopa vaalivilppiä, jotta PS pääsisi valtaan ja sen jälkeen radikalisoitumaan ja aloittamaan eri mieltä olevien ”eliminoinnin”. Voiko persuissa laajasti vaikuttavien äärimielisten nationalistien katalia aikomuksia enää selvemmin kertoa, kuin tämä persujen ehdokas kertoo?
Mitenkäs persut tuon sitten selittää?
Luultavasti uhriutumalla tai vaikenemalla?
Mitä selittämistä persuilla on normipersuilussa? Sitähän tuo on.
tunettu remuri esiintymässä
Ei mitenkään järkevästi
Tarviiks mulle selittää tää lause tavu tavulta, että ymmärtäisit? :)
”Vaaleissa siis vielä oltaisiin persujen virallisella linjalla ja suhteellisen liberaaleja nationalisteiksi.”
sulle*
Se on jo hyvää jos pystyy estämään yhdenkin äbäläwäbälän Suomeen tulon.
Mutta kun eivät pystyneet edes siihen. Niitä tuli 35000 persujen vahtivuorolla!
Ei kyllä se oli Orpo joka oli huono vartiomies päästi kaikki laittomat maahan
Kerrohan nyt aloittajapolo että mitä ne siellä oppositiossa voivat saada aikaan kun te ette edes anna heidän toimia kansamme hyväksi? Te ette huolineet hallitukseen vaalien kakkosta. Revi siitä punainen.
Persut saa asioita aikaan toisaalta siten että nostavat ne vääryydet pöydälle joite te punikit teette. Se on ainoa puolue joka puhuu teidän pahuuksia vastaan. Niitä ovat haittamaahanmuutto, ilmastoöyhötys (olisipa ikuinen kesä) joka vie tehtaat Kiinaan, halpatyovoima joka vie duunarilta leivän, erään uskonnon nostaminen jalustalle ja lopulta valtaan, antisemitismi, liittovaltiokiima. Se vie loputkin Suomen päätäntävallasta pois.
Noh, joko milloin kerrot?
Elä sinä vaan siinä punavihreässä kakofoniassasi.
Trumpin murskatappio on oikeistopopulismin loppu
Ja toki myös täällä Suomessa persujen kaltaiset valehteluun perustuvat oikeistolaiset öyhötyspuolueet kuihtuvat pois, kun valehtelu ei tuo enää minkäänlaista toivottua lopputulosta oikeistopopulisteille.
Oikeistopopulismin kannattajat pettyivät todella kovasti nyt vain oikeistoon niin Usassa niinkuin myös täällä Suomessa.
Kerro missä valhe tapahtui.
Pitihän minun se muistaa että punaiselta ihmiseltä mitään saa. Pelkkää populistista huutoa että rasisti, natsi.
Sosialismin epäonnistuminen on kaikkien tiedossa jauhrien surijoita riittää
Se avaajan keksimättömyys johtuu ainoastaan avaajan alhaisesta älykkyystasosta!
Ei kannata masentua ellet kykene etsimään tietoa tai aivokapasiteettisi ei pysty ottamaan tietoa vastaan. Voit silti jatkaa... keksiä..mitä nykyinen hallitus on ja vielä saakaan aikaan. Tämä ihana feministi ääripopulisti vihervasemmistohallitus. Ehkä näemme heidät pian jo ilman takkiakin? Uusissa koruissa.
Persut ovat kovia kyseenalaistamasn valtamedian,yle on suorastaan miltei persulle saatanasta, tästä pääsemmekin aiheeseen,mikä on persun erehtymätön lähde mistä persu ammentaa fakta tietonsa,MV lehden tiedämme jo ,mutta onko muuta? Persun vankkumattoman itseluottamuksen täytyy pursuta jostain???
Laura Huhtasaari ehdottaa vuoden 2021 Nobelin rauhanpalkintoa Donald Trumpille. LOL
Eipä taida olla vastaehdokkaita siinä muita. Minäkin kannatan.
Muut nääs eivät ole tehneet rauhaa.
Heh. Kai persreppana tietää, että melkeinpä kuka/mikä tahansa voi ehdottaa rauhan Nobelia ihan kenelle tahansa? Viime vuosina ehdotettuja on ollut noin 250-300 per vuosi.
Trumpille on ehdotettu jonkun toimesta rauhan Nobelia muuten jo 3 kertaa. Huhtasaaren nolo idea siis ei ole edes uusi. Senkin kohtalo on tosin sama kuin aiempienkin: Trump ei tule Nobelia saamaan.
Trump kuitenkin on eniten tehnyt rauhan eteen työtä.
Punikeille ei rauha kelpaa.
sosialismi tuottaa jakovaransa surmaamalla muita kansanryhmiä
1917 punikeille annettiin kaikki heidän vaatimansa uudistukset mutta
murhanhimo vei kapinaan jonka aikana oli tarkoitus suorittaa
kansanmurha ja antaa juuuri saavutettu itsenäisyys pois
Tuo on kyllä luultavasti totta vaikka muuten Trumpista olisi jotain negatiivista mieltä
1944-49 vaaran vuosina oli kommunisteilla valmiit listat maistereista papeista tehtaanjohtajista ym. jotka oli tarkoitus kuljettaa Siperiaan kulakkileireille mm. Kekkonen oli tällä listalla
Juu. Niin näköjään voi! Jos ehdokkaana on ollu länsinaapurin hullu-Reettakin!? :D :/
Laura mainittu!!
Persut ovat tosiaankin "valepuolue". Tyhjää ja tyhmää täynnä oleva puolueen tapainen.
Persut nostaa kissoja pöydälle. He kertoo totuuden haittiksen kustannuksista sekä sen ongelmista. Muut ei. Persut pitää tehtaiden häätöä pahana asiana, kun taas punikit kannattaa sitä. Persut ainoana puolueena vastustaa halpatyövoiman tuloa joka laittaa duunarit kortistoon.
Persut ovat kovia kyseenalaistamasn valtamedian,yle on suorastaan miltei persulle saatanasta, tästä pääsemmekin aiheeseen,mikä on persun erehtymätön lähde mistä persu ammentaa fakta tietonsa,MV lehden tiedämme jo ,mutta onko muuta? Persun vankkumattoman itseluottamuksen täytyy pursuta jostain????
Yleensä lähteenä toimii samat låhteet joita suvakkimediat itse köyttävät. (Vai meinasiks et YLEn suojatyöpaikkalaiset ihan omasta hupustaan tarinoitaan kertovat? Tai noh ... toisinaan toki niinkin, näköjään)
Josta sit tsekkaamalla faktat näkee hyvinkin sukkelaan et kuinka YLEn toimittajat pääsääntösesti vääristelee niitä, jättää asioita kertomatta, tai sit ihan surutta suoraan VALEHTELEE asioista.
Minä luen juttuja Oikeasta mediasta joka on erittäin asiallinen julkaisu. Ei vihapuheesta tietoakaan, mutta se kertoo kaiken esinerkiksi islamista. Sitä ei valtamedia kerro.
No, punikeille kaikki heidän kannattamien asioiden ja ismien kritisointikin on vihapuhetta. Ei voi mitään, he ei salli toisinajattelua ja piste.
No mul tuli heti ensimmäisenä mieleen erittäin kansanterveydelle positiivinen seikka!
Kohottanut suvakkien verenpainetta kollektiivisesti miljoonilla elohopeamillimetreillä!
Myn miälest tyntyy että suvakit on nöstäneet persyjen verenpäinettä enemmän.
Rahanahneus koituu turmioksi niin sielulle kuin ruumiille.
Näin on. Siksi en koskaan tule äänestämään rikkaiden etua ajavaa Kokoomusta.
Minä keksin pelkästään huonoja asioita joita SDP on saanut aikaan.
Persut ovat kaikki ytk-kassassa nuolemassa työnantajan pesemäntöntä persettä joten en tiedä suurpuolue kokoomuksen aikeista samalla arvopohjalla.
Persut puolustaa myös suomalaista duunaria kun haluaa että tehtaat pysyvät Suomessa, eikä halpatyövoimaa tule runnomaan duunareita maanrakoon. Revihän siitä. Te punaiset kannatatte duunareiden kiusaksi noita asioita.
Persut haluaa pitää polttoaineen hinnan alhaalla, toisin kuin viherpunikit jotka nostaisivat hinnan pilviin että kansa pöljyyksissään siirtyisi sähköautoon tai hevoseen. Täällä pitkien etäisyyksien maassa pitää voida kulkea töihin ja tavaroiden liikkua kannattavasti. Tämän viherpunikit ovat torppaamassa hulluudessaan kun ilmastosta öyhöttävät. Tervetuloa ilmastonmuutos sanon minä. Saa lehmätkin olla pitkään laitumella.
> En keksi mitään hyvää mitä persut olisi saaneet aikaan
Toivottavasti osaat sentään kertoa muista puolueistamme, mityä ne ovat saaneet aikaiseksi?
-SDP eli sosialidemokraatit
-Vasemmistoliitto, entinen kommunistipuolue
-Vihreät, eli entinen stalinistisiipi
-RKP
-Kokoomus
-Keskusta, entinen maalaisliitto
-Kristillisdemokraatit, entinen kristillinen liitto
-Hjalliksen ryhmä, mercedeksen omistajaporukat
Kerro muutamia asioita, joita jokin noista puolueista on saanut aikaiseksi viimeisen 50 vuoden aikana.
Saaks minäkin koittaa?
SDP eli sosialidemokraatit:
- Luonu massiivisen suojatyöpaikkavirkahimmelin tovereilleen veronmaksajien rahoilla, joka on lisänny byrokratiaa ja muuta töysin turhaa paerien eestaaspyörittelyä ihan mahottomasti.
Vasemmistoliitto, entinen kommunistipuolue ja Vihreät, eli entinen stalinistisiipi:
- Nää kaks pitää käsitellä samassa, koska periaatteessa kyseessä in ihan yks ja sama puolue, jos katsotaan aatteita.
- Matujen, ja jopa terroristi atujen, laajamittainen maahantuonti.
RKP:
- Huolena ainoastaan ruotsinkielisten asiat, joten oon jäävi vastaamaan. Itålmeisesti heidän joukossaan sit tehny hyvää työtä (kilpailun puutteestä?) koska vuosi toisensa perään eduskuntaan pääsevät.
Kokoomus:
- Tulonsiirrot köyhiltä rikkaille.
Keskusta, entinen maalaisliitto:
- Tulonsiirrot köyhiltä morsianta kaipaaville.
Kristillisdemokraatit, entinen kristillinen liitto
- En o oikeen seurannu. Mut eks tää aikasempi *köh* rikollinen puheenjohtaja ollu kieltämässä palttiarallaa KAIKEN?
Hjalliksen ryhmä, mercedeksen omistajaporukat:
- Wannabe-demarit, jotka ei kehtaa enää olla julkisesti kokoomuslaisia.
Minä huomautan että vihervassut nostavat antisemitismia kaikken rajuimmin maassa ja maailmassa. He jos ketkä haluavat tuoda ja tuovat juutalaisten päävihollisia lähi-idästä tänne maanosaamme. Sitten kehtaavat ulista mistä se antisemitismi johtuu. Tekopyhyys tapissaan.
Heitetään populistit Göppels ja isoAatu kehiin , niin saadaan kunnolla heittää lokaa isänmaallisia kohtaan.
Onhan se hyvää talouspolitiikkaa kun rahat käytetään kotimaan tarpeisiin eikä pitkin maailmaa sirotella ties minne.
Joo. Persut haluaa rahalla autettavat kotimaan kansaa, eikä Italian mafiosoja.
Autettavan
Ja sitäpaitsi sitä ei pitäisi tehdä velkarahalla nimittäin mailmanparannusta.
Rappiopuolueet pelkäävät.
Autoveron alennus, joka uudisti autokantaa.
Kehitysapumenojen leikkaaminen.
Ai niin, tuo oli alkuperäinen PS.
Nyky-ps on mieluiten oppositiossa. On niin kivaa saada veronmaksajien piikkiin kelpo liksaa ja keskittyä huutelemaan hölmöyksiä.
Mitä hyvää viherpunikit ovat saaneet aikaan? Isis-tyyppejä maahan, ikuista velkavankeutta, polttoaineiden hinnankorotusta ilmastovouhotuksella. Tervetuloa ilmastonmuutos niin että talvet jäisivät väliin. En kaipaa talvea, eivätkä lehmäni.
En minäkään
Hyvä huomio.
Kun sitä alkaa miettiä niin on suorastaan hämmästyttävää ettei perussuomalaiset vielä koskaan ole (edes vahingossa) saaneet mitään maininnan arvoista yhteistä hyvää aikaan. Kyseessä on aina jotain toksisen negatiivista ja ikävää kun he ovat jotekin esillä missä tahansa yhteydessä.
Esimerkkejä olisi loputtomasti mutta vaikkapa nyt viimeksi perussuomalainen vei (jotenkin hämärästi saadun) koronan eduskuntaan ja sai aikaan pääministerin joutumisen keskeyttämään tärkeän valtionpäämiesten kokouksen ja myös muita ikäviä karanteenitoimia eduskunnassa. Ihan käsittämätöntä ps törttöilyä taas kerran.
Miten ihmeessä joku saattaa ajatella että tuo niiden loputtomalta vaikuttava haitallisuus jotenkin yhtäkkiä loppuisi hallituksessa pääministeripuolueena?
Persujen tavoite on saada kaaosta yhteiskuntaan
Vielä vaan odotellaan että persut saisi kuparisen rikki ja edes yhden asian jota voisi sanoa saavutukseksi. Tosi noloa.