Maskien käyttö

Hyvät ihmiset. Meillä Lohjalla korona tilanne on toistaiseksi varsin rauhallinen. Jotta tilanne pysyisi tällaisena älkää ainakaan asioiko niissä vastuuttomissa Lohjalaisissa liikkeissä, joissa henkilökunta ei käytä maskeja.
Toistaiseksi bongattuja mahdollisia koronalinkoja:
Tokmanni, Latvala, Prisman kassat.
9149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Unohditko mainita hyvin tärkeän asian....Lohjalla on kovassa nousussa tartunnat ja TÄYSIN EDESVASTUUTOMAT ASIAKKAAT ilman maskeja kaupoilla,maskittomia asiakkaita ehkä n. puolet joukosta mutta henkilökunta ja vastuuta kantavat asiallisesti suojautuneena...näin tänään ruokakaupassa Lohjalla..

Ajatelkaa te välinpitämättömät edes vähän muitakin,pahimmassa tapauksessa voitte sairastuttaa läheisenne/ystävänne aina kuolemaan johtavaan sairastumiseen saakka.

Pöyristyttävintä on se jonka kuulin eräästä mahdollisesta altistuneesta joka ilman maskia painatteli kaupasta toiseen ennen tuloksen valmistumista kuten myös koko ruokakunta.

Äänestä

Mä en ainakaan käytä maskia. Jos liikkeeseen tulee maskipakko, menen toiseen liikkeeseen. Maskeista ei ole mitään hyötyä. Lukekaa pakkaus, siinä lukee ei suojaa viruksilta. Mikä siinä on niin vaikea tajuta.

Äänestä
  • Jokainen tietenkin käyttää puheissaan ja toiminnoissaan vain ja ainoastaan niitä lahjoja jotka henkilölle luotu.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jokainen tietenkin käyttää puheissaan ja toiminnoissaan vain ja ainoastaan niitä lahjoja jotka henkilölle luotu.

    Siksi heikkolahjaisimmat kulkevat maskissa ympäriinä. Otan osaa.

    Äänestä

  • Paketeissa tosiaan lukee, että bakteeritason suojaus. Ei siis suojaa viruksilta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Paketeissa tosiaan lukee, että bakteeritason suojaus. Ei siis suojaa viruksilta.

    " Paketeissa tosiaan lukee, että bakteeritason suojaus. Ei siis suojaa viruksilta."

    Kyllähän asia on niin että maskien käytön suosittelijat julkisella median ja terveyshallinnon puolella eivät turhaan puhu maskin positiivisesta vaikutuksesta,he ovat ammattilaisia ja paljon pätevämpiä kertomaan asiasta kuin ME tällä palstalla kirjoittevat.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    " Paketeissa tosiaan lukee, että bakteeritason suojaus. Ei siis suojaa viruksilta."

    Kyllähän asia on niin että maskien käytön suosittelijat julkisella median ja terveyshallinnon puolella eivät turhaan puhu maskin positiivisesta vaikutuksesta,he ovat ammattilaisia ja paljon pätevämpiä kertomaan asiasta kuin ME tällä palstalla kirjoittevat.

    SE on pelkkää WHOn propagandaa. Kun ylimaallinen WHO kansoja ohjeistaa, niin maailmalla pylllistellään sen julistaman "totuuden" edessä. Ohjeet WHO on saanut rahoittajiltaan, siis niiltä, jotka "pandemiasta" ovat eniten hyötyneet. "Sen lauluja laulat, kenen leipää syöt", pätee edelleen poliitttisella tasolla ympäri maailman. Ei tuo ole vaikea rasti ymmärtää, kun vähän osaa ajatella valtamedian pakkosyötön taustalle. Jotkut siihen kykenevät, suurin osa ei. Valitettavasti.

    Äänestä

Eihän+tämä+tarttuva+keuhkokuume+ole+vaarallinen+kuin+vanhuksille+ja+joillekkin+yksittäisille+muille+ryhmille+kuten+syöpäsairaille,+diabeetikoille,+astmaatikoille.+Mutta+hirvittää+vanhusten+puolesta+ja+haluaisin+pitää+heidätkin+turvassa.+Itsekkäimmät+ihmiset+eivät+tätä+huomioi.+Se+on+aina+minä,+minä.+Minä+haluaa+matkustaa+ja+minä+haluaa+yskiä+ilman+maskia+asiakaspalvelijan+päälle.+Kyllä+näkee+kaupoissa,+kirjastossa+ja+apteekissa+paljon+ihmisiä+edelleenkin+ilman+maskia.+Arviolta+katsottuna+vain+60+%+täällä+käyttää+maskia.+Ja+palvelua+kehtaavat+nämä+maskittomatkin+pyytää.+Astmaatikkoja+on+kuin+Norjan+edustushiihtojoukkueessa.

Äänestä
  • Älähän nyt. Tämä koronahan on palvelus tälle yhteiskunnalle kun se korjaa automaattisesti huoltosuhdettamme poistamalla heikot yksilöt valtion piikkiä rasittamasta. Näin sinunkin tulevaisuutesi turvautuu ja rahaa riittää kansalaisille jatkossakin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hyvät ihmiset. Meillä Lohjalla korona tilanne on toistaiseksi varsin rauhallinen. Jotta tilanne pysyisi tällaisena älkää ainakaan asioiko niissä vastuuttomissa Lohjalaisissa liikkeissä, joissa henkilökunta ei käytä maskeja.
Toistaiseksi bongattuja mahdollisia koronalinkoja:
Tokmanni, Latvala, Prisman kassat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu