En voi millään ymmärtää jos vielä 2020 on toki häviävän pieni tyhmien jumalaan uskovien joukko .silti että semmosia joukkioita vielä on nyky mailmassa .no häviävä joukkio se on toki.ja ei niin tyhmiä jumalaan uskovia voi enää kauaa olla. Alkuräjähdyksestä on jo niin kauan. Että evoluutio kadottaa aasit helevettiin.
Vastaukset 3
- Anonyymi
👍👍👍😊😊😊samaa mieltä kyllä jumalaan uskovat idiootit ovat kohta viisastuneet.
Ja jättävät jeesuksen.käveleen santaaleissaan Raamattu satu kirjaan.- Anonyymi
kyllä tuli hyvä mieli kun jumalaa kielletään tai uskoa ääliö uskomuksiin .pannaan halvasta .ja mikään ei oo pahempaa väkivaltaa kun lapsille puhua jumalasta .tai yleensä valetta .kun lapset saattavat uskoa. Ja vasten mielisin ihminen on rikollis paska joka tulee mukan uskoon saatanan hihulit .rikollis paskat.
- Anonyymi
> Alkuräjähdyksestä on jo niin kauan. Että evoluutio kadottaa aasit helevettiin.
Miten kukaan voi uskoa alkurräjähdyksen ja evoluutioon?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l3011065Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni62892- 76865
- 71765
- 67711
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et40695- 44607
Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona34597- 49539
- 42531