Sanna Marin on tyypillinen narsisti...haavoittuva narsisti.

Anonyymi

Pääministerin haastattelutunnilla Iltasanomien Vesala kysyy Marinin tämänpäiväisistä twiiteistä: "Olette itsekin olleet luomassa vastakkainasettelua. Mikä on teidän vastuunne

Marin ei vastaa kysymykseen vaan alkaa puhuamaan koronasta: Olen kehunut monia alueita, jotka ovat tarttuneet koronatoimiin riittävän aikaisin.

Vesala huomauttaa, ettei Marin vastannut, mikä hänen oma vastuunsa on asiassa. Ja taas Marin laistaa kysymyksen ja alkaa puhumaan hallituksesta:- Tietenkin hallitus kantaa isoa vastuuta niin tässä vakavassa tilanteessa kuin muutenkin.m Marinin mukaan hallitusta tulee haastaa ja arvioida ja se kuuluu opposition tehtäviin.- Mielestäni tämä on toimintaa, mitä tulee tehdä kun virheellisiä väitteitä esitetään.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006666362.html

Sanna Marin Marin on tyypillen narsisti. Hän ei näe itsessään mitään vikaa. Hän on haavoittuva narsisti ja on äärimmäisen herkkä muiden arvosteluille ja voi loukkaantuau täysin olemattomista syistä. Hän on levoton ja tuntee jatkuvaa uhkaa toisilta, syyttäen kuitenkin samalla muita vihan pidosta häntä kohtaan. Niin kuin piittaamatonkin narsisti..hän välittää haavoittuvanakin pohjimmiltaan vain itsestään. Itsekeskeisyys on hyvin korostunutta ja minä tulee aina ennen muita. Marin kuvittelee että hallitus on hän itse. Marin kokee hallituksen ja jotakuta muuta ministeriä kohtaan kohdistetun kritiikin kohdistuva häneen itseensä.

92

7646

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ne on mielisairaudet lääkkeiden ansiosta nykyään vaikeammin havaittavissa ja moni erehtyykin luulemaan narsistia normaaliksi.

      • Anonyymi

        Ei narsismi ole mielisairaus vaan luonnevika ja narsistisia piirteitä on lähes kaikissa ihmisissä.


    • Anonyymi

      Sipilän, Orpon,Pesosen ja henkilöön voi käydä, mutta ei hallituksen pääministeriin? Riippuko puolueesta ettei saa kritisoida? Sipilän hallitusta vastaan silloinen oppositio järjesti mielenilmauksen,jos nykyhallitusta vastaan olisi osoitettu mieltä suojaväline sekoilun vuoksi,olisiko hallitus kannatajineen pyytänyt poliisit apuun?

      • Anonyymi

        Sanna parasta suomen kansalle sitten sodan päättymisen jälkeen

        Kade sanna miehelle. olen .

        Lopeteiite porvareiden kahdenkyt vuoden kyykytksen ja riiston


        Onne ja kitos sann a,antti ja sdp


    • Anonyymi

      Viime joulukuussa kun Marin oli ollut vasta muutamia päiviä pääninisterinä hän hyökkäsi oppositiota vastaan ministeriaitiosta sanomalla :"Ettekö häpeä?" Siis mitä! Oppositiollahan on oikeus kysyä, jos ministerin toimet salailuineen ja vaihtuvine tarinoineen eivät herätä luottamusta.

      Tampereen kaupunginvaltuustossa Marin oli tunnettu lyhyestä pinnasta ja siitä että häntä ei saa arvostella. Eduskunnassa nähdään varmaankin vielä monta " kiiluvasilmäistä" mielipidettä.

      Marin aloitti pätevän tuntuisesti, mutta ilmeisesti ei jaksa skarpata tämä pidemmälle, pintasilaus rapisee ja todellinen luonto tulee näkyviin.

      • Anonyymi

        Lapsenhoito menee kaiken edelle.


    • Anonyymi

      Tätä luonteenpiirteitä on helppo käyttää hyväksi . Vastaukset mitä saadaan voivat olla mitä tahansa.

      • Anonyymi

        Sannukka tyttö elelee omissa suuruudeharhoissaan, kunnes palautetaan maan pinnalle!


    • Anonyymi

      Marin reagoi kuin banaanivaltion despootti, kun häntä aiheesta kritisoi. Ja aiheita hän itse antaa tämän tästä, yhtä avokätisesti kuin suomen kansalaisten verorahaa maailmalle.

    • Anonyymi

      pik kanen ka ssa

    • Anonyymi

      Suvakin resepti:

      1. Mokaile. Koska eihän SUN tarvitse ottaa istään asioista mitään selvää, koska juuri SINÄ olet maailman paras ihminen joka tietää kaiken, ja joka voi aina tehdä vaativatkin päätökset pelkällä tunneälyllä! :)

      2. Kun jäät kiinni mokailustasi: Uhriudu! Koska eihän se mitenkään voinut olla SINUN. vikasi, että asiat menikin vaan mönköön, vaan vika oli jossain ihan muualla! Ainakin vihapuhe oli syyllinen siihen, ettei mikään mennytkään kuten piti.

      3. Vihapuhu. (juu! Suvakkilogiikalla tämä ja kakkoskohta ei ole mitenkään toisiaan poissulkeva) Syytä vastapuolta siitä ettei onnistuttukaan.

    • Anonyymi

      Mielensäpahoittaja, ammattiloukkaantuja, uhri, väärin ymmärretty.

    • Anonyymi

      Sanna Marin on hieno ihminen ja kansan suosikki toisin kuin räkättirastas Petteri Orpo joka on täysin *ulkku.

      • Anonyymi

        Sanna kansan suoei jopanniinistöä suurempi.

        Niinistöhön ei edes o uuttunut sipilän eläkeläiste riistoon ja nöyryytykseen
        Vei aina baan köyhiltä ja antoi baan rikkaille


      • Anonyymi

        Sanna Marin EI OLE kansan suosikki. Sanna Marin on tällä hetkellä vihatuin ihminen tässä maassa. Sanna Marin voi leikkiä vain twitterissä, siihen voi just ja just aivokapasiteetti riittää. Laskupäätäkään ei ole


    • Anonyymi

      Ota edes selvää mitä narsismi oikeasti on ja tarkoittaa. Sanaa käytetään, heittelemällä sitä puolihuolimattomasti kenen tahansa niskaan. Ani harva on oikeasti narsisti, joka johtuu aivojen rakenteen poikkeavuudesta.

      • Anonyymi

        Eli vähän niin kuin rasismi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eli vähän niin kuin rasismi.

        Väitätkö siis että osalla maahantunkeutujista olisi poikkeava aivojen rakenne?


      • Anonyymi

        Ota edes selvää mitä natsismi oikeasti on ja tarkoittaa. Sanaa käytetään, heittelemällä sitä puolihuolimattomasti kenen tahansa niskaan. Ani harva on oikeasti natsi, joka johtuu aivojen rakenteen poikkeavuudesta.


      • Anonyymi

        Turhaa saivartelua. Sanna voi olla myös aivojen rakenteesta johtuva narsisti.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Väitätkö siis että osalla maahantunkeutujista olisi poikkeava aivojen rakenne?

        Kyllä. Lukekaa Magneettimedia artikkeli, 'rotu ja psykopatia'.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Turhaa saivartelua. Sanna voi olla myös aivojen rakenteesta johtuva narsisti.

        Sanna Marin tuhoaa tämän maan


    • Anonyymi

      Kaikki paitsi pääministeri Marin pitivät Marinia ylistävää nettipoliisi Taposen twiittiä asiattomana – myös Taponen itse.

      • Anonyymi

        Opposition vika...


    • Anonyymi

      Työttömiä pitää aktivoida.

      T: Vartiainen

      • Anonyymi

        Yritystukiloiset tömön maan tuho

        Lupaavat työllistä ö yritystuella missä tulos.
        Äjos kaikki maksaisivat veronsa kuin duunarit ei ulkomaan velkaa tatvittais urpo t


    • Anonyymi

      Jos Marin olisi narsisti, hän olisi eduskunnassa sanonut, että minun hallitukseni tekee ...jne.
      Mutta eihän hän niin ole sanonut,eihän?

      Nyt hän tyytyi vain aloittamaan puheennsa uutena pääministerinä sanomalla, että hyvät toverit.

      Siksi Marin sanoi, että hyvät toverit, koska Marin ei-narsistina ei halunnut jakaa sosialistista kansaa, koska hän tiedosti olevansa koko sosialistisen työväenliikkeen pääministeri.

      • Anonyymi

        Entäs se ensimmäisen koronatiedotustilaisuuden kolmannessa persoonassa puhuminen tyyliin ”Me olemme .. me ...”?

        Ehkei tässä kannattaiskaan olla niin huolissaan Trumpin mielen/terveystilasta, mut oisko paikallaan vaatia lausunto oman pääministerimme vastaavasta?


    • Anonyymi

      En tiedä mutta minun mielestä ministereiltä yms pitäisi olla kielletty mainostaa yhtäkään tuotetta.

      • Anonyymi

        Kyllä. Samaa mieltä ja muutenkin ajankäytöllisesti panos muuhun, kuin oman kuvan pöntittämiseen lehtien kansissa.


    • Anonyymi

      Sanna Marinin narsismia osoittaa se, että jos joku kehuu netissä Marinia niin heti Marin viestittää kehuistaan niistä muille. Silloinkin, jos kehut ovat typeriä ja paheksuuttavia. Hyvä esimerkki on se, kun Marin piti itseään ylistävää nettipoliisi Taposen twiittiä arvostettavana. Pääministeri Sanna Marin oli itse jo ehtinyt käydä uudelleenjulkaisemassa Taposen twiitin. Kaikki muut pitivät nettipoliisin kehuja asiattomina ja Tapola itse poisti twiittinsä ja pahoitteli sanomisiaan. Mutta Sanna Marin ei tajunnut itse mistä oli kysymys vaan piti itseään koskevaa kehua asiallisena.

    • Anonyymi

      Eikös tämä sama tampereen ihmelapsi halunnut, että jugneria arvostelee tätä twitterissä, saadakseen siten huomiota itselleen.

    • Anonyymi

      Sanna Marin oli ollut vasta noin viikon ajan pääministerinä ja jo silloin narsimipeikko kuiskutteli Marinin olkapäällä...minä...minä...minä..

      ”Suomi on oikeusvaltio. MINUN HALLITUKSENI tulee siitä pitämään kiinni, ja tämän todettuani katson erityisesti opposition suuntaan, erityisesti kokoomuksen suuntaan ja kysyn: eikö teitä hävetä?”

      https://www.verkkouutiset.fi/sanna-marin-olen-pahoillani-kokoomuksen-valitsemasta-tiesta/#4af59630

      • Anonyymi

        jOO...viikon vasta pääministerinä ja jo silloin nousi nokka kohti taivasta..


    • Anonyymi

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/8f282ce6-e7cd-472e-b5f7-467896d18ea2

      #KunOlinTyttö ajattelin, että kaikki on mahdollista, koska äitini kertoi minulle, että minusta voi tulla mitä vain. Siksi kerron omalle tyttärelleni joka päivä, että hän on taitava ja että hän osaa. Kannustetaan tyttöjä, koska tytöt muuttavat maailmaa.

      -> Miksi kannustetaan vain tyttöjä? Eikö meidän kuuluisi kannastuu kaikkia yhdessä muuttamaan maailmaa TYÖLLÄ paremmaksi yhteiseksi paikaksi elää nyt JA TULEVAISUUDESSA.

      Sanna päätöksillä elämme tässä hetkessä hukaten kaikkien tulevaisuuden hyvinvoinnin.

    • Anonyymi

      Jotkut ihmiset ovat luontaisesti sopeutumattomampia kuin toiset. Ainoan lapsen kehitys voi pahimmillaan kääntyä jääräpäiseksi itsekkyydeksi, mikä johtunee paljon vanhempien kasvatuksesta. Marin kertoo iltalehdelle, että hänen äitininsä toisti joka päivä, että minusta voi tulla mitä vain. Näin ollen Marinille ei ole kehittynyt tervettä oikeanlaista itsekritiikkiä ja suhteellisuudentajua omasta olemuksestaan.

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/8f282ce6-e7cd-472e-b5f7-467896d18ea2

      • Anonyymi

        Jos Jumala suo, ihmisestä saattaa hyvinkin tulla juuri sitä, mitä tämä mieluilee. Mutta onko se sittenkään tälle hyväksi? Tuli mitä tuli, Jumalan vika se ei ainakaan ole, sillä Jumalalla on oikeus koetella ihmistä tämän omimmalla alueellaan.


    • Anonyymi

      Minun mielestä toimittaja Hanna Vesala on itse ollut luomassa vastakkainasettelua koko Sanna Marinin hallituksen ajan.
      Oikeistolaisen Vesala yrittää mollata Sanna Marinia ja lyödä kiilaa hallituspuolueiden väliin. Mitä se kertoo toimittajan ammattitaidosta, mutta Vesalahan kirjoitteleekin siihen linkasankkomaiseen IltaSanomiin.

      • Anonyymi

        Toimittaja ei siis saa esittää sellaisia kysymyksiä, joihin pääministeri ei osaa vastata. Kysymykset pitäisi lähettää etukäteen, jotta pääministerin laaja avustajakunta ehtisi asioihin paneutua ja ohjeistaa Marinin.


    • Anonyymi

      *Näin ollen Marinille ei ole kehittynyt tervettä oikeanlaista itsekritiikkiä ja suhteellisuudentajua omasta olemuksestaan.*

      Mitähän tämäkin kirjoittaja (Tänään 13:51) tarkoittanee?

      Sanna Marinista on kasvanut tervejärkinen ja toiset ihmiset huomioiva ihminen, jonka puheet ja käyttäytyminen antavat voimaa ja uskoa parempaan tulevaisuuteen.

      • Anonyymi

        Kertoisitko tarkemmin, mitä tämä toiset huomioonottaminen oikein tarkoittaa, jos hän ei sitä vertaa toista kunnioita, että vaivaituisi tälle tämän kysymykseen vastaamaan, vaan pokkana vastaa, mitä kulloinkin sattuu huvittamaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kertoisitko tarkemmin, mitä tämä toiset huomioonottaminen oikein tarkoittaa, jos hän ei sitä vertaa toista kunnioita, että vaivaituisi tälle tämän kysymykseen vastaamaan, vaan pokkana vastaa, mitä kulloinkin sattuu huvittamaan.

        Järkevät poliitikot jättävät huomoimatta kaikista typerimmät ja tarpeettomat kysymykset. Sen on sitä poliittista hoksnokkaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Järkevät poliitikot jättävät huomoimatta kaikista typerimmät ja tarpeettomat kysymykset. Sen on sitä poliittista hoksnokkaa.

        Entä Marinin tapa jättää kaikkiin kriittisiin kysymyksiin vastaamatta. Koko kansan pääministeri?


    • Anonyymi

      Naristipuheet taas sitä kitkerän katkeraa kateellisuutta!

      • Anonyymi

        Samalla tavalla kuin ihmiset ovat kateellisia Trumpille?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Samalla tavalla kuin ihmiset ovat kateellisia Trumpille?

        Yäk - mielenvikaisessa ja velkaantuneessaTrumpissa ei ole edes mitään kadehdittavaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Yäk - mielenvikaisessa ja velkaantuneessaTrumpissa ei ole edes mitään kadehdittavaa.

        Aivan. Ei ole Marinissa mitään kadehdittavaa.

        Jos heräisin aamulla siihen että olisin muuttunut Mariniksi, niin surmaisin itseni rivakasti ja hetkeäkään epäröimättä.


      • Anonyymi

        Marinissa ei ole mitään kadehdittavaa. Mieliteet ja negatiiviset kommentit täällä pohjautuvat hänen toteuttamaansa politiikkaan tai kyvyttömyyteen toteuttaa sitä Suomen kannalta kehittävällä tavalla.


    • Anonyymi

      Kuva Voguen kannessa, vilautteleva jakkukorukuva, kuva pienestä Sannasta osta voi tulla mitä tahansa. Seuraavaa kuvaa odotellessa.

    • Anonyymi

      Valehtelu kuuluu narsismiin ja kaiken vastuun pakoilu.

      Kun STM jätti Suomen pois EU:n yhteisestä suojavarustehankinnasta, maskeisra tuli pula. Maskin käyttämättömyydelle kehitettiin tieteellinen syy, että maskeista ei ole apua ja maskit voivat jopa aiheuttaa vaaraa.
      Lääket.trin ja THl:n pääjohtajan suositus maskeista kansliapäällikkö kuittasi tv:ssa hänen omaksi ajattelukseen.

      Nyt keväiselle maskien suosittemattomuudelle olikin Marinin mukaa syynä maskien puute : olisi ollut hassua suositella maskia, koska niitä ei olisi riittänyt.

      STM:n kansliapäällikkö puolestaan ilmoitti, että syy suosittelemattomuudelle olikin, ettei kesäkuumalla haluttu suositella maskien käyttöä, koska ihmiset olisivat väsymneet maskin pitoon ja nyt eivät pitäisi.

      Understood ?

      • Anonyymi

        Kaikkitietävä ST-ämmä on puhunut. Pulinat pois.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kaikkitietävä ST-ämmä on puhunut. Pulinat pois.

        Demari tietää ihmisten tarpeet paremmin kuin joku lääket.tri tai THL:n pääjohtaja.


    • Anonyymi

      Kun Sannalla alkaa mennä penkin alle pääministerin touhut niin jotta saisi positiivista näkyvyyttä pitää näyttää tissivakonsa tai olla Voguen tyttökalenterissa tai hääpukumallina jne. Näiden tarkoituksena on vain kiinnittää huimion muuhun kuin pääministerin töppöilyihin.

      Itse asiassa narsimi on kuin huumetta..pitää saada lisää dopamiinia...euforian hormonia.. jota saa kun lukee ylistaviä kehuja iltapäivälehtien sivuilta ja twiittien seuraajilta.

      • Anonyymi

        JOS pääministeri nostaa jonkun yrityksen tuotteen esiin, se on lähtökohtaisesti aina merkittävää. Näin sanoo Eduskuntatutkimuksen keskuksen johtaja Markku Jokisipilä.

        ”Pääministeri-instituution kautta poliitikko saattaa edistää yrityksen myyntiä. Siitä herää aina kysymys, että onko se soveliasta toimintaa. Raja kulkee siinä, jos pääministeri-instituutio valjastetaan kaupallisen viestin välittämiseen.”

        https://www.hs.fi/politiikka/art-2000006668056.html


    • Anonyymi

      Marinin tapa reagoida arvosteluun on kuin suoraan psykiatrian narsismia käsittelevältä luennolta.

      Poliittisista syistä narsismin määritteleminen tosin vaikeutuu. Oirekuvausten perään tulisi lisätä huomautus: Mikäli useat tällaiset käyttäytymismallit toteutuvat potilaan käyttäytymisessä, on kysymyksessä todennäköisesti vaikea-asteinen narsisti. Paitsi siinä tapauksessa että kysymyksessä on pääministeri. Hänen kohdallaan narsisti-tyyppinen oireilu on aivan luonnollista.

      • Anonyymi

        näin on


    • Anonyymi

      Taas tuli julkisuuteen osoitus siitä, millainen narsisti Sanna Marin on. Hän sanoi A-studiossa (keskiviikkona 14.10.2020) että THL:n pääjohtaja Tervahauta ei tiedä eikä päätä mistään asiasta...varsinkaan kun kyseessä on kasvosuojaimet.

      THL:n pääjohtaja Tervahauta twiittasi A-studion jälkeen sanomalla:

      THL-laki 3. pykälä: "Laitosta johtaa pääjohtaja. Pääjohtaja ratkaisee laitoksessa päätettävät asiat, joita ei ole säädetty tai työjärjestyksessä määrätty laitoksen palveluksessa olevan muun henkilön ratkaistavaksi."

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/891a5570-ccdd-4475-b92b-3ac97e20c886

    • Anonyymi

      Nyttemmin Tervahauta pakotettiin esiintymään Sanna Marinin tahdon mukaisesti...muuten tullee potkut!

      • Anonyymi

        Marinhan jo antoi huoltovarmuuskeskuksen johtajalle epäluottamuslauseen keväällä jonka seurauksena hän erosi.


      • Anonyymi

        Itse asiassa Tervahauta oli oikeassa ja hän on voittaja...sillä nythän maskisuositukset on voimassa ihan juuri sillä tavalla kuin Tervahauta keväällä halusi.


    • Anonyymi

      Lesbojen kasvattamasta ei koskaan voi tulla tasapainoista. Luonto iskee takaisin luonnottomuudelle.

    • Anonyymi

      Koettakaa porvarit kestää tosin ymmärän kyllä raivon Marinia kohtaan sillä onhan hän pitkiin aikoihin paras pääministeri.

      • Anonyymi

        Miksi on paras? Kerro yksikin hyvä syy.


    • Anonyymi

      Lapsetkohan täällä taas kirjoittelee tai ainakin sillä tasolla olevat anteeksi lapset,ei teiltä tulisi mieleenkään tulla sanomaan tuollaisia sairaat ihmiset puhuvat mitä puhuvat,Marin on hyvä tyyppi ja pääministeri.

    • Anonyymi

      Pirkko Työläjärvi sanoi Flinkkilä & Kellomäki-keskusteluohjelmassa, että hän oli ollut sosiaali- ja terveysministeri 1975–1979 , valtiovarainministeri 1979–1981, kauppa- ja teollisuusministeri 1981–1982 ja pohjoismainen yhteistyöministeri 1977–1982. Työläjärvi sanoi, että hän olisi päässyt pääministeriksi, mutta hän kieltäytyi siitä, koska hän ajatteli, ettei hän ole kykenevä niin vastuulliseen virkaan.

      Sanna Marinin työkokemuksena on vain vuosina 2004-2005 ja 2008-2009 kaupan kassana oleminen. Siitä huolimatta Sanna Marin kuvitteli, että edellä mainituilla työkokemuksella hän on pätevä olemaan Suomen pääministeri. Todellisuudessa Sanna Marin halusi olla julkkisnarsisti..ikään kuin olla kuumimpien realityt-- ja lifestyle-ohjelmien tähti, joka saa olla iltapäiviälehtien lööpeissä kaikenlaisten tempauksien vuoksi...esim. tissikuvat.. Vogue... hääpukufarssi jne.

      • Anonyymi

        Flinkkilä & Kellomäki-keskusteluohjelma tulee juuri nyt uusintana TV - Yle 1:ssä.


      • Anonyymi

        Keittiöpsykologin diagnoosisi Marinista on liikuttavan typerä.
        Hemmetin hyvinpä hän on pääministerinä toiminut. SDP: kannatus noussut ja se on selvästi Suomen suurin puolue. Onneksi uomi on demokratia, kansa päättää, eikä ne jotka poliitisen vakaunuksensa takia koko ajan kitisevät teki Marin mitä tahansa.

        Silloin kun Halonen oli pressa niin ei ollut demarivihaajien mielestä tarpeeksi muodikas, käsilaukkukin oli kuulemma liian iso. LOL


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Keittiöpsykologin diagnoosisi Marinista on liikuttavan typerä.
        Hemmetin hyvinpä hän on pääministerinä toiminut. SDP: kannatus noussut ja se on selvästi Suomen suurin puolue. Onneksi uomi on demokratia, kansa päättää, eikä ne jotka poliitisen vakaunuksensa takia koko ajan kitisevät teki Marin mitä tahansa.

        Silloin kun Halonen oli pressa niin ei ollut demarivihaajien mielestä tarpeeksi muodikas, käsilaukkukin oli kuulemma liian iso. LOL

        Todella typrä kommentti. Pääministerin tärkein tehtävä ei ole oman puolueen eikä itsensä kannatuksen lisääminen vaan Suomen ja suomalaisten asioiden hoitaminen.


    • Anonyymi

      Sinä olet tyypillinen keittiöpsykiatri.

      • Anonyymi

        Marinin Twitter-sotien järkevyys herättää yhä enemmän kysymyksiä. Marin näyttää sairastuneen pääministeritautiin, kuten niin monet edeltäjänsäkin...sanoo Iltasanomien toimittaja Vesala..

        ...Marin on johtanut Suomea joulukuussa vuoden. Valtaosan ajasta hän ollut kriisijohtaja. Kriisissä ihmiset tuppaavat kokoontumaan johtajiensa ympärille...

        ...Pääministerillä on kaikki oikeus vastata häntä kohtaan esitettyyn kritiikkiin valitsemallaan kanavalla, mutta se, mitä hän Twitterissä ilmoittaa, ei ole mikään jumalainen totuus. Pääministeri ei instituutiona myöskään kuiskaa kritiikkiä, sanottu tulkitaan aina jossain huudoksi...

        ...Marinin kohdalla kyse on myös tyylistä. Ulostuloissa on usein toista osapuolta syyllistävä sävy, etenkin jos ne eivät haluttua marssijärjestystä noudata. Marin on taitava syyttämään muita, mutta huonompi näkemään malkaa omassa silmässä...

        ...Pääministerin ajatellun voi kiteyttää sanontaan niin metsä vastaa kuin sinne huudetaan. Tähän kytkeytyy pohjimmiltaan Marinin valitsema tapa toimia tilanteissa, joissa hän katsoo joutuneensa väärin perustein arvostelluksi tai muuten loukatuksi...

        https://www.is.fi/politiikka/art-2000006670932.html

        Edellä esitetyt toimittaja Hanna Vesalan lauseet vahvistat sen, että Marin on itsekäs, epäsosiaalinen kiukkupussi, joka loukkaantuu jokaisesta häneen kohdistunesta kritiikistä. Marin on kyvytön ottamaan muita huomioon..hänen mukaansa muut ihmiset ovat syyllisiä..ei hänessä itsessään ole mitään vikaa,,,eli hän on tyypillinen haavoittuva narsisti.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Marinin Twitter-sotien järkevyys herättää yhä enemmän kysymyksiä. Marin näyttää sairastuneen pääministeritautiin, kuten niin monet edeltäjänsäkin...sanoo Iltasanomien toimittaja Vesala..

        ...Marin on johtanut Suomea joulukuussa vuoden. Valtaosan ajasta hän ollut kriisijohtaja. Kriisissä ihmiset tuppaavat kokoontumaan johtajiensa ympärille...

        ...Pääministerillä on kaikki oikeus vastata häntä kohtaan esitettyyn kritiikkiin valitsemallaan kanavalla, mutta se, mitä hän Twitterissä ilmoittaa, ei ole mikään jumalainen totuus. Pääministeri ei instituutiona myöskään kuiskaa kritiikkiä, sanottu tulkitaan aina jossain huudoksi...

        ...Marinin kohdalla kyse on myös tyylistä. Ulostuloissa on usein toista osapuolta syyllistävä sävy, etenkin jos ne eivät haluttua marssijärjestystä noudata. Marin on taitava syyttämään muita, mutta huonompi näkemään malkaa omassa silmässä...

        ...Pääministerin ajatellun voi kiteyttää sanontaan niin metsä vastaa kuin sinne huudetaan. Tähän kytkeytyy pohjimmiltaan Marinin valitsema tapa toimia tilanteissa, joissa hän katsoo joutuneensa väärin perustein arvostelluksi tai muuten loukatuksi...

        https://www.is.fi/politiikka/art-2000006670932.html

        Edellä esitetyt toimittaja Hanna Vesalan lauseet vahvistat sen, että Marin on itsekäs, epäsosiaalinen kiukkupussi, joka loukkaantuu jokaisesta häneen kohdistunesta kritiikistä. Marin on kyvytön ottamaan muita huomioon..hänen mukaansa muut ihmiset ovat syyllisiä..ei hänessä itsessään ole mitään vikaa,,,eli hän on tyypillinen haavoittuva narsisti.

        Asia on sitämyöten selvä..ja loppuunkäsitelty!


    • Anonyymi

      No nyt aloittaja osui just asian ytimeen hyvä !

    • Anonyymi

      No milloinkas narsisti vastaa omaan persoonallisuuteensa kohdistuviin arvosteluihin ?

      • Anonyymi

        Narsistin twitter-päivitykset voivat olla hänelle voittokulku, jossa toinen toistaan paremmat ja kehut kohtaavat juuri hänet. Hän joko kehuu häpeilemättä itseään tai kerjää huomiota (tissirako, vogue, hääpukutrollaus jne.) Hän saa tyydytystä tykkäyksistä, sillä narsistin elinehto on huomion määrä.Narsisti esiintyy kaikkitietävänä. Tällöin hän haluaa hallita twitter-keskusteluja (maskiasiat on loppuunkäsitelty). Narsisti osallistuu twitter-keskusteluun vain, jotta saa käännettyä puheen itseensä keinolla millä hyvänsä (koronakaranteeni). Narsisti loukkaantuu herkästi, jos häntä ei huomioida tai hänen mielipidettään ei noudateta. Jos olet narsistin kanssa eri mieltä, on hyvin todennäköistä, että sinut poistetaan kaverilistalta ( uhataan erottaa THL:n pääjohtajan virasta)


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Narsistin twitter-päivitykset voivat olla hänelle voittokulku, jossa toinen toistaan paremmat ja kehut kohtaavat juuri hänet. Hän joko kehuu häpeilemättä itseään tai kerjää huomiota (tissirako, vogue, hääpukutrollaus jne.) Hän saa tyydytystä tykkäyksistä, sillä narsistin elinehto on huomion määrä.Narsisti esiintyy kaikkitietävänä. Tällöin hän haluaa hallita twitter-keskusteluja (maskiasiat on loppuunkäsitelty). Narsisti osallistuu twitter-keskusteluun vain, jotta saa käännettyä puheen itseensä keinolla millä hyvänsä (koronakaranteeni). Narsisti loukkaantuu herkästi, jos häntä ei huomioida tai hänen mielipidettään ei noudateta. Jos olet narsistin kanssa eri mieltä, on hyvin todennäköistä, että sinut poistetaan kaverilistalta ( uhataan erottaa THL:n pääjohtajan virasta)

        Tämän hetken Marinin aamiaiskohu osoittaa hänen narsistiset piirteensä. Hän ei näe mitään vikaa itsessään. Vika on kanslian virkamiehissä. Hänen oma veroilmoituksen laiminlyönnit ja myöhästymisetkin olivat virkamiesten vika.


    • Anonyymi

      Ehkä pikemminkin haavoittunut poliittinen broileri, jolla on noussut vallan ja julkisuuden myötä keltainen neste päähän.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Mamut runkkailee ton kuville,vaikkei erikoosemman kaunis akka ookkaan. Laiha toki. Ällöttävä narsisti tosiaan. Narsismi syntynyt siellä lesbovanhempien kanssa vuokrarivarissa asuessa. Kieroon kasvanut.

    • Anonyymi

      Kunnon pääministerin löytyminen Suomessa taitaa olla mahdoton tehtävä. Kaikenlaisia pyrkyreitä ilman kykyä hoitaa tehtävää ovat olleet viime aikoina.

      • Anonyymi

        Varsinkin nykyinen.


    • Anonyymi

      Kyllä, Marin on narsistin perikuva. Kylmät, ilmeettömät silmät, MINÄ, MINÄ..... Jokainen tämän huomaa, jos haluaa. Huomasin tämän heti kohta, kun hän sai pm:n viran, ettei kaikki ole kohdillaan. Kylmä suhtautuminen kansalaisiin, suuttuu, kun saa negatiivista palautetta ja nauttii, kun kehutaan. Kehuu itseään jne

      • Anonyymi

        Narsistille ominaisia piirteitä on pseudomoralisointi ja diagnosointikriteerien omavaltainen tulkitseminen ja sinä kyllä täytät nämä molemmat kriteerit.


    • Anonyymi

      Narsistisia piirteitä viime aikaisissa tapahtumissa. Ei tule näkemään virhettä missään. Ei tajua erota.

    • Anonyymi

      Säälikortti vedetty krokotiilin kyyneleillä, ei tota harmita muu kuin se että jäi kiinni.

    • Anonyymi

      Vaarallinen narsisti.

    • Anonyymi

      Marinista on kuitenkin sanottava se, että hän vaikuttaa fiksulta siinä mitä hän tekee. Häikäilemätön populisti, joka haistaa kaikki tilaisuudet saada julkisuutta. Jokaisen puolueen kannattaisi värvätä eturiviinsä edustavan näköinen narsisti luomaan otsikoita.

      • Anonyymi

        Vieläkää Pietariin ei ole saatu suolaa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vieläkää Pietariin ei ole saatu suolaa?

        Mitä, onko demari-Marin huolestunut Pietarin teitten suolaamisesta? Mutta meillähä on vuosikausia suolattu teitä. Vai onko kyse suolan vaikutuksesta votkaan ja booliin Kesärannassa?


    • Anonyymi

      Ihan samaa olen havainnoinut hänen käytöksestään. Vika aina muualla tai muissa. Tapahtumia vähätellään ja selityksissä selviä valheita Tekoja pyritään oikeuttamaan loppuun asti.

    • Anonyymi

      sanna marin itsekäs akka

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      29
      5614
    2. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      14
      4204
    3. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      40
      3227
    4. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      51
      2890
    5. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      311
      1447
    6. Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista

      Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas
      Ikävä
      86
      1328
    7. Haluaisin lähettää sulle viestin

      Mutta en enää uskalla. Miehelle.
      Ikävä
      60
      1239
    8. Miellytänkö sinun silmää?

      Varmaan ainakin vähän, jos tykkäät minusta. Siis jos tykkäät.
      Ikävä
      79
      1159
    9. Natoon liittyminen on alkanut kaduttaa.

      Nato on muuttunut niin paljon, että se ei ole enää se mihin haluttiin liittyä. Usa on vetäytynyt ja 5% osuus valtion tul
      Maailman menoa
      401
      1151
    10. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      222
      1148
    Aihe