Laitoin yhden kiven maahan. Siitä tulee eka moskeija.
Aloin rakentaa moskeijan. Laiton perustuskiven
1
133
Vastaukset
- Anonyymi
Itse rakensin styroksista ja pahvista moskeijan pienoismallin. Käytän sitä rukoilun apuna ja toivon, että teidänkin kivenne auttaa teitä keskittymään rukouselmään entistä paremmin! Kutsun omaa moskeijaani Kaukaisimmaksi Moskeijaksi.
Tein sen kun näin Redditissä kuvan, että joku oli rakentanut koko huoneen keskelle pienoismoskeijan, jossa oli kauniit verhotkin ympärillä.
Pari päivää myöhemmin luin Hadithin, että kuka tahansa rakentaa moskeijan hänelle Allah itse rakentaa myöhemmin jotakin hienoa ......
Mahtava alku ja teko siis teiltä. Itse voin vain kiittää niitä hienoja kuvia joita Reddit välittää välillä eri ihmisten elämästä. Herätti todella iloa sydämessä nähdä koko huoneen kokoinen kauniisti koristeltu pienoismoskeija.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot683584Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe322969- 772656
- 282634
- 192365
- 522272
- 561911
- 581746
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola111643- 141641