Varhilat, Pekoset ja Kiurut

Anonyymi

Miettikääpä vastuunne suomalaisten terveyden suhteen.

6

90

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Liike-elämän ja varsinkin matkailuelinkeinon pitää miettiä erityisen tarkasti vastuutaan ihmisten terveydestä koska ovat valittaneet koronarajoituksista koko koronakriisin ajan.

      • Näin ovat just tehneet, kuten myös varsinkin ne ravintoloitsijat, jotka ovat koko ajan vaan vähätelleet tämän epidemian vakavuutta. Eipä haittaisi yhtään, vaikka kaikki Suomen ravintolat menisi konkurssiin, kun vituttaa niin noiden ravintola-alan edustajien suhtautuminen tähän epidemiaan ja varsinkin se, miten se tauti on koko ajan noista ravintoloista vaan levinnyt leviämistään.

        Lintiläkin vaan just tyypillinen elinkeinoelämän mulkku, joka haluaisi antaa mieluummin taudin levitä ja ihmisten kuolla siihen, kun että se talous vähän kärsisi.


    • Anonyymi

      Valheilla on nyt liian pitkät jäljet.

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Koko maskijupakka on surullinen kertomus alusta loppuun. Nyt lähtevät rekat liikkeelle ja varmuusvarastoista kyllä pesee, kertoivat polkkatukkatädit topakkana. Seuraavaksi ostettiinkin sitten miljoonilla maskeja käärmeöljykauppiailta ja helppoheikeiltä ja saatiin suoraan kaatopaikalle vietävää sekundaa. Ja sitten tiedotussekoilut... Ei hyvää päivää tätä "osaamista".

      • Anonyymi

        Ja tietenkin myöhästyttiin EU:n yhteishankinnoistakin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      369
      1659
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1246
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      129
      1201
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      141
      1062
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      25
      944
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      842
    7. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      57
      601
    8. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      165
      593
    9. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      112
      537
    10. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      510
    Aihe