Ikävä sanoa mutta sipilä tuhosi Kepun,näin se vaan on.Kuritti pienituloisia kymmeniä vuosia työtä tehneitä eläkeläisiä jäädyttämällä näiden kansaneläkkeiden indeksikorotukset,nostamalla kyseisen ihmisryhmän lääkkeiden omavastuuta.Lista on pitkä.Kiitos äärioikeiston Sipilä.
Kepu on nyt sitä sun tätä
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kepu on aina ja tulevaisuudessa yrittänyt päästä palkkatyön tekijöiden eläkrrshoihin kiinni.Mistäpä se kepulit nyt omia rläkershoja saisi kun elävät tukiaasilla ja veronmaksajat maksavat myös heidän eläkkeen.
Kepulainen agraarisosialisti jää eläkkeelle 60 vuotiaana.
Äänestän Keskustaa seuraavissa ja sitä seuraavissa ja sitä seuraavissa ja sitä seuraavissa ja sitä seuraavissa ja sitä seuraavissa ja sitä seuraavissa ja sitä seuraavissa ja sitä seuraavissa vaaleissa. Paras puolue.
Samoin, Lintilä varsinkin loistavan hyvä.
Muistaakseni Sipilän hallituksessa oli mm. Perussuomalainen puolue, joka ei vastustanut ainoatakaan hallituksen esitystä.
Se oli t soinin puolue nyt on toinen ääni kellossa
Sama paska kahdessa paketissa. Vanha suomalainen sananparsi.
Kolmessa. Kasa jakautui loppuvuodesta 1958.
Kepulit on vihervasemmiston hyvin koulutettu sylikoira, menee sinne minne käsketään ja heiluttaa iloisesti häntää katsoo huomasiko isäntä ja tuumaa minulla on hyvä isäntä se antaa aina namipalan kun tottelee. Taas tuli eilen Punainen Sert tottelevaisuudesta. Onneksi kohta kepulit on muisto vaan, saadaan käydä Kekkos museossa katsomassa OHO oliko tommonenkin puolue joskus.
Kukas persujen häntää heilutti edellisessä hallituksessa. Persupuolue hyväksyi kaikki hallituksen esitykset kahden vuoden ajan,kunnes hajosi. Samat persujen kansanedustajat eivät muista tänään hyväksyneensä esim. pakolaisiin kohdistuneet päätökset, puhumattakaan Kreikan tukipaletit. Hah hah haa.