Me kokoomuslaiset seuraamme mitä suurimmalla mielihyvällä roskajoukkio Kepun avioero-, rattijuoppous-, vakoilu-, koplaus- ja muita vastaavia sekoiluja.
Roskajoukkio Kepu...
rautalehti
14791
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kauko Juhantalo, Anneli Jäätteenmäki, Esko Aho, Johannes Virolainen, Eero Lankia, Tanja Karpela, Hannu Takkula ja nyt MATTI VANHANEN. Kuka seuraavana?
Juhantalo koplasi, Jäätteenmäki valehteli, Aho tuhosi, Virolainen petti, Lankia huorasi, Karpela pelasi, Takkula vuoti paperit ja nyt Vanhasella salarakas ... ja tämän KEPU osaa.
Olen miettinyt nyt kepuleiden sielun-elämää.
Tulin seuraavaan tulokseen:
Kepuleilla on todella erilainen/erikoinen käsitys elämän syvistä merkityksistä yksilön hyvinvoinnin kannalta sisältä päin tarkasteltuna.
He tarkastelevat asioita ikään kuin ITSENSÄ ulkopuolelta.
Itsensä sisäpuolella tapahtuvaa asioiden tarkasteluahan kutsutaan itsetutkiskeluksi.
Ovatko nämä kepulit siis tavallista pinnallisempia?
Keskittyvätkö he vain näyttämään ulospäin tasapainoisilta?
Eivätkö he osaa harjoittaa itsetutkiskelua?
Osaavatko mietiskelyn taidon?
Tarkoitan tällä nyt henkistä itsetutkiskelua sen syvemmässä merkityksessä.
En siis itsensä ulkopuolista mietiskelyä..
Sanana nuo KEPULI - KEPPANA - KEPULOINEN kertovatkin jotakin.
Ehkä luulot sotkevat heidän ajatustasoaan jollain tavalla, jolloin luulot ja todellisuus ikään kuin hämärtyvät ja siitä seuraava ajatusten sotku aiheuttaa sekaannusta.
Voisikohan juuri tästä olla kysymys yleisellä tasolla ajateltuna tässä kepu-politiikassa?
Olen tutkinut kepujen päätä. Heidän ajatuksensa ovat ikään kuin toisen henkilön päässä, jolloin he peilaavat itseään toisen ajatuksissa.
Näin omat ajatukset unohtuvat, jolloin tämä sotku politiikan kentällä on tällainen. Seuraus siis jostakin syystä. Juuri tämä ajattelu toisen päällä voi aiheuttaa monta hankalaa tilannetta jopa yhteiskunnallisia päätöksiä tehtäessä.
Tulevaisuuden kannaltahan se on ilmeisen huolestuttavaa.
Onko heillä sitten käsitystä tästä asiasta, vai käsittävätkö he tämän jotenkin eri tavalla?
Käsitystähän tässä tulisi nyt syvästi tarkentaa, sillä väärä käsitys voi juuri tuottaa harhaluuloja ja muuttaa asioiden merkitystä.
Käsityksen tarkentaminen on juuri tämä hyvin oleellinen seikka.
Kun käsitykset on selvät, niin ei tarvita toisten päätä ikään kuin ajatteluun ja pohdintaan. Silloin riittää juuri oma pää, mutta kun se täytyisi oivaltaa ja tässä kepuleiden tapauksessa on oltava hyvin kärsivällinen.
Hetkessähän tämä muutos ei voi missään nimessä tapahtua.
Ja löytyyhän näitä edellä mainitsemiasi myös teitä lähempää. Pietikäinen, häkämies, pajunen, rajala, vapaavuori.....huh täytyy pitää jo tauko;) niin ja ratamo kaikkein pahin!
Ei meitä demareitakaan pahasti sureta se, että kepulle aina sattuu ja tapahtuu. Mikään ei ole kepussa sellaista miltä näyttää eikä varsinkaan sellaista, mitä kerrotaan olevan. Ei missään kepun poliittisissa tekemisissä enempää kuin Vanhasen "perhearvoissa", Jäätteenmäen puheissa tai Kekkosen "suuruudessa", ei kerta kaikkiaan missään.
Sinua mukaillen: Hyvä, kepu, jatka vain samaan tapaan, niin hyvä tulee!
Mikä se nyt niin Keskustassa vituttaa? Asemamme suurpuolueena oikeuttaa meidät saamaan lisää tukiaisia. Kokoomuksen kannattajia on vähemmän kuin meitä. Se se varmasti niin teitä vituttaa.
kansa haluaa että kokoomus on ja pysyy oppositiossa!
se taitaa eniten ärsyttää;=))))))
avioero-, rattijuoppous-, vakoilu- ja koplaus toimintoihin jotain EU- tai valtiontukia? Jos ei, niin vielä on kepuloisilla työsarkaa, kun näyttää nuo hommat olevan jo laajemmalle levinneitä kuin maatalous.
Eiköhän Euroopan sosiaalirahasto ESR rahoita puolet... kun panee puolet omistaan - eli Kepun tapauksessa varastaa sen oman puolikkaansa meiltä kunnon ihmisiltä.
Roskaväki on tyytyväinen ja kannatus vain nousee.Näin tää politiikka toimii.
... näköjään aisankannatus.