Taas kerran Ylellä tuli Sannalta vastapalloon Pula-Aholle ja Orpolle. 10-0. Kuka keksisi näille taivuttaa rautakangesta maski taloutta . Soini heh heh.
Marin-Pula-Aho 100-0
Anonyymi
26<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Vasemmistoradikaalin elämän täytyy olla kurjaa, kun pitää Suomi24:ssä rakennella vaihtoehtotodellisuutta. Auttaako se?
EU:n korkein oikeus on tuominnut että Facebook rikkoo datankeruullaan ja vakoilullaan ihmisoikeuksia sekä EU:n uutta datasuojadirektiiviä (GDPR). Maan virallinen johto ei todellakaan saisi käyttää Facebookia. Suomen hallitus käyttää edelleen Facebookia ja tämä on mielestäni valtava epäluottamustekijä josta pitäisi tehdä välikysymys.
Toistoja tuntuu olevan taas, liekö kopiopersuraukka ihan ite!
Tämä välikysymys tulee kaatamaan hallituksen
Pääministeritär sopii esikuvaksi kaikille. Vasta ihan hiljattain osoitti käytännön yhteiskuntavastuuta esiintymällä yksityisen yrityksen mainoskuvassa.
Pääministeritär ei hakenut hyötyä itselleen vaan yhteiskuntavastuullisesti poseerasi vähäpukeisena mainosmallina kansakunnan edun tähden. Mitään hyötyä ei itselleen hakenut yksityisen yrityksen mainoskuvaan osallistumisella.
Kirjoitatko myös Trumpin mainoslauseet ;DDDDD
Naiset pitävät hyvin yleisesti kaulakoruja Marinilla sattui olemaan 1960-luvulla myynnissä ollut Kalevala-koru. Vain täydellinen typerys nostaa siitä äläkkää.
Niin onhan tuo koko hallitus juurkiki 60-luvun hippinostalkia hallitus. Kun Demarit olivat vielä jotenki muodissa. Eihän 60-luvun retroilu ole mitään tämän päivän muotia
Sannahan on Suomen Lukasenka !!!!
Samanlainen reaaliteettien tajunsa menettänyt valtaan takertuva oman edun tavoittelija.
Avaajan mielestä oppositiota pitää kohdellakin samalla tavalla kuin Valko-venäjällä.
Onko Suomikin nyt kommunistinen diktatuuri, jossa oppositio pyritään vaientamaan vaikka väkivalloin.
Tämähän on hyvää kehitystä, kun halutaan palata Venäjän huomaan.
Voi+kun+olisikin+90%+suomalaisista+nauttisi+kun+persuja+pamputettaisiin++ja+napattaisiin+kadulta+mustiin+pakuihin+ja+heistä+ei+sen+jälkeen+enää+koskaan+kuultaisi.
Tuloshan oli pikemminkin Marin - Suomen kansa 100-0.
Suomen kansa tässä taas hävisi vasemmistodiktatuurille.
Hyvä huomio. 1
Taas+persu+puhuu+kansan+suulla.+Ota+nyt+tollisko+huomioon,+ettei+19+%+persukannattajista+ole+Suomen+kansa.
Demari eivät ole ihmisiä
Marinin hallitus on päättänyt että kaikki ongelmat hoidetaan verottamalla.
Mitä isompi ongelma, sitä kovemmat verot.
Duunarit kiittää maksajan roolista.
Vihervasemmisto
- valehtelee enemmän
- verottaa kovemmin
Lässyn lässyn.
Helppohan se on sulle köyhä aukoa päätä kun sulla ei rahaa muutenkaan ole
106 "kansan"-edustajaa varmistivat taas vain hillotolppansa.
Siinäpä se äänestyksen anti.
Suomen kansalle ei hilloa ole tarjolla.
Kyllä se Business Finland on avuliaasti jakanut rahaa yrittäjille, esim Flow festifaali sai jotain 760 000 € ja jakoi osinkoa heti 700 000 €. Että sillälailla! Näyttäis siltä että yrittäjät ovat käsi ojossa hallituksen hillotolpalla jos sieltä jotain tippuisi, mikään ei tunnu kylläkään riittävän!
Ja samalla varmistui 94:n "muun"kusitolppa.
Ja persulla lippu puolitankoon? Siis hakaristilippu.
Pitäiskö olla punalippu niinku hallituksemme veljespuoluella pohjoiskoreassa?
Veronmaksajat lahjoitti jetrolle bentleyn kun on niin kurjat ajat
Onneksi saatiin vappusataset...! ;)