Onko Trumppi maailman ihailluin?

Anonyymi

Melkein kaikki oikeasti uskovat uudestisyntyneet pelastuvat uskovaiset USA:ssa oovat Trumpin takana. Jos Trump häviää, kaikki USAn lapset abortoidaan ja kristityt eiväät saa enää kokoontua vaan demokraatit alkavat jahdat aheitä vankilaan. Miten taataan kristittyjen uskonnonvapaus demokraattipuolueen hallinnon alaisuudessa? Ei mitenkään. Nyt demokraatit pelkäävät, että aborteille eli lasten kansanmurhalle tulee loppu, kun korkeimman oikeuden tuomarit menee vaihtoon. Tässäkin on Trump tehnyt hyvän valinnan tämän tuomarin valinnassa.

Lainaus"Demokratit on mustamalaanut hänet hirviöksi vaikka Trump suoojelee lapset. Demokrati on niin saastunut, täyttä sentimentaliisuutta ja synnin empaatia!!"

2

67

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Näinkö USA:ssa kävi, kun demokraatti oli viimeksi presidenttinä?
      Juttusi on sairaiden aivojen houretta.

    • Anonyymi

      Höpö höpö. USA:ssa on 60 milj. eri etnisistä taustoista tulevaa evankelikaalista. Trumppia kannattaa noin puolet valkoisista evankelisista kristityistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      189
      5109
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      18
      1812
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      63
      1636
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      127
      1527
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      10
      1507
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      51
      1185
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1084
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      307
      980
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      196
      945
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      840
    Aihe