Onko Trumppi maailman ihailluin?

Anonyymi

Melkein kaikki oikeasti uskovat uudestisyntyneet pelastuvat uskovaiset USA:ssa oovat Trumpin takana. Jos Trump häviää, kaikki USAn lapset abortoidaan ja kristityt eiväät saa enää kokoontua vaan demokraatit alkavat jahdat aheitä vankilaan. Miten taataan kristittyjen uskonnonvapaus demokraattipuolueen hallinnon alaisuudessa? Ei mitenkään. Nyt demokraatit pelkäävät, että aborteille eli lasten kansanmurhalle tulee loppu, kun korkeimman oikeuden tuomarit menee vaihtoon. Tässäkin on Trump tehnyt hyvän valinnan tämän tuomarin valinnassa.

Lainaus"Demokratit on mustamalaanut hänet hirviöksi vaikka Trump suoojelee lapset. Demokrati on niin saastunut, täyttä sentimentaliisuutta ja synnin empaatia!!"

2

75

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Näinkö USA:ssa kävi, kun demokraatti oli viimeksi presidenttinä?
      Juttusi on sairaiden aivojen houretta.

    • Anonyymi

      Höpö höpö. USA:ssa on 60 milj. eri etnisistä taustoista tulevaa evankelikaalista. Trumppia kannattaa noin puolet valkoisista evankelisista kristityistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      192
      13099
    2. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      355
      12274
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      283
      6609
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      255
      5367
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      210
      3897
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      180
      3705
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      64
      2773
    8. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      182
      2540
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      15
      1952
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1814
    Aihe