Facebook parittajan roolissa!

Olen saanut muutaman päivän sisään kaveripyyntöjä mm. seuraavilta tissitytöiltä:
- Dea Utari,
- Marwan Hidayat,
- Christien Gowezz,
- Eka Apr,
- Lia Harris.
Oikein kauniita ja nuoria naisia kaikki toki.

He ovat tarjonneet treffikamerakontaktia; siis ymmärtääkseni he riisuutuvat kameran edessä ja saisin sitten tirkistellä heitä minuuttiveloitusta vastaan.
Facebook siis välittää näitä tyttöjä ja perii sitten mahdollisilta asiakkailta rahallisen korvauksen. Eikö tämä ole laitonta?

3

59

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • facessa suorastaan kuhisee feikkiprofiiileita jotka yrittää tunkea kaveripyyntöä tulemaan. Mutta jos etsii seuraa ja on kirjoitellut ulkomaalaisissa faceryhmissä niin kannattaa tsekata profiili sillä se saattaa olla aito profiili joka haluaa tutustua sinuun.

      Itse olen Britanniassa käynyt treffeillä random facekaverin luona, sain viikon ilmaisen majoituksen ei tarvinnut kuin halpa lentoliput ostaa ja tuli jopa lentokentältä hakemaan minua.

      Akka tosin oli huomattavasti rumempi ja vanhempi todellisuudessa kuin facen profiili kuvissa niin juttu jäi pelkäksi ystävyydeksi ja keskityin ilmaisen loman viettämiseen pikkukaupungissa Lontoon lähistöllä.

    • Anonyymi

      Missä kohtaa Facebook yritys on vastuussa siitä mitä käyttäjät tekee?

      Jos joku laittaa profiilinsa sinne, joku toinen voi sen löytää, ja lähettää kaveripyynnön.

      On yksilön omalla vastuulla päättää hyväksyykö nuo vai ei.

      Pitääks teitä pitää jonkun kädestä kaikissa asioissa elämässänne?

      En tiedä millaisissa piireissä te liikutte, mutta mä en oo saanut kuin yhdellä kädellä laskettavan määrän tuntemattomia kaveripyyntöjä, ja olen ollut siellä käytännössä alusta asti.

    • Anonyymi

      Minullekin tullut varsin epäilyttäviä kaveripyyntöjä ja omituisia mainoksia, joita klikkaamalla on joutunut ties minne.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      36
      2052
    2. Olen pahoillani kun olen satuttanut

      Välillä kiukuttaa paljon.
      Ikävä
      41
      640
    3. Olen aivan hajalla yhden

      Naisen takia😞
      Ikävä
      40
      603
    4. Mitä oikeasti haluat?

      🥹
      Ikävä
      42
      480
    5. Miten sä jaksat

      Pitää susta huolen.
      Ikävä
      62
      472
    6. Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä

      Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne
      Ikävä
      60
      470
    7. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      45
      460
    8. Pientä pintaremonttia

      Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k
      Hyrynsalmi
      14
      433
    9. T.h tuomio

      Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin
      Suomussalmi
      6
      427
    10. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      21
      414
    Aihe