Facebook parittajan roolissa!

Olen saanut muutaman päivän sisään kaveripyyntöjä mm. seuraavilta tissitytöiltä:
- Dea Utari,
- Marwan Hidayat,
- Christien Gowezz,
- Eka Apr,
- Lia Harris.
Oikein kauniita ja nuoria naisia kaikki toki.

He ovat tarjonneet treffikamerakontaktia; siis ymmärtääkseni he riisuutuvat kameran edessä ja saisin sitten tirkistellä heitä minuuttiveloitusta vastaan.
Facebook siis välittää näitä tyttöjä ja perii sitten mahdollisilta asiakkailta rahallisen korvauksen. Eikö tämä ole laitonta?

3

52

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • facessa suorastaan kuhisee feikkiprofiiileita jotka yrittää tunkea kaveripyyntöä tulemaan. Mutta jos etsii seuraa ja on kirjoitellut ulkomaalaisissa faceryhmissä niin kannattaa tsekata profiili sillä se saattaa olla aito profiili joka haluaa tutustua sinuun.

      Itse olen Britanniassa käynyt treffeillä random facekaverin luona, sain viikon ilmaisen majoituksen ei tarvinnut kuin halpa lentoliput ostaa ja tuli jopa lentokentältä hakemaan minua.

      Akka tosin oli huomattavasti rumempi ja vanhempi todellisuudessa kuin facen profiili kuvissa niin juttu jäi pelkäksi ystävyydeksi ja keskityin ilmaisen loman viettämiseen pikkukaupungissa Lontoon lähistöllä.

    • Anonyymi

      Missä kohtaa Facebook yritys on vastuussa siitä mitä käyttäjät tekee?

      Jos joku laittaa profiilinsa sinne, joku toinen voi sen löytää, ja lähettää kaveripyynnön.

      On yksilön omalla vastuulla päättää hyväksyykö nuo vai ei.

      Pitääks teitä pitää jonkun kädestä kaikissa asioissa elämässänne?

      En tiedä millaisissa piireissä te liikutte, mutta mä en oo saanut kuin yhdellä kädellä laskettavan määrän tuntemattomia kaveripyyntöjä, ja olen ollut siellä käytännössä alusta asti.

    • Anonyymi

      Minullekin tullut varsin epäilyttäviä kaveripyyntöjä ja omituisia mainoksia, joita klikkaamalla on joutunut ties minne.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      500
      8685
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      129
      5968
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      342
      5040
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      59
      4677
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      74
      4226
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      3993
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      172
      3828
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      91
      1788
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      100
      1323
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      929
    Aihe