Sano mitä tahansa, todista mitä tahansa, tulkitse havaintoja millä tahansa ja silti olet vailla todisteita. Mikään perustelu ei tee luomisesta mahdollista.
Vastaukset 11
- Anonyymi
Maailmankaikkeuden järjellinen luoja on mahdoton 🙂
- Anonyymi
Koska kiistatta on olemassa spagettia, on mahdollista, että Lentävä Spagettihirviö on luonut maailman.
- Anonyymi
Jahas, G4G:llä on taas uusi nimimerkki, niiden entisten kymmenien lisäksi. Eikä edelleenkään ole keksinyt mitään uutta sanottavaa, vaan toistaa samaa kuin rikkinäinen paikalleen jämähtähtynyt vinyylilevy. Säälittävää.
- Anonyymi
Ihmisenikä on noin 80. https://www.msn.com/fi-fi/terveysjafitness/hyvinvointi/tony-piti-puheita-koronaviruksesta-liioiteltuina-ja-kutsui-sukulaisia-juhliin-–-karmeat-seuraukset-tätä-tunnetta-voisi-tavallaan-verrata-siihen-miltä-rattijuoposta-tuntuu/ar-BB1a5x9r?li=BBr5KbI
- Anonyymi
Raamattu.., Koraani ja muut uskonnolliset teokset todisteina. Mutta ne profeetat luovat pohjan. He ovat olleet ja ihan toisella forcella mennään. Krisnan ja Jeesuksen opetukset ovat lähes yksimielisiä. Jeesus ennusti Muhammedin ilmestyvän. Koraanissa Jeesusta kutsutaan profeetaksi, mutta ei Jumalan pojaksi. Kuitenkin koraani kertoo Jeesuksen nousseen taivaisiin elävänä. Tämä asia on jo aikamoinen status Jumalan puolesta. Barnabaksen evankeliumi on jätetty pois Raamatusta, koska se väittää ettei Jeesusta ristiin naulittu, mutta se on kotiinveto Islamin uskoisilta ja virheellinen tieto
Kaikesta huolimatta historialliset dokumentit luomisesta ja elävä Jeesus Kristus todistavat sangen vahvasti Jumalasta. Vai onko joku nähnyt ateistin nousevan profeettana ylösnousemuksessa elävänä.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Barnabaan_evankeliumi- Anonyymi
Lemminkäisen temppelissä on 3D kuvia, kuinka Jeesukseen ladataan ufoista kvanttienergiaa. Pyhän Hengen energiamäärä on kääntäen verrannollinen pyramidien jakosuhteeseen.
- Anonyymi
"historialliset dokumentit luomisesta"
Buahahhaahhaa. Sopii kuule esitellä kaikki ne "dokumentit" tiedemiehille. Mutta eihän hihhulihörhön aivoilla voi koskaan tajuta sitä, että mytologinen taru ei ole dokumentti, vaan aika lailla dokumentin täydellinen vastakohta eli satu.
- Anonyymi
> Mikään perustelu ei tee luomisesta mahdollista.
Entä jos ei usko tuota? - Anonyymi
siksipä olen aina ollut ja tulen olemaan agnostikko.
- Anonyymi
Mitä uskovaiset tekevät on yhtäkuin katsoa aikaa taakseppäin ja hakea sitäkautta asioita jotka paikkaavat nykyisyyttä... Ateistit eivät usko tai edes ota huomioon mahdollisuuksia kunnes näkevät.
minä vaan sanon että pas***...
Kummatkin uskovat omaan täydellisyyteensä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä uskovaiset tekevät on yhtäkuin katsoa aikaa taakseppäin ja hakea sitäkautta asioita jotka paikkaavat nykyisyyttä... Ateistit eivät usko tai edes ota huomioon mahdollisuuksia kunnes näkevät.
minä vaan sanon että pas***...
Kummatkin uskovat omaan täydellisyyteensä.elämme palapeliä joka ei ole täynnä vielä miljardiin vuoteen.
Ja jos joku sanoo jotain siihen niin veikkaan että valehtelee.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1761621
- 79865
Ei enää ulkoteltta ruokaa.
Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,38833En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää56791- 59630
Mitä eroavaisuuksia sinulla on
kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?69610Olet niin tärkeä
Et edes tiedä sitä, tai ehkä tunnet sen… Sinussa on jotakin pysyvää, tuttua, turvallista, kodikasta.19551- 18502
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38496Jos sussa toisessa on yhtään miestä
Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te36491
