Mikään ei kelpaa todisteeksi

Sano mitä tahansa, todista mitä tahansa, tulkitse havaintoja millä tahansa ja silti olet vailla todisteita. Mikään perustelu ei tee luomisesta mahdollista.

11

173

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Maailmankaikkeuden järjellinen luoja on mahdoton 🙂

    • Anonyymi

      Koska kiistatta on olemassa spagettia, on mahdollista, että Lentävä Spagettihirviö on luonut maailman.

    • Anonyymi

      Jahas, G4G:llä on taas uusi nimimerkki, niiden entisten kymmenien lisäksi. Eikä edelleenkään ole keksinyt mitään uutta sanottavaa, vaan toistaa samaa kuin rikkinäinen paikalleen jämähtähtynyt vinyylilevy. Säälittävää.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Raamattu.., Koraani ja muut uskonnolliset teokset todisteina. Mutta ne profeetat luovat pohjan. He ovat olleet ja ihan toisella forcella mennään. Krisnan ja Jeesuksen opetukset ovat lähes yksimielisiä. Jeesus ennusti Muhammedin ilmestyvän. Koraanissa Jeesusta kutsutaan profeetaksi, mutta ei Jumalan pojaksi. Kuitenkin koraani kertoo Jeesuksen nousseen taivaisiin elävänä. Tämä asia on jo aikamoinen status Jumalan puolesta. Barnabaksen evankeliumi on jätetty pois Raamatusta, koska se väittää ettei Jeesusta ristiin naulittu, mutta se on kotiinveto Islamin uskoisilta ja virheellinen tieto

      Kaikesta huolimatta historialliset dokumentit luomisesta ja elävä Jeesus Kristus todistavat sangen vahvasti Jumalasta. Vai onko joku nähnyt ateistin nousevan profeettana ylösnousemuksessa elävänä.

      https://fi.wikipedia.org/wiki/Barnabaan_evankeliumi

      • Anonyymi

        Lemminkäisen temppelissä on 3D kuvia, kuinka Jeesukseen ladataan ufoista kvanttienergiaa. Pyhän Hengen energiamäärä on kääntäen verrannollinen pyramidien jakosuhteeseen.


      • Anonyymi

        "historialliset dokumentit luomisesta"

        Buahahhaahhaa. Sopii kuule esitellä kaikki ne "dokumentit" tiedemiehille. Mutta eihän hihhulihörhön aivoilla voi koskaan tajuta sitä, että mytologinen taru ei ole dokumentti, vaan aika lailla dokumentin täydellinen vastakohta eli satu.


    • Anonyymi

      > Mikään perustelu ei tee luomisesta mahdollista.

      Entä jos ei usko tuota?

    • Anonyymi

      siksipä olen aina ollut ja tulen olemaan agnostikko.

      • Anonyymi

        Mitä uskovaiset tekevät on yhtäkuin katsoa aikaa taakseppäin ja hakea sitäkautta asioita jotka paikkaavat nykyisyyttä... Ateistit eivät usko tai edes ota huomioon mahdollisuuksia kunnes näkevät.

        minä vaan sanon että pas***...

        Kummatkin uskovat omaan täydellisyyteensä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitä uskovaiset tekevät on yhtäkuin katsoa aikaa taakseppäin ja hakea sitäkautta asioita jotka paikkaavat nykyisyyttä... Ateistit eivät usko tai edes ota huomioon mahdollisuuksia kunnes näkevät.

        minä vaan sanon että pas***...

        Kummatkin uskovat omaan täydellisyyteensä.

        elämme palapeliä joka ei ole täynnä vielä miljardiin vuoteen.
        Ja jos joku sanoo jotain siihen niin veikkaan että valehtelee.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      57
      1830
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      830
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      41
      688
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      41
      666
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      43
      621
    6. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      596
    7. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      594
    8. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      564
    9. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      29
      536
    10. 42
      499
    Aihe