Sano mitä tahansa, todista mitä tahansa, tulkitse havaintoja millä tahansa ja silti olet vailla todisteita. Mikään perustelu ei tee luomisesta mahdollista.
Mikään ei kelpaa todisteeksi
11
140
Vastaukset
- Anonyymi
Maailmankaikkeuden järjellinen luoja on mahdoton 🙂
- Anonyymi
Koska kiistatta on olemassa spagettia, on mahdollista, että Lentävä Spagettihirviö on luonut maailman.
- Anonyymi
Jahas, G4G:llä on taas uusi nimimerkki, niiden entisten kymmenien lisäksi. Eikä edelleenkään ole keksinyt mitään uutta sanottavaa, vaan toistaa samaa kuin rikkinäinen paikalleen jämähtähtynyt vinyylilevy. Säälittävää.
- Anonyymi
Ihmisenikä on noin 80. https://www.msn.com/fi-fi/terveysjafitness/hyvinvointi/tony-piti-puheita-koronaviruksesta-liioiteltuina-ja-kutsui-sukulaisia-juhliin-–-karmeat-seuraukset-tätä-tunnetta-voisi-tavallaan-verrata-siihen-miltä-rattijuoposta-tuntuu/ar-BB1a5x9r?li=BBr5KbI
- Anonyymi
Raamattu.., Koraani ja muut uskonnolliset teokset todisteina. Mutta ne profeetat luovat pohjan. He ovat olleet ja ihan toisella forcella mennään. Krisnan ja Jeesuksen opetukset ovat lähes yksimielisiä. Jeesus ennusti Muhammedin ilmestyvän. Koraanissa Jeesusta kutsutaan profeetaksi, mutta ei Jumalan pojaksi. Kuitenkin koraani kertoo Jeesuksen nousseen taivaisiin elävänä. Tämä asia on jo aikamoinen status Jumalan puolesta. Barnabaksen evankeliumi on jätetty pois Raamatusta, koska se väittää ettei Jeesusta ristiin naulittu, mutta se on kotiinveto Islamin uskoisilta ja virheellinen tieto
Kaikesta huolimatta historialliset dokumentit luomisesta ja elävä Jeesus Kristus todistavat sangen vahvasti Jumalasta. Vai onko joku nähnyt ateistin nousevan profeettana ylösnousemuksessa elävänä.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Barnabaan_evankeliumi- Anonyymi
Lemminkäisen temppelissä on 3D kuvia, kuinka Jeesukseen ladataan ufoista kvanttienergiaa. Pyhän Hengen energiamäärä on kääntäen verrannollinen pyramidien jakosuhteeseen.
- Anonyymi
"historialliset dokumentit luomisesta"
Buahahhaahhaa. Sopii kuule esitellä kaikki ne "dokumentit" tiedemiehille. Mutta eihän hihhulihörhön aivoilla voi koskaan tajuta sitä, että mytologinen taru ei ole dokumentti, vaan aika lailla dokumentin täydellinen vastakohta eli satu.
- Anonyymi
> Mikään perustelu ei tee luomisesta mahdollista.
Entä jos ei usko tuota? - Anonyymi
siksipä olen aina ollut ja tulen olemaan agnostikko.
- Anonyymi
Mitä uskovaiset tekevät on yhtäkuin katsoa aikaa taakseppäin ja hakea sitäkautta asioita jotka paikkaavat nykyisyyttä... Ateistit eivät usko tai edes ota huomioon mahdollisuuksia kunnes näkevät.
minä vaan sanon että pas***...
Kummatkin uskovat omaan täydellisyyteensä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä uskovaiset tekevät on yhtäkuin katsoa aikaa taakseppäin ja hakea sitäkautta asioita jotka paikkaavat nykyisyyttä... Ateistit eivät usko tai edes ota huomioon mahdollisuuksia kunnes näkevät.
minä vaan sanon että pas***...
Kummatkin uskovat omaan täydellisyyteensä.elämme palapeliä joka ei ole täynnä vielä miljardiin vuoteen.
Ja jos joku sanoo jotain siihen niin veikkaan että valehtelee.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837101Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455404Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003380