Mikään ei kelpaa todisteeksi

Sano mitä tahansa, todista mitä tahansa, tulkitse havaintoja millä tahansa ja silti olet vailla todisteita. Mikään perustelu ei tee luomisesta mahdollista.

11

171

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Maailmankaikkeuden järjellinen luoja on mahdoton 🙂

    • Anonyymi

      Koska kiistatta on olemassa spagettia, on mahdollista, että Lentävä Spagettihirviö on luonut maailman.

    • Anonyymi

      Jahas, G4G:llä on taas uusi nimimerkki, niiden entisten kymmenien lisäksi. Eikä edelleenkään ole keksinyt mitään uutta sanottavaa, vaan toistaa samaa kuin rikkinäinen paikalleen jämähtähtynyt vinyylilevy. Säälittävää.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Raamattu.., Koraani ja muut uskonnolliset teokset todisteina. Mutta ne profeetat luovat pohjan. He ovat olleet ja ihan toisella forcella mennään. Krisnan ja Jeesuksen opetukset ovat lähes yksimielisiä. Jeesus ennusti Muhammedin ilmestyvän. Koraanissa Jeesusta kutsutaan profeetaksi, mutta ei Jumalan pojaksi. Kuitenkin koraani kertoo Jeesuksen nousseen taivaisiin elävänä. Tämä asia on jo aikamoinen status Jumalan puolesta. Barnabaksen evankeliumi on jätetty pois Raamatusta, koska se väittää ettei Jeesusta ristiin naulittu, mutta se on kotiinveto Islamin uskoisilta ja virheellinen tieto

      Kaikesta huolimatta historialliset dokumentit luomisesta ja elävä Jeesus Kristus todistavat sangen vahvasti Jumalasta. Vai onko joku nähnyt ateistin nousevan profeettana ylösnousemuksessa elävänä.

      https://fi.wikipedia.org/wiki/Barnabaan_evankeliumi

      • Anonyymi

        Lemminkäisen temppelissä on 3D kuvia, kuinka Jeesukseen ladataan ufoista kvanttienergiaa. Pyhän Hengen energiamäärä on kääntäen verrannollinen pyramidien jakosuhteeseen.


      • Anonyymi

        "historialliset dokumentit luomisesta"

        Buahahhaahhaa. Sopii kuule esitellä kaikki ne "dokumentit" tiedemiehille. Mutta eihän hihhulihörhön aivoilla voi koskaan tajuta sitä, että mytologinen taru ei ole dokumentti, vaan aika lailla dokumentin täydellinen vastakohta eli satu.


    • Anonyymi

      > Mikään perustelu ei tee luomisesta mahdollista.

      Entä jos ei usko tuota?

    • Anonyymi

      siksipä olen aina ollut ja tulen olemaan agnostikko.

      • Anonyymi

        Mitä uskovaiset tekevät on yhtäkuin katsoa aikaa taakseppäin ja hakea sitäkautta asioita jotka paikkaavat nykyisyyttä... Ateistit eivät usko tai edes ota huomioon mahdollisuuksia kunnes näkevät.

        minä vaan sanon että pas***...

        Kummatkin uskovat omaan täydellisyyteensä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitä uskovaiset tekevät on yhtäkuin katsoa aikaa taakseppäin ja hakea sitäkautta asioita jotka paikkaavat nykyisyyttä... Ateistit eivät usko tai edes ota huomioon mahdollisuuksia kunnes näkevät.

        minä vaan sanon että pas***...

        Kummatkin uskovat omaan täydellisyyteensä.

        elämme palapeliä joka ei ole täynnä vielä miljardiin vuoteen.
        Ja jos joku sanoo jotain siihen niin veikkaan että valehtelee.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi yritti murhata mopopojan

      Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
      Maailman menoa
      676
      1607
    2. Mopomiitti!

      Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss
      Tuusula
      261
      852
    3. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      67
      837
    4. Poliisi kiilasi mopoilijan

      Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö
      Kiuruvesi
      101
      616
    5. Vetovoima

      Onko välillänne suuri vetovoima ja miten se ilmenee? Onko siitä haittaa?
      Ikävä
      32
      571
    6. Niin kauan tätä

      Onko vuotesi menneet hukkaan
      Ikävä
      88
      547
    7. Aina vaan mietin sua

      Miksen saa sinua mielestäni pois
      Ikävä
      32
      520
    8. Nainen. Onko meissä

      Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
      Ikävä
      37
      510
    9. Käviskö tällainen suhde

      Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E
      Ikävä
      61
      499
    10. Onko täällä ketään

      Joka kaipaa M alkuista? Millä kirjaimella nimesi alkaa?
      Ikävä
      42
      492
    Aihe