Kiitos kaikille keskustelijoille lesboudesta. Sain hyvää ja huonoa palautetta, mutta kokonaisuus oli rakentava ja totuus tuli esiin.
Jos jollain on vielä sanottavaa niin jatketaan tästä..
Jos jollain on vielä sanottavaa niin jatketaan tästä..
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Voisitko nyt ystävällisesti vihdoinkin, omalla nimelläsi, kaikkivaltiaan Jumalan, vapahtajasi Jeesuksen kristuksen edessä, pyhästi luvata, että olet ollut rehellinen tässä asiassa??
Että olet tosiaan entinen lesbo jonka Jumala on muuttanut heteroksi ja nyt sitten todellakin olet hetero. Että tuo entinen lesboutesi ei ollut vain jotain pientä kokeilua, vaan että todella olit lesbo, sanan oikeassa merkityksessä.
Ja tuolla omalla nimelläsi siis tarkoitan sitä nicci nimeä, eli Lissua. Tämä vain ihan sen takia että et sinä tai joku muu pääse kiertämään kysymystä niinkuin viimeksi.
Taidat sitten olla oikein harvinaisen kiero trolli? Muuten tätä avausta on vaikea ymmärtää.
Näyttelemällä ensin parantunutta lesboa joka sitten osoittautuukin valehtelijaksi sait kaikki luulemaan että olet oikeasti joku kiihko uskovainen joka keksii mitä vain todistaakseen kantansa oikeaksi. Näin sait hienosti leimattua helluntalaiset taas kerran valehtelijoiksi. Sekö oli tarkoitus vai vain mahdollisimman pitkä keskustelu?
Jos nimittäin et ole trolli, olet vain todella harvinaisen tyhmä kun otat asian vielä esille.
vartijana...kovin kekseliästä..."Onpa teidän päänne hiuksetkin luetut".
Jeesus rakastaa sinua heppu. Opettele keskustelemaan asiallisesti, mukava silloin on mielipiteitä vaihtaa. Eihän Lissun tarvitse henkilöllisyyttään paljastaa, eikä kenenkään toisenkaan.
Pää menee sekaisin jos sitä yrittää miettiä. Lenkillä kannattaa käydä välillä ja unohtaa keskustelupalstat.
Voisitko selventää että mitä tarkoitat tuolla asiallisella? Ja, kuka muu paitsi sinä itse on puhunut jostain henkilöllisyyden paljastamisesta?
Raamatun totuus on tullut tässä keskustelussa tosiaankin esille. Tälläisia tapauksia on vaikka kuinka paljon ja saman suuntaisia. Jumalan siunausta ja hyvää kevän jatkoa kaikille..Jeesus tahtoo että kaikki pelastumme.
Jumalasi saattaa työnsä loppuun ja voitelee mieheksi.