Olin tässä eräässä kauppakeskuksessa ja hämmästyin mitä eräs vanhus teki.
Tämä mummeli oli arviolta 78v- 85vuotias.
Katseli kasvomaskeja, avasi laatikon ja kuinkas sattuikaan(lainasi) otti sieltä yhden ja sulki laatikon ihan fiksusti.
En raaskinut mennä mainitsemaan vartioista.
Mummelin käytöksestä näki, että rahat olivat ihka varmasti viimmeisiä lukuunottamatta menneet lääkkeisiin ja vatsan tyhjyyskin tarvitsisi särvintä.
Näitä vanhuksia löytynee jotka eivät saa kauppa-apua-> ei ole rahaa maksaa tuontipalkkioita, eikä kukaan Oikeasti ilman kanna tai sitten ostaa itselleenkin, jotain bisnes(muina) miehinä.
Voisikin Eppu Normaalin sanoin(Baarikärpänen) laulaa: Tahdon olla maskitettu joka päivä, MA-TI-Ke-TO ja Perjantaina Jne..
Jos maski ei näy sivustapäin, No sosiaalihuoltohan on ollut vastuuton.
Joka päivä johonkin sännätään, maski kasvoilla, jos sosiaalihuolto sen huolehtaa.
Siis joka päivä kulkemaan Jne...
Maskikärpänen-Eppu Normaalin sanoin ja sävelin.
Anonyymi
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1114389
- 803564
Just alkoi ottamaan päähän
Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk223441Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?
Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?843425Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?273316- 903034
- 762984
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim672875"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m452820Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.852599