Olin tässä eräässä kauppakeskuksessa ja hämmästyin mitä eräs vanhus teki.
Tämä mummeli oli arviolta 78v- 85vuotias.
Katseli kasvomaskeja, avasi laatikon ja kuinkas sattuikaan(lainasi) otti sieltä yhden ja sulki laatikon ihan fiksusti.
En raaskinut mennä mainitsemaan vartioista.
Mummelin käytöksestä näki, että rahat olivat ihka varmasti viimmeisiä lukuunottamatta menneet lääkkeisiin ja vatsan tyhjyyskin tarvitsisi särvintä.
Näitä vanhuksia löytynee jotka eivät saa kauppa-apua-> ei ole rahaa maksaa tuontipalkkioita, eikä kukaan Oikeasti ilman kanna tai sitten ostaa itselleenkin, jotain bisnes(muina) miehinä.
Voisikin Eppu Normaalin sanoin(Baarikärpänen) laulaa: Tahdon olla maskitettu joka päivä, MA-TI-Ke-TO ja Perjantaina Jne..
Jos maski ei näy sivustapäin, No sosiaalihuoltohan on ollut vastuuton.
Joka päivä johonkin sännätään, maski kasvoilla, jos sosiaalihuolto sen huolehtaa.
Siis joka päivä kulkemaan Jne...
Maskikärpänen-Eppu Normaalin sanoin ja sävelin.
Anonyymi
2
61
Vastaukset
- Anonyymi
Miksei Seinäjoella työterveyshuollossa Kirkonkrannissa kaikki työntekijät eivät käytä maskia. Esim terveydenhoitajilla ei ollut suojaimia.
Eikö maskisuositus koskekaan tätä paikkaa.
Keskussairaalassa siivoojia myöten on kasvomaskit käytössä. Samoin myös sairaalan asiakkailla. - Anonyymi
Kaikkea sitä tuolla kaupoissa tapahtuu.
https://mvlehti.net/2020/10/19/mies-videoi-housuihin-kusemisensa-seinajoella-vaatekaupassa-laittoi-housut-takaisin-myyntiin-haloo-video/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176339Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816167Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie696000Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452375Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1191403- 121241
- 1861085
- 59887