”Poliisi on todella huolissaan tästä kehityksestä” Suomalainen tarvitsee aina viranomaisen holhoamaan, muuten homma lähtee lapasesta sillä suomalainen ei osaa ajatella omilla aivoillaan. Jos viranomainen ei seiso vieressä sanomassa ettei päätä kannata iskeä naulaan niin suomlainen sen siihen iskee. Sääntösuomea vaaditaan purettavaksi ja huudetaan oikeuksista, vastuuta vain kukaan ei halua ottaa mistään.
Onneksi yksikään kaahauskuollut ei ole menetys, kyse ei ole älykkäistä ihmisistä vaan rusina-aivoista joiden kuolema on kansan kannalta parempi. Luonnonvalinta karsii heikkoja. Vaara vain on, että he vievät muita mukanaan hautaan.
Onneksi yksikään kaahauskuollut ei ole menetys, kyse ei ole älykkäistä ihmisistä vaan rusina-aivoista joiden kuolema on kansan kannalta parempi. Luonnonvalinta karsii heikkoja. Vaara vain on, että he vievät muita mukanaan hautaan.
Vastaukset 22
Vanhimmat
www.is.fi/kotimaa/art-2000006673852.html
Eilen kuoli Espoossa kaksi, kaahari ajoi moottoritietä väärään suuntaan.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/ed370155-33ee-43ec-b85b-2ac0b7cc29ec
Kaahari ei kuollut. Eikä ollut suomalainen.
Hanaa vaan lisää!!
Jokaisen kaaharin kuolema on hyvä asia kaikkien kannalta! On hyvä, että nuo vittuaivot kuolevat mutta vaarana on, että heidän luonnevikansa takia vievät mukanaan myös hyviä ihmisiä.
Hautausmaalla tavataan sinne Se päättyi
Viikonlopun kolarissa kaahari oli ainoa joka säilyi hengissä.
Tien pinta erittäin liukas hanaa hanaa viimeinen mutka hupsista keikkaa
Sipilän, Orpon ja Soinin porvarihallitus antoi 17-vuotiaille ajokortit.
Hienoa, että saadaan lisää raatoja.
Kuoliko ketään kysyi haudankaivaja
Ei se mihinkään ole lisääntynyt. On vain päätetty kerätä enemmän rahaa autoilijoilta.
Nopeusrajoitus on pelkkä suositus
Keharimaiden liikennekulttuurikin saapui Suomeen piristämään omaa tylsää vastaavaamme! :)
Ihanaa! Syväitkää!
Tv: Every suvakki everywhere
Kortti pois ja konnunsuolle lusimaan, sinne vaan maahan tulleiden lisukkeeksi.
Onkin jo aika ottaa kortit pois hidastelevilta eläkeloisilta, ovat vain tientukkeena meille kunnon autoilijoille keillä on isokoneelliset saksalaiset autot.
Kiitos Päivi Räsäselle kun lakkautti liikkuvan poliisin. Nyt kehäteillä on vain kameroita, jotka eivät edes saa kuvaa naamasta jos ajaa väärään suuntaan.
Erityisesti peilijäällä jossa on vettä päällä autoilla ajelu on lisääntynyt, kitkareinkailla ajellaan peilijäällä jossa on vettä päällä...
Nerokkaan tieliikennelakiuudistuksen johdosta jäällähän voi nykyään ajaa laillisesti vaikka kesärenkailla! :)
Pitää mennä ohi paikassa kun paikassa ja vastaan tulee
Eiköhän noita huumekuskeja ole liikenteessä enemmän kuin rattijuoppoja tai 17vuotiaita.
Nyt kun vihervasemmisto muutti lakia, että renkaista saa päättää vaihtaako talvirenkaat vai ei, niin mitähän on nyt talvella odotettavissa muuta kuin onnettomuuksia. Ulkomaiset suuremmat rekatkin, kun tiellä kesärenkaillaan luistelee.
Alkaa bensa- ja dieselautot katoamaan nopeammin tien päältä, kuin bensan hintaa nostamalla.
Toivottavasti sairasautoja ja poliiseja piisaa tarvittaessa. Sairaalapaikoista puhumattakaan nyt korona aikana.
Autojen hintoja pitää pudottaa rajusti saa kaaharit hyvät autot alle