Jopa kaikkien aikojen suurimmasta korotuksesta kyse.Eikä se lopu tähän vuoteen.
Kiinteistöveroihin roima korotus.
17
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Muuten olisi ihan ok juttu, mutta kun nekin rahat lähetetään afrikkaan ja EU mafialle, niin en ole maksamassa enkä tukemassa rikollismafian toimia.
- Anonyymi
vähän niinku sähkönsiirtomeininkiä: annetaan kusettajille lupa....
- Anonyymi
Järjetön koko kiinteistökateusvero. Verottaisivat ennemmin etämaanomistusta.
- Anonyymi
Kas kun ei joku vasuri taas esitä metsänpohjalle kiinteistöveroa...:P
- Anonyymi
no, upee uutinen,,,,,,, valtiolle ja kunnille ei näytä oikeen mikään riittävän
- Anonyymi
>>>Kas kun ei joku vasuri taas esitä metsänpohjalle kiinteistöveroa...:P
Hyvä että muistutit, ilman muuta !!!
Kaikki kivet on nyt käännettävä. Sillä tiesithän jussi, että kun "yksi ei maksa, muut maksavat vastaavasti änempi",
noin niinkuin taannoista kokoomuksen myymälä-varas -mainosta siteeratakseni.- Anonyymi
No niin.. menihän yksi edes ansaan kuten odotinkin....tiedätkö että sen kiinteistöveron jälkeen ei metsiin ole sitten mitään asiaa poimimaan mitään - jokamiehen oikeuksien loppu.
No sinä et niitä harrastaisikaan, pelastut umpikujastasi ssen sanomalla..jep
- Anonyymi
Matalapalkkaiset ja eläkeläiset maaseudulla eivät kohta kykene asumaan pienissä taloissaan, saati maksamaan näitä veroja.
Samaan aikaan hallitus ilmastohuumassaan korottaa lämmityskuluja.
Sanna Marin ja kumppanit ajaa vähävaraiset todella ahtaalle.
Rahaa riittää annettavaksi ulkomaille ja elintasosiirtolaisiin ja heidän polkupyöräkursseihin. - Anonyymi
Vapaa-ajan asuntoja voisivat verottaa rankasti ja nostaa niiden kiinteistöveroa sadoilla prosenteilla.
- Anonyymi
Juuri näin.
- Anonyymi
Vihervassarit ovat otaneet koko maailman ongelmat omikseen saadakseen kannatusta. Toki kaikkien hyvien asioiden puolesta voidaan olla, mutta Suomella ei ole varaa toimia koko maailman vähäosaisten sosiaalitoimistona. Omista huolehtimisessakin on tarpeeksi.
- Anonyymi
Homma hoituu vihervassarien mielestä sillä että omat jätetään hoitamatta. Jää enemmän siirtolaisille.
- Anonyymi
Hassista ja hanhenpaskaa. Siinä vihersuvakismin syvin olemus.
- Anonyymi
Verottajan kirstu on kuin musta aukko, johon kaikki raha häviää.
- Anonyymi
Vain idioottimainen hallitus toimii noin totaalisen järjettömästi !
- Anonyymi
Matut ja vihervademmistolainen sossupummijoukkio eivät maksa lanttiakaan veroja eikä niiden korotuksia.
Köyhimmät joutuvat kuseen kiinteistöveron noususta johtuvien kustannusten nousun takia, mutta vittujako tämä hallitus heistä piittaa. - Anonyymi
Ei kun lyödään hanskat tiskiin ja siirrytään syömään kuormasta. Pitäkää tunkkinne, velkaviisikko.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622592Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant999889Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567765Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va1026529SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1936257Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675861Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615350Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515253HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1344915Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084592