Joulu lähestyessä olen alkanut vähentää gekkojeni valoja.(2kpl) Katselin niitä tänään normaalisti, mutta olen lähaikoina huomannut toisen niistä olevan vähän pulska mahasta eikä se oikein syö.
Se on muuten ihan normaalin kokoinen. En tiedä johtuuko tämä siitä, että talvilepo on tulossa vai voikohan sillä olla suolitukos?
Auttakaa!
Onko gekollani suokitukos vai oireita talvilevosta
Anonyymi
1
123
Vastaukset
- Anonyymi
Ei täällä voi kukaan etädiagnoosia tehdä varsinkaan, kun et vaivaudu kertomaan olennaisia asioita kattavasti. Esim. se jäi mietityttämään, kummasta sukupuolesta puhutaan.
Koska tärkeitä asioita saa muut alkaa kyselemään ja ne tietäenkin joutuisi lotota elävän eläimen hyvinvointi vaakakupissa, niin soitapa kuule eläinlääkärille. Keskustelupalstalle näpyttely ei ole eläimen hoitoa, joten pahimmassa tapauksessa sinun katsotaan rikkovan eläinsuojelulakia, jollet hankia oikeaa apua sitä tarvitsevalle eläimelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt414628Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.532514Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391034Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin1611005Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh68889- 113868
Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok70844- 137795
- 48790
Taas mietin että
mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,48736