Useat natomaat osallistuneet Syyrian hävittämiseen

Anonyymi

Ei pelkästään USA ja Turkki, vaan mm. Ranska ja Britannia.

https://areena.yle.fi/1-50482410

Dokumenttiin on sattunut jäämään todisteet Britannian osallisuudesta Syyrian pommittamiseen. Dokumentissa asia tietenkin selitetään parhain päin.

5

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Assadin kaataminen NATOn on ollut EUn ja USAn virallinen päätös mikä on vieläkin voimassa ja Sauli vielä kaiken lisäksi nimitteli Assadia diktataattoriksi. Teko syynä on käytetty jotain koulupojan kuolemaa Assadi poliisin kuulusteluissa mikä toden peräisyyttä ei missään vahvistettu mutta USAlla on jo ennen Assadia ollut suunnitelma ottaa haltuun Syyria, Irak, Iran, Libanon, Palestiina, Afganistan ja Jemen. Ainostaan Irakissa sunnitelma on toteutunut mutta näyttää että sekään haltuun otto ei ole pysyvää.
      Yle nyt viran puolesta selittelee Saulin, EUn, USAn ja NATOn laittomuuksia parhain EUlain mukaisesti jossa määrätään että kumppaneita ei arvostella julkisuudessa

      • Anonyymi

        Israelin kaikki naapurit ovat kokeneet kovia sionisti terroristien taholta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Israelin kaikki naapurit ovat kokeneet kovia sionisti terroristien taholta.

        Isis on Israelin asialla ja siksi USAn suojeluksessa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Isis on Israelin asialla ja siksi USAn suojeluksessa.

        Kommentti lähetetty onnistuneesti.


    • Anonyymi

      Globaali Siionistiblokki yrittää hävittää kaikki itsenäiset maat maailmasta ja sillä on työn alla useita valtioita tälläkin hetkellä. EU- ja NATOmaat on varkaita ja siviilien murhaajia sekä valehtelijoita että huijareita joita vastaan taistelee itsenäiset maat.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      253
      4567
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      131
      2993
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2752
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1740
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1574
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      23
      1475
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1324
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1235
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      205
      1098
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1085
    Aihe