Juontaja Suvi Hartlin kertoi, että "tunsi eilen puienen piston kurkussaan joten päätti ottaa varman päälle ja mennä testeihin, Shokki oli aikamoinen kun kuulin tuloksen, kurkkukipu oli ja meni ja tällä hetkellä olen täysin terveen oloinen" Hartlin kertoo.
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/07c1e53a-80d8-46a8-8294-24e0f6f288dd
Veikkaampa että kun minulla nokka vuoti pari päivää, vaikka ei ollut muuta oiretta minulta olisi löytynyt korona.
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/07c1e53a-80d8-46a8-8294-24e0f6f288dd
Veikkaampa että kun minulla nokka vuoti pari päivää, vaikka ei ollut muuta oiretta minulta olisi löytynyt korona.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mihinkä tämä johtaa? Menee aina vain kummallisemmaksi. Ihmiset pelkäävät nyt pienintäkin oiretta, no mediahan sitä pelkoa lietsoo kaikin tavoin.
Viimeyönä vatsakipua ja ääntelyä. Verenpaine ja syke nousi mielettömästi. Nyt rintaa polttaa enkä jaksa nousta sängystä mennäkseni testeihin.
Voi gauheeta, on se gauhee taaati kun ei edes huomaa mitään.
Kuusi alle 50-vuotiasta ennestään vakavasti sairasta on kuollut. Kyllä meillä on nyt käsissämme vuosituhannen pandemiä ja epidemia ja aalto ja toinen aalto ja paikoittain on havaittu vielä kaiken päälle laineita.
Minulle sopii oikein hyvin , että sairastan koronan oireettomana niinkuin jotkut.
Ihmisessä on valtava määrä viruksia ja bakteereja koko ajan. Jos ne eivät aiheuta mitään oireita niin silloin et myöskään sairasta mitään. Parissa viikossa ko. virus häviää yhtä huomaamattomasti kuin se on tullutkin.