Voisiko joku nyt jo vihdoin antaa tyhjentävän vastauksen? Siis sellaisen oikean vastauksen. Ei ole vastaus, että me tienataan niillä ja että muija pääsee vokkiin töihin niitä paapomaan.
Miksi meidän pitää elättää klaanimuslimeja Suomessa?
Anonyymi
21<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Tämä ei siis ole oikea vastaus!
https://www.youtube.com/watch?v=22WiuqacFVI
Elätetään täällä persuklaanejakin. Ja niitä on paljon enemmän ja kalliiksi tulee.
Miten itse arvioisit vastauksesi järkevyyttä? Siksikö tänne pitää haalia EU:n ulkopuolisia pummeja elätettäväksi? Onko se oikea syy? En oikein tajua logiikkaa, selitä.
Ei mulla ole vastausta tuohon. Luulekko että joku joka noista on päättänyt lukee tätä foorumia.
Kyllä tätä seurataan mm. poliisissa ja sisäministeriössä.
Euroopasta katsoen Suomi on epäedullinen sijoituskohteena kaikinpuolinensa joten euroopanunionin maat yhteistuumin ovat velvoitepäätöksin pitkän harkinnan jälkeen tulleet siihen tulokseen että suomi on paras paikka unionin kaatopaikaksi. Köyhänmaan on pakko tyytyä eu.n päätöksiin vaikka leipäjonot kasvaisivat kuin pitkäksi tahansa ja köyhyys eriarvoisuuden lisääntyessä. Eihän ne ookuin pohjolan pikkutyhmä kansa täältä virosta päin katsottuna.
Joo, kyllähän joku YK yrittää painostaa ja velvoittaa Suomea, mutta se ei vastaa perimmäiseen kysymykseen: miksi?
Sekään ei ole oikea vastaus, että ne ovat hädänalaisia, kun ne eivät ole! Sitä paitsi eivät hädänalaiset matkusta puoli maapalloa ja jätä lapsia, naisia ja vanhuksia.
Ulosmenotien vois perustaa jo tässä vaiheessa.
Uskokaa ny vaan edes tällä kertaa,
niiden on parempi lähteä ja valmistautua lähtöön
hyvissä ajoin.
Maksamme velkaa. orjalaivat tervettiin suomalaisella tervalla. Vai miten se oli?
Minäkin muistan lukeneeni tuon jutun jostakin. Emme me nykysuomalaiset ole joillekin irakilaisille, afgaaneille tai somaleille mitään velkaa! Varsinkaan niille yksilöille, jotka tänne tulevat.
Ja Helsingin talotkin rakennettiin mustien somaliorjien toimesta. Ihan verihiellä ja nyt niillä on siis oikeus polttaa talot Suomessa. Vai miten se olikaan sanottu siinä mustukaisten mielenosoituksessa?
En kyllä tuohon osaa sanoa, sitä täytyy kysyä vasemmistolaisilta, erityisesti vihreiltä ja kokoomukselta, Timo Soinilta ja Sipilän Juhalta.
Kai uskonnollisista syistä, vaihtavat uskonnon islamilaiseksi ja kansan, alkuperäislajin hävittävät pois.
No taas vasemmistolaisilla, jotka ovat ateisteja, heillä on perusteena, pakolaisilla on oikeus tulla maahan, vähäosaisten auttaminen. Kun punainen lippu edellä menee, niin pölhöjä tulee perästä ja niitä on pajon, todellain loputtomiin.
Yhteenvetona voidaan sanoa rehellisesti, alkuperäisväestö ajaa vaikeuksiin, levittää virukset, maksattaa kaikki kulut ja tehdä velkaa heidän päähänsä. Aiheuttaa kaikemaailman ongelmia alkuperäisväestölle.
Jos tuo on se syy, niin eipä ihme, ettei kansalle kerrota. Ohisalon touhut tuntuvat järjettömiltä. Mikähän saa ihmisen vihaamaan niin paljon oman maansa kulttuuria?
Koska olutsalo niin haluaa
Kehitysmaa muslimeista tulee vain kuluja ja uhkia
Suomessa vedotaan aina YK:n tyhmiin sopimuksiin. YK:n päämaja on New Yorkissa. Montakohan somalia, afgaania tai irakilaista sinne haluttaisiin loisimaan?
Suomalaisilla politiikoilla oli yhteen aikaanhirveä tarve päteä yk:n silmissä. Ilmeisesti oli rahakas urakiertokin mielessä ja kaikenlaiset prenikat mitä alkuasukkaat niitä palkitsee. Tarja Halonen oli tästä varmaan järkyttävin esimerkki. Nyt Yk.N on syrjäyttänyt Eu, Tupppurainen, Katainen, Stbidos ja Marin sekä Queen of Africa esimerkkejinä.
Persut toivat 2015 35 000 kaalimuslimia suomeen.
Ei kun ne itse tunkivat tänne! Etkö muista?
Sipilä ne kutsui, mutta ääni muuttui kellossa kun sukulaistyttö raiskattiin heti alkuun. Jumala on olemassa.