Afganistanin erikoisjoukot ovat tappaneet Yhdysvaltain etsintäkuuluttaman terroriverkosto al-Qaidan johtajan, kertoi Afganistanin tiedustelupalvelu.
Egyptiläisen Abu Muhsin al-Masrin uskottiin olleen al-Qaidan Intian niemimaan alueen kakkosmies. Hän sai surmansa operaatiossa Ghaznin maakunnassa Afganistanin keskiosassa.
Yhdysvallat oli etsintäkuuluttanut al-Masrin, joka käytti myös nimeä Husam Abd-al-Ra'uf, epäiltynä terroriverkoston aseistamisesta ja tukemisesta ja sekä terrori-iskujen suunnittelusta.
Sisäministeri Maria Ohisalo (vihr) kommentoi Euroopan ihmisoikeustuomioistuimen langettavaa ratkaisua Suomelle: ”Oikeusvaltio epäonnistui”.
Mitä mieltä? =)
Alaikäinen turvapaikanhakija surmattiin afganistanissa
10
102
Vastaukset
- Anonyymi
Juuri saatujen tietojen perusteella se oli vahinkolaukaus vuoristossa monilla on tapana häissä apua AK47 ilmaan surmanluoti oli tippunu taivaasta suoraan päähän.
- Anonyymi
Kaavasta 1/2mv2 toteamme, että nopeus on hallitseva, ei massa - joten putoava kokovaippaluoti ei saa edes tajua kankaalle, jos pääkkyyn tippuu....?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaavasta 1/2mv2 toteamme, että nopeus on hallitseva, ei massa - joten putoava kokovaippaluoti ei saa edes tajua kankaalle, jos pääkkyyn tippuu....?
Uutinen päivitty juuri se olikin käsikranaatti mikä räjähti taskussa siellä on tapana sanoa laita kranaatteja taskuun täällä meillä käytetään sanontaa laita kiviä taskuun.
- Anonyymi
Harmi että Haavisto epäonnistui kyseisen traumatisoituneen sotalapsukaisen tuomisessa Suomeen! ;( *snif*
- Anonyymi
Valtiokonttori kyllä korvaa tämän varhaisnuoren menetyksen hänen omaisilleen!
- Anonyymi
Muistakaa suomitytöt, että tällä palstalla valehdellaan kun ei haluta että te loisitte antoisia ihmissuhteita iraki ja syyrialaisiin maahanmuuttajiin. Suurinosa helsingingin komeista tummatukista on upeita miehiä joiden seurassa rakkaus rehottaa.
- Anonyymi
Miten tämä liittyy Ohisaloon?
- Anonyymi
Se kommentointi, se kommentointi. Sillä ei ole mitään merkitystä, miten aloitus häneen liittyy.
- Anonyymi
Joko Suomessa monille annetaan kriisiapua?
- Anonyymi
No kaikki maamme moskeijat nyt varmaankin on jo täynnä muistokynttilöitä uusimman rahanuskonnon martyyrin kunniaksi? ;( *snif*
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.16810320- 552823
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan802538- 852361
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1472094Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2401928- 441392
Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �131375Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta
Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va1151197Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!
Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei34873
