Alaikäinen turvapaikanhakija surmattiin afganistanissa

Afganistanin erikoisjoukot ovat tappaneet Yhdysvaltain etsintäkuuluttaman terroriverkosto al-Qaidan johtajan, kertoi Afganistanin tiedustelupalvelu.

Egyptiläisen Abu Muhsin al-Masrin uskottiin olleen al-Qaidan Intian niemimaan alueen kakkosmies. Hän sai surmansa operaatiossa Ghaznin maakunnassa Afganistanin keskiosassa.

Yhdysvallat oli etsintäkuuluttanut al-Masrin, joka käytti myös nimeä Husam Abd-al-Ra'uf, epäiltynä terroriverkoston aseistamisesta ja tukemisesta ja sekä terrori-iskujen suunnittelusta.

Sisäministeri Maria Ohisalo (vihr) kommentoi Euroopan ihmisoikeustuomioistuimen langettavaa ratkaisua Suomelle: ”Oikeusvaltio epäonnistui”.

Mitä mieltä? =)

10

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juuri saatujen tietojen perusteella se oli vahinkolaukaus vuoristossa monilla on tapana häissä apua AK47 ilmaan surmanluoti oli tippunu taivaasta suoraan päähän.

      • Anonyymi

        Kaavasta 1/2mv2 toteamme, että nopeus on hallitseva, ei massa - joten putoava kokovaippaluoti ei saa edes tajua kankaalle, jos pääkkyyn tippuu....?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kaavasta 1/2mv2 toteamme, että nopeus on hallitseva, ei massa - joten putoava kokovaippaluoti ei saa edes tajua kankaalle, jos pääkkyyn tippuu....?

        Uutinen päivitty juuri se olikin käsikranaatti mikä räjähti taskussa siellä on tapana sanoa laita kranaatteja taskuun täällä meillä käytetään sanontaa laita kiviä taskuun.


    • Anonyymi

      Harmi että Haavisto epäonnistui kyseisen traumatisoituneen sotalapsukaisen tuomisessa Suomeen! ;( *snif*

    • Anonyymi

      Valtiokonttori kyllä korvaa tämän varhaisnuoren menetyksen hänen omaisilleen!

    • Anonyymi

      Muistakaa suomitytöt, että tällä palstalla valehdellaan kun ei haluta että te loisitte antoisia ihmissuhteita iraki ja syyrialaisiin maahanmuuttajiin. Suurinosa helsingingin komeista tummatukista on upeita miehiä joiden seurassa rakkaus rehottaa.

    • Anonyymi

      Miten tämä liittyy Ohisaloon?

      • Anonyymi

        Se kommentointi, se kommentointi. Sillä ei ole mitään merkitystä, miten aloitus häneen liittyy.


    • Anonyymi

      Joko Suomessa monille annetaan kriisiapua?

      • Anonyymi

        No kaikki maamme moskeijat nyt varmaankin on jo täynnä muistokynttilöitä uusimman rahanuskonnon martyyrin kunniaksi? ;( *snif*


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      609
      2772
    2. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      107
      1462
    3. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      67
      1446
    4. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1370
    5. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      138
      1246
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      112
      1232
    7. 100
      1040
    8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      135
      1023
    9. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      940
    10. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      47
      871
    Aihe