Pornografia
Alakoulun opettajani omasi joltisenkin huumorintajun. Eräänä aamuna, kun tultiin kouluun, me pojat innostuimme piirtelemään tiettyjä kuvia lumihankeen. No sellaistahan sattuu poikien piirissä. Joskus niitä piirretään seiniinkin ja nykyisenä suihkepullojen aikana ei ole kummakaan temppu tekaista ”ikuinen” taideteos vaikka kaupan näyteikkunaan tai yöllä koulun oveen.
Meillä oli epäonnea. Tarkkavainuiset tytöt nimittäin huomasivat, mitä piirtelimme ja kielivät siitä Lindalle: ” Pojat piirtelivät tuhmia kuvia lumihankeen.” Johon Linda: ” No millaisia?”
Tytöt alkoivat punastella ja änkyttää, mutta Lindapa komensi heidät liitutaululle näyttämään, millaisia kuvia pojat piirsivät.
Ja toden totta, olivathan ne ihan selviä pillun kuvia, kun tytöt ne huolella tauluun piirsivät. Arestia siitä tuli.
Jotkut pojat toivat kouluun pornokortteja, joissa hämähäkki oli ilmiselvästi väärinpäin ja kun kuivamustekynät tulivat muotiin, tuli sellainen uutuus, jossa kynää käännettäessä naiselta putosi musta uimapuku pois ja se jäi ilkialastomaksi. ”Bermudan kolmiokin” näkyi aivan selvästi.
Nykylapset saavat paljon enemmän kosketusta pornografiaan vieraillessaan esim. R-kioskilla, jonka lehtihyllyt pullistelevat sensuroimattomia pornokuvia. Televisiokin opettaa rakastelun taitoa urakalla pehmopornosarjafilmeissä. Iltalehtien lööpit pullistelevat puolipukeisia naisia ja jokaiseen kotiin tulee mainospostin mukana melkoinen annos naisen anatomiaa. Mutta lieneekö tuo lopultakaan niin pahaa nähtävää pehmopornokaan, kuin nuo amerikkalaisten suosimat tappofilmit. Opettajat joutuvat maanantaisin rauhoittelemaan porukkaa, joka on valvonut väkivaltaelokuvia katsellen.
pornografia
petu
0
289
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1202168
Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten4122094Sinun ja kaipaamasi törmääminen
Missä sinä haluaisit sen satunnaisen kohtaamisen mieluiten tapahtuvan?971156Ammuskelua Eliaksenkadulla
Mikä homma? Hirven metsästykseen vielä lähemäs 3kk. Oliko lie puuman metsästystä..?13948Olen pahoillani jos kärsit.
Mutta meidän välejä ei voi korjata. Rakastin sua tiedoksi. Älä tee itelles mitään vaan hae apua.34770- 43738
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi109726Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!14700Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte166686Luvattiin työpaikka, mutta mitään ei kuulukaan
Kuinka yleistä tällainen on? Ehdin jo iloita työpaikasta, turhaan, kun mitään ei kuulukaan työnantajasta, joka ilmoitti30639