Lukeminen on nykyään rikos

Eipä ihme ettei poikia kiinnosta lukeminen, koska siitä voi joutua vankilaan.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Miten voi tietää lukevansa laitonta materiaalia, jos ei saa sitä ensin lukea?

Äänestä
  • Siksi juuri ei kannata lukea MITÄÄN!

    Boko Haram on aivan oikeassa!

    Äänestä

Älä näsäviisastele!

Äänestä
  • Poliisi on noin sanonut tänään Ylelle. Ilmeisesti se poliisi, joka ei osaa lukea.

    Äänestä

Pitääkin sanoa pojalle että lopettaa sen läksyjenluvun ja menee vaikka pudottelemaan kiviä poliisiautojen päälle.

Äänestä

Korkeintaan vuosi vankeutta. Sitten ei ainakaan saa nimeä lehteen, josta ihmiset voisivat sen lukea.

Äänestä

Lukeminen on lahjattomia varten.

Äänestä

Suosittelen pojille ja tytöille Tarzan-kirjoja. Niissä monikulttuurisuus on kukkeimmillaan ja viidakon kasvitiedekin tulee tutuksi. Eihän kaupungissa voi liaanien avulla keikkua talosta toiseen!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eipä ihme ettei poikia kiinnosta lukeminen, koska siitä voi joutua vankilaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu