Wahlroosin ininät

Anonyymi

Aivan varmasti suurin osa työttömistä ja pienipalkkaisista haluaisi takaisin 1970-luvulle.

Sitä paitsi on täyttä roskaa väittää, että yritykset eivät 1970-luvulla olisi tavoitelleet voittoa. Totta kai ne tavoittelivat ja tekivät. Mutta vähintään yhteiskunta pakotti vähän muuhunkin ja lopputulos on paljon parempi kuin nyt.

Vai miten se meni Nordeassa, kun Naööe vei sinne tuota omaa ajatteluaan. Väkeä on sanottu ulos tasaisena virtana ja konttorit, sikäli kuin niitä on enää jäljellä, alkavat muistuttaa suttuista virolaista bordellia. Sellaista on se "kehitys" ja "nykyaikaisuus", jota pelkällä voitontavoittelulla saadaan.

Wahlroosin kaltaisten elättäminen tulee todella kalliiksi koko yhteiskunnalle. Mitä hyötyä Wahlroosista sitten on ollut? Ei yhtään mitään. Pelkkä mitätön elätti ollut koko ikänsä.

7

69

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Äijä on samanlainen rasvanaama ku käteinen.
      Molemmat kaivaa sujuvasti omaa napaansa.

      Nallen ulinoita, ei pitäisi edes julkaista.

    • Anonyymi

      70-luvulla demarit ja koko vasemmisto ajoi suomalaisten duunareiden asiaa.

      Jossain 90-luvulla, samoihin aikoihin kun vihreät ilmestyivät, alkoi koko kööri ajamaan ulkomaisten asioita ja suomalainen, duunarikin, kelpasi pelkästään maksumieheksi. Se on tämän päivän trendi edelleen, voimistuvassa määrin.

      Onneksi nyt on korona niin on painopiste kotimaassa, tosin vituksi on mennyt silti. Mutta ainakaan matuvaellusta ei ole nyt onnistuttu organisoimaan ja toivottavasti hallitus hajoaa ennen kuin onnistutaankaan.

      • Anonyymi

        Hallitus haluaa pitää laittomat matut maassa ja yhdistää näiden perheet sitten myöhemmin. Kukaan ei tiedä mitä nämä laittomat matut ovat nimeltään tai heidän taustaansa,ainoastaan sen, että he ovat valehtelijoita.


      • Anonyymi

        Toivotaan että tämä hallitus jatkkaa pitkälle 2030 luvulle, jotta saadaan maan asiat kuntoon.


    • Anonyymi

      OLi niin kauhee matka että kaikki insinöörin todistukset, passit yms. katosivat.
      Onneksi kännykät säästyivät !

    • Anonyymi

      Joko on maksanut velkansa sen 500miljoonaa euroa Suomen valtiolle tuo Vale-Roos?

    • Anonyymi

      Nalle on ihan viihdyttävä hahmo ja juttujaan on hauska kuunnella, koska hän on taitava puhuja. En tietenkään ota lähimainkaan kaikkea hänen lausumaansa minään totuutena. Ne ovat mielipiteitä siinä missä muidenkin kannanotot, eikä niistä sen enempää jaksa vetää hernettä nenään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      125
      5577
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      44
      5322
    3. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      52
      4437
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      69
      3998
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3424
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      92
      3334
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      152
      3281
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      17
      1602
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1541
    10. Jos sulla ei olis ollut tunteita

      Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?
      Ikävä
      129
      1160
    Aihe