Jos vanhemmat eivät anna jotain asiaa ikinä anteeksi

Anonyymi

Voiko silti päästä taivaaseen?

9

134

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • Anonyymi

        Vanhempienki kans ollaan taas taivaassa väleissä.


    • Anonyymi

      Onneksi Suomen oikeuskäytäntö ei toimi yhtä lepsusti kuin mielikuvitusjumalien halutaan tekevän. Ei muuta kuin kävisi pyytämässä tekemänsä rötökset kihlakunnan tuomarilta anteeksi ja lähtisi tekemään pari uutta murhaa tai ryöstöä.

    • Anonyymi

      Toisten ihmisten toimet eivät vaikuta toisien taivaskelpoisuuteen.

      Hes.18:
      19. Te kysytte: 'Miksi pojan ei tarvitse kantaa isän syyllisyyttä?' Kun poika on toiminut oikeuden ja vanhurskauden mukaan, noudattanut kaikkia minun säädöksiäni ja tehnyt niiden mukaan, hän totisesti saa elää.
      20. Mutta sen, joka tekee syntiä, on kuoltava. Poika ei kanna isän syyllisyyttä eikä isä pojan syyllisyyttä. Vanhurskas saa vanhurskautensa mukaan, jumalaton jumalattomuutensa mukaan.
      21. Jos jumalaton kääntyy kaikista synneistään, joita hän on tehnyt, ja noudattaa kaikkia minun säädöksiäni ja tekee sitä, mikä on oikein ja vanhurskasta, hän totisesti saa elää eikä hänen tarvitse kuolla.
      22. Yhtäkään hänen tekemistään synneistä ei enää muisteta. Hän saa elää vanhurskautensa tähden, jota hän on noudattanut.
      23. Olisiko minulle mieleen jumalattoman kuolema, sanoo Herra, Herra? Eikö ennemmin se, että hän kääntyy teiltään ja saa elää?"
      24. Herran tiet ovat oikeat, syntisten tiet ovat väärät
      "Jos vanhurskas luopuu vanhurskaudestaan ja tekee vääryyttä, samoja iljettäviä tekoja, joita jumalaton tekee, saisiko hän elää, vaikka tekee niin? Yhtäkään hänen vanhurskaista teoistaan, joita hän on tehnyt, ei silloin muisteta, ja hänen on kuoltava uskottomuutensa ja syntinsä tähden, jota hän on harjoittanut.

    • Anonyymi

      Oli sielu terrastraalikelpoinen tai ei, onton maapallon terrastraalitasoille me kaikki päädymme.

    • Anonyymi

      Vanhempasi eivät ole Jumala. Jumala voi antaa anteeksi, vaikka vanhemmat eivät niin tekisi. Mutta ikuinen elämä on luvattu vanhurskaille. Siksi kannattaa perehtyä asiaan tarkemmin.

      "Ja nämä menevät pois iankaikkiseen rangaistukseen, mutta vanhurskaat iankaikkiseen elämään."
      Mat. 25:46

      " Sillä synnin palkka on kuolema, mutta Jumalan armolahja on iankaikkinen elämä Kristuksessa Jeesuksessa, meidän Herrassamme."
      Room. 6:23

    • Anonyymi

      Vanhempiesi sielun tila on huono jos ovat anteeksi antamattomia ja katkeria.
      Elämän aikana käsitellään tunteet ja asiat.
      Taivaaseen ei pääse yhtään ketkeruutta tuntevaa ihmistä.
      Taivaaseen ei pääse syntiä eikä mitään pahaa.

    • Anonyymi

      Hyvät uskonveljet, olkaa kärsimättömiä onton maapallon terrastraalitasoille pääsyyn asti. Lapsikin odottaa kärsimättömästi joulupukkia, kunnes joulu viimein tulee. Olkaa tekin kärsimättömiä , sillä Rainerin saapuminen on lähellä. Veljet ja sisaret, kuunnelkaa profeettoja, jotka tuovat onton maapallon ilosanomaa. Rainer 12:42

    • Anonyymi

      Pääset taivaisiin elämäsi aikana, sitä vanhemmat eivät ikinä anna anteeksi elleivät ole hippejä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      21
      5774
    2. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      60
      1937
    3. Grilli lopettaa?

      Pitääkö huhu paikkaansa että grilli lopettaa lähiaikoina?
      Suomussalmi
      25
      1369
    4. Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa

      Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom
      Kotimaiset julkkisjuorut
      227
      1193
    5. Pitääkö luovuttaa?

      Sano nyt edes jotain 👾
      Ikävä
      74
      1115
    6. Mitä teet nainen

      Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,
      Ikävä
      53
      1067
    7. Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?

      Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️
      Ikävä
      66
      1029
    8. Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha

      Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.
      Maailman menoa
      143
      1026
    9. Olet nuorempi nainen aivan ihana

      Tykkään susta ihan valtavasti ❤️❤️
      Ikävä
      50
      1002
    10. Mitä vastaisit

      Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle
      Ikävä
      58
      975
    Aihe