Jos vanhemmat eivät anna jotain asiaa ikinä anteeksi

Anonyymi

Voiko silti päästä taivaaseen?

9

129

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • Anonyymi

        Vanhempienki kans ollaan taas taivaassa väleissä.


    • Anonyymi

      Onneksi Suomen oikeuskäytäntö ei toimi yhtä lepsusti kuin mielikuvitusjumalien halutaan tekevän. Ei muuta kuin kävisi pyytämässä tekemänsä rötökset kihlakunnan tuomarilta anteeksi ja lähtisi tekemään pari uutta murhaa tai ryöstöä.

    • Anonyymi

      Toisten ihmisten toimet eivät vaikuta toisien taivaskelpoisuuteen.

      Hes.18:
      19. Te kysytte: 'Miksi pojan ei tarvitse kantaa isän syyllisyyttä?' Kun poika on toiminut oikeuden ja vanhurskauden mukaan, noudattanut kaikkia minun säädöksiäni ja tehnyt niiden mukaan, hän totisesti saa elää.
      20. Mutta sen, joka tekee syntiä, on kuoltava. Poika ei kanna isän syyllisyyttä eikä isä pojan syyllisyyttä. Vanhurskas saa vanhurskautensa mukaan, jumalaton jumalattomuutensa mukaan.
      21. Jos jumalaton kääntyy kaikista synneistään, joita hän on tehnyt, ja noudattaa kaikkia minun säädöksiäni ja tekee sitä, mikä on oikein ja vanhurskasta, hän totisesti saa elää eikä hänen tarvitse kuolla.
      22. Yhtäkään hänen tekemistään synneistä ei enää muisteta. Hän saa elää vanhurskautensa tähden, jota hän on noudattanut.
      23. Olisiko minulle mieleen jumalattoman kuolema, sanoo Herra, Herra? Eikö ennemmin se, että hän kääntyy teiltään ja saa elää?"
      24. Herran tiet ovat oikeat, syntisten tiet ovat väärät
      "Jos vanhurskas luopuu vanhurskaudestaan ja tekee vääryyttä, samoja iljettäviä tekoja, joita jumalaton tekee, saisiko hän elää, vaikka tekee niin? Yhtäkään hänen vanhurskaista teoistaan, joita hän on tehnyt, ei silloin muisteta, ja hänen on kuoltava uskottomuutensa ja syntinsä tähden, jota hän on harjoittanut.

    • Anonyymi

      Oli sielu terrastraalikelpoinen tai ei, onton maapallon terrastraalitasoille me kaikki päädymme.

    • Anonyymi

      Vanhempasi eivät ole Jumala. Jumala voi antaa anteeksi, vaikka vanhemmat eivät niin tekisi. Mutta ikuinen elämä on luvattu vanhurskaille. Siksi kannattaa perehtyä asiaan tarkemmin.

      "Ja nämä menevät pois iankaikkiseen rangaistukseen, mutta vanhurskaat iankaikkiseen elämään."
      Mat. 25:46

      " Sillä synnin palkka on kuolema, mutta Jumalan armolahja on iankaikkinen elämä Kristuksessa Jeesuksessa, meidän Herrassamme."
      Room. 6:23

    • Anonyymi

      Vanhempiesi sielun tila on huono jos ovat anteeksi antamattomia ja katkeria.
      Elämän aikana käsitellään tunteet ja asiat.
      Taivaaseen ei pääse yhtään ketkeruutta tuntevaa ihmistä.
      Taivaaseen ei pääse syntiä eikä mitään pahaa.

    • Anonyymi

      Hyvät uskonveljet, olkaa kärsimättömiä onton maapallon terrastraalitasoille pääsyyn asti. Lapsikin odottaa kärsimättömästi joulupukkia, kunnes joulu viimein tulee. Olkaa tekin kärsimättömiä , sillä Rainerin saapuminen on lähellä. Veljet ja sisaret, kuunnelkaa profeettoja, jotka tuovat onton maapallon ilosanomaa. Rainer 12:42

    • Anonyymi

      Pääset taivaisiin elämäsi aikana, sitä vanhemmat eivät ikinä anna anteeksi elleivät ole hippejä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      181
      11307
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      57
      5392
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2627
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      38
      2311
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1811
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      44
      1735
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      38
      1393
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      37
      1319
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1226
    10. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      26
      1179
    Aihe