Murskaava häviö Corollalle TM:n autovertailussa.
Auto jäi ylivoimaisesti viimeiseksi. Häviö olisi ollut vielä suurempi, jos mukana vertailussa olisi ollut Skoda Octavia.
Auto jäi ylivoimaisesti viimeiseksi. Häviö olisi ollut vielä suurempi, jos mukana vertailussa olisi ollut Skoda Octavia.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Jep. Kymmenet miljoonat auton ostajat ympäri maailmaa, ovat väärässä!
https://www.motorbiscuit.com/best-selling-cars-of-all-time/
Joo kyllä nyt repivät pelihousunsa. Häviö on tosi vaikea hyväksyä.
Nyt kokoonnutaan yhdessä Esson baariin kahveekupin ääreen ja jupistaan lakinlipat silmillä ja vannotaan karmeaa kostoa TM:lle.
Osa suunnittelee mielenilmausta toimituksen edustalle. Päiväksi on suunniteltu isänpäivää, onhan tämä karkea loukkaus ja häväistys kaikille isille ja towereille.
Minuakin nyt nolottaa naapurin puolesta. Hänen pihallaan seisoo Toyota. Onneksi siirsi sen hieman paremmin näkösuojaan. Mutta on se karmeaa kun tietää miten ihan mukavaa naapuria nyt harmittaa. Ennen olen vienyt hänelle tilaamani ja lukemani TM:n luettavaksi, mutta nyt en kehtaa.
Kyllä kymmenet miljoonat voi ajaa paskalla autolla. Sadat miljoonat tekevät itselleen pahaa syömällä väärin ja käyttämällä vaarallisia aineita jne.....
Eli aika epätoivoinen yritys peitellä, vai mitä Tero.
No sinä varmasti syöt terveellisesti, et liiku missään näin koronan aikoina. ja ajat aina luotettavalla pokswagenillasi. Aika säälittävä sepustus.
Älä lyötyä miestä sä lyö.
Pian seuraa Imperiumin vastaisku!
Täälläkin terot lähtevät vastaiskuun ja päivittäin aloitetaan lukuisia uusia saitteja, joissa vannotaan Toyotan erinomaisuutta.
On siinä hommaa, mutta se on pakko tehdä ja muutoinkin oltava tarkkana, ettei vaan jää johonkin osioon kommentoimatta.
Raskas työ vaatii raskaat huvit ja välillä on poikettava mainitsemaasi baariin tekemään uusia suunnitelmia lajitowereiden kanssa.
Tojomiehet peruvat kaikki TM:n tilaukset ja polttavat puuceearkistonsa roviolla.
On se vaan niin karmeeta.
Nyt on toveri Putin jo huolestunut. Loppuuko länsivaluutan saanti jos itätoyotien vienti hiipuu. Suunnitteilla on nootti suomen hallitukselle. Se Tekniikan Maailma niminen valkobandiittien provosoima autolehti on laitettava kuriin.
Samoin suunnitellaan kaikille towerien towereille, uskollisille toyota teroille pientä lohdutusta. Valittavana on joko aito krimnahkainen paksuilla korvaläpillä varustettu nikitamallinen karvahattu tai pullo (1,5 l) aitoa valkovenäläistä armanjakkia.
Kyllä ottaa päähän. Tuo vertailu ei ole puolueeton. Vaadin uusintaa.
Terot ovat kyllä niin huolissaan. Kokoajan tehdään uusia epätoivoisia avauksia.
Huono itsetunto. Sitä sen täytyy olla.
Tämän epätoivoisen avauksen teki kylläkin VW paniikki fanatic! 😂🤣
Epätoivoisia ovat. Miksikähän?
Joo on terot menneet ihan toivottomiksi. Nyt on pakko kokoajan avata uusia palstoja halveerata kilpailijoita varsinkin skodaa, vaikka ei ollut edes mukana vertailussa.
No tojota olis jäänyt sit viidenneksi ja ero kärkeen olisi ollut ihan järkyttävä. Tojopojat tajuavat tämän ja parjauskampanja on alkanut voimallisena.
Joo sama kaiku jatkuu, jo viiskyt vuotta sitten toyo corolla jäi isossa autovertailussa häntäpäähän. Edellä oli mm. Fiat 128, datsun 1300, simca 1100, sumbeam 1300, vauxhall viva, ym ja taakse tais jäädä joku pikku triumppi ja pari muuta kinneriä.
Eihän se kehitys ole mihinkään muuttunut. Siellä se toyo on jälkijoukoissa, aina. Miksikähän?