Vastuulliset, viisaat viranomaiset

IL:
"Sosiaali- ja terveysministeriön puhelinvastaajaan tunkeuduttiin salasanalla 1234"
-

Juuri näin, hieno homma.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Viimekädessä ministerin pitäisi kantaa tällaisesta asiasta vastuu, mutta varma on, että näin ei käy.

Äänestä
  • Ei kantanut kun 100 000 euron kehitystukia jaettiin kuparipannukauppiaille ja kaiken maailman konsulteille muka koronakriisitukina.

    Äänestä

On kyllä heikoissa kannattimissa, mutta onko ihmekkään kun kaikki virkamiehet ministeriöön valitaan puoluepoliittisilla suhteilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

IL:
"Sosiaali- ja terveysministeriön puhelinvastaajaan tunkeuduttiin salasanalla 1234"
-

Juuri näin, hieno homma.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu