Ensin luetellaan lukuja ja sitten?

Kumma tyyli, uutisissa joka päivä luetellaan koronalukuja ja sitten perään sanotaan, että nämä luvut ovat jakautuneet useille päiville? Ja huomenna taas sama juttu, luvut ja sitten sanotaan että luvut on monelta päivältä?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Koska nyky yhteiskunta on Baabel. Se tarkoittaa Sekoitus. Kaikki täytyy sekoittaa, jotta valhe hallitsee. Kaikki tehdään sekavaksi jotta hallitsijadiktaattorit voi lässyttää "voi teitä pieniä kun ette ymmärrä tätä nykymaailman monimutkaista politiikkaa, kyllä teidän vaan täytyy kiltisti jättää määräysvalta viisaammille".

Äänestä
  • Siksi en katso niiden sekoiluja joita kutsuvat "uutisiksi".

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Siksi en katso niiden sekoiluja joita kutsuvat "uutisiksi".

    Ihmiset pitää saada valtavan epävarmoiksi kaikesta, se luo sitten pelkoa. Kaikesta säästyy kun ei katso uutisia juuri ollenkaan. Kokemuksesta tiedän.

    Äänestä

Oikeastaan riittäisi 2 lukua.
Uusia positiivisia 14vrk ja tapaus/kuolinsuhde.
Tosin näistä ei saa repiviä otsikoita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kumma tyyli, uutisissa joka päivä luetellaan koronalukuja ja sitten perään sanotaan, että nämä luvut ovat jakautuneet useille päiville? Ja huomenna taas sama juttu, luvut ja sitten sanotaan että luvut on monelta päivältä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu