on koulukiusattu.Onko syy koulussa vai tällä juoruilijalla
Miksi Naton kannattaja
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Jos olisin parikymmentä vuotta nuorempi niin ottaisin Nato kannattajalta suihin heti
- Anonyymi
Hampaaton on Natoyhteensopiva. Kovaa imua vaan!
- Anonyymi
Se on oikein natseille.Julmasti turpaan että ei unohdu historia
- Anonyymi
” Se on oikein natseille.Julmasti turpaan että ei unohdu historia”
Eli stallari puolustaa jo romahtanutta aatettaan saamalla slkäänsä kaikissa väittelyissä? Voitko enää sillä saada 0,01:n prosntin kannatuksen laskemaan!
- Anonyymi
” Miksi Naton kannattaja on koulukiusattu.Onko syy koulussa vai tällä juoruilijalla”
Se on stallarin ikioma unelma? Todellisuudessa ellei vastus nykyisestä parane niin kannattaja kokee olevansa kiusaaja eikä kiusattu. Lapselliset ja yleensä valheelliset väitteet on helppo torjua!- Anonyymi
Vai haluat sinä nyt vain kiusata suomalaisia ihmisiä.
Mutta t sinä nyt koskaan tule onnistumaan tuossa asiassa. Sillä sinähän olet nyt aivan liian tyhmä ja typerä natonassikka. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vai haluat sinä nyt vain kiusata suomalaisia ihmisiä.
Mutta t sinä nyt koskaan tule onnistumaan tuossa asiassa. Sillä sinähän olet nyt aivan liian tyhmä ja typerä natonassikka.” Vai haluat sinä nyt vain kiusata suomalaisia ihmisiä.”
En suinkaan! Suomalaisten stallareiden kiusaaminen riittää!
”Mutta t sinä nyt koskaan tule onnistumaan tuossa asiassa. Sillä sinähän olet nyt aivan liian tyhmä ja typerä natonassikka.”
Hyvin tuntuu teille riittävän! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vai haluat sinä nyt vain kiusata suomalaisia ihmisiä.
Mutta t sinä nyt koskaan tule onnistumaan tuossa asiassa. Sillä sinähän olet nyt aivan liian tyhmä ja typerä natonassikka."Mielikuvitus värittää lapsen leikkejä
Lapsen leikit monipuolistuvat ja mielikuvitus tuo niihin uutta väriä. Leluja käytetään luovasti eri tarkoituksiin, ja niitä on kiva purkaa ja koota. Lapsi nauttii kuvittelu- ja roolileikeistä, joissa hän jäljittelee aikuisia ja kokeilee, miltä tuntuu olla jonkun toisen roolissa. Leikkiminen tukee lapsen kehitystä monin tavoin ja ennen kaikkea tuo lapselle iloa.
Mielikuvituksen vilkastuminen saattaa synnyttää lapsessa varsinaisen tarinoiden sepittelijän. Tavatonta ei ole sekään, että lapsella on mielikuvituskaveri. Mielikuvitus on lapselle rikkaus, jota aikuisen on tärkeää tukea. Samalla hän voi kuitenkin hienotunteisesti selventää lapselle, missä toden ja leikin raja kulkee."
https://www.mll.fi/vanhemmille/lapsen-kasvu-ja-kehitys/2-3-v/2-3-vuotiaan-sosiaalinen-kehitys/
'nuff said.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä951995Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2861827Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3141631Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1951499Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931071- 511027
- 291006
- 57994
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤56988- 67954