Hallitus kun tuntuu olevan mielissään kurkunleikkaajaväestön lisääntymisestä täällä suomessa, niin eikö näille päiden irtoamisille voitaisi myöntää tv-lähetysaikaa?
Saattaa olla netti-, sekä uutispimennossa ihmisiä, jotka eivät tiedä ilmiöstä?
Hallituksen salaisesta intohimosta pitäisi antaa suuren yleisönkin nauttia??
Saattaa olla netti-, sekä uutispimennossa ihmisiä, jotka eivät tiedä ilmiöstä?
Hallituksen salaisesta intohimosta pitäisi antaa suuren yleisönkin nauttia??
Vastaukset 18
Vanhimmat
Eikös se Sipilän hallitus tuonut paljon ihmisiä Suomeen turvaan. Sipilä itse lupasi jopa talonsa maahantulijoille asunnoksi , mutta ei antanutkaan.
Orpo rahoitti Konnunsuon vankilan nykyistä omistajaa valtion tukimiljoonilla , majoittamalla maahantulijat sinne täysihoidolla ja päivärahalla.
Samalla kantasuomalaisten elämää , varsinkin pienituloisten , kurjistettiin.
Senaatti myi alehinnalla vankilan hyvälle veljelle. Myynnistä alkaen on valtio maksanut vuokraa ja korjauksia nykyiselle omistajille kymmeniä miljoonia.
Senaatti on hävittänyt valtion omaisuutta sadoilla miljoonilla.
Haavistohan hankkii näitä ääri-islamisteja Suomeen. On vain ajan kysymys milloin meillä tapahtuu samoja asioita kuin Ranskassa.
Ollos huoleton poikas valveil on , poliisi lupasi turvata kansalaisten hengen uudella tiedustelulailla ja salaisilla agenteilla. Jos eivät onnistu , oli laki turha.
Vankilat ovat turvattomia , tilanne uhkaa riistäytyä käsistä . Miten tämä on mahdollista , vankilassakaan ei ole enään turvallista asua , miten sitten kadulla.
Viranomainen moittii resurssipulaa , maailman parhaissa vankiloissa.
Mutta muistakaa, että poliisi ei saa sumuttaa rauhanomaisia ELO-kapinoitsijoitakaan. Sapelien kanssa saa heilua kaduilla, poliisin on odotettava milloin mielenilmaus muuttuu rauhanomaisesti väkivaltaiseksi ennenkuin on lupa puuttua.
Eli sitten vasta saa sumuttaa, kun ensimmäinen pää on kilahtanut katuun. Sittenkin vielä pehmein ja neuvttelun keinoin kuitenkin. Ladattuja aseita ei saa kantaa mukana, eikä liian voimakkaita sumutteita, ettei näille aktiiveille vaan tule silmätulehduksia.
Haavisto hankkii lisää ääri-islamisteja Suomeen. Kunhan on lusinut saamansa tuomion.
Meinaatko ettei ole jo tapahtunut. Turun kauppatorilla ja puutorilla samainen yksilö puukotti useita ihmisiä. Kauppatorille kuoli yksi melkein heti .
Lupasi lupasi, mutta miksi se ei oikein toimi? Nyt jo on tapahtunut niin paljon raiskauksia ja tappoja ynnä muuta. Halloo.
Pekkaa ei vain saada oikeuden eteen tärkeämpää on kommentoida usan vaaleja maikkarilla
Euroopan Unioniin liittyminen oli Suomen historian suurin virhe. Nyt sitten myös Suomi osana tuota pahuuden valtaa kärsii seuraamuksista, jotka toistaiseksi ovat melko pienet, mutta kymmenen vuoden kuluttua ollaankin jo lirissä, mikäli kolmatta maailmansotaa eisyty sitä ennen.
Katsokaa suomalaiset Ruotsiin. Siellä on kohta valta aivan joillakin muilla kuin itse rehellisillä ruotsalaisilla. Vallan ovat ottaneet omiin käsiinsä porukat, joille valta ei edes saisi kuulua. Suomi on menossa kovaa vauhtia samaan suuntaan.
Ranska on jo pidemmällä. Niin se vaan menee, että pahuus nostaa piikkisarvia ja Eurooppa palaa kovaa vauhtia. Näinhän kaikki hallituksenkin jäsenet tosiaan haluavat, eikä Suomen erosta ole mitään puhuttu. Ei ole puhuttu, koska asia on erittäin TABU.
Suomen tlee kumartaa EU:ta, tai no niitä suurimpia maita, rahat antaa sinne ja kuristua itse puun oksaan.
Suomen tyttöhallitus pokkuroi suuria Euroopan firmoja ja valtioita ja antaa lipsua rahat rei-istä Euroopan rikkaimpien lompsiin. Kuulkaahan nyt. Jotain on tehtävä, mutta mitä. Nyt jo lieskat leiskuvat, pillit huutavat, veri lentää, mitä vielä viisi tyttöä odottavat. Odottavatko he jotain sellaista, mitä kukaan suomalainen ei halua nähdä.
Juuri näin on, mitä kirjoitikin. Virhe tuli tehtyä.
Rajat kiinni sassiin saatana, eikö kuulu, vaiko kuuroille korville menee.
Ei kuulu ei. Tänne halutaan entistä enemmän ISIS-vaimoja ja lapsia turvaamaan Suomea.
Niin,...Amerikan kaksoistornit, mitä niille tapahtui? Muistaako kukaan sellaisia torneja siellä? Ääri-islamistijärjestön toiminta keskellä Manhattania. Haavisto voisi vähän ajatella nyt, miten asiat ovat hyvinkin vakavia.
Miksi ihmeessä ei voida säätää lakia, että sotimaan lähteneet maahanmuuttajat, jotka ovat suomen kansalaisia, eivät saa palata takaisin Suomeen, siis pitää kieltää koko terroritoiminta heti alkuunsa eikä odottaa, milloin katkeaa kaula ja milloin pommit paukkuu, milloin autokatokset palaa, milloin ryöstetään pankit. liikkeet jne. Siis halloo nyt hallitus ja varsinkin Haavisto.
Asia on erittäin vakava ja se näkyy jo Ruotsissa. Kkaan ei mahda mitään siellä Malmöössä ja Tukholman esikaupunkialueet ovat jo rikollisliigojen hallinnassa.
Tukholmassa paukkuu ja lihaveitset heiluu, näin se vaan on.
Suomen tilanne muuttuu koko ajan pahemmaksi ja syy siihen on Suomen jääräpäähallitksen.
On hyvin erikoista ettei mitään tehdä tälle asialle. Pitäisi saada pois kaikki vähänkin vaaralliset ulkomailta tulleet takaisin omiin maihinsa. Ja toisekseen niin maat, joista tuota villiä väkeä kaapuineen saapuu, ei ole edes sotaa. Jos sitten keskenään siellä omassa maassaan nahistelevat, niin nahistelkoot sitten. Eihän täältä Suomestakaan lähdetä noin vaan johonkin muslimivaltaiseen maahan eikä saada edes maan kansalaisuutta.
Niinpä, hallituksen salainen intohimo.
Naivismista saataa kärsiä kansalaiset ajan saatossa,tämä höpöhöpö höynäytys aate että -ihmisiä pitää auttaa,olla suvaitsevaisia-ei toimi täällä eikä euroopassa,koska asia tullaan huomaamaan ?