Opettan espanjaa suomalaisille Fuengirolassa ja Internetissä.

Moi, Hola,

Nimeni on Euqueria Ahonen. Hankin lisensiaatin tutkinnon koulutuksesta Instituto Superior Pedagógico "Enrique J. Varonasta Havannan kaupungista. Osallistuin myös Haaga-Helian ammattikorkeakoulussa Helsingissä pidettyyn 60 opintopisteen korkeakouluopettajien koulutusohjelmaan.

Asusin Suomessa 15 vuotta, missä työskentelin erilaisissa ammattikorkeakouluissa mm. Hämeenlinnan, Riihimäen, Valkeakosken, Mikkelin ja Hyvinkään kaupungeissa.

Nyt asun perheeni kanssa Fuengirolassa ja opettan espanjaa suomalaisille perinteisellä tavalla ja Internetissä.

Henkilökohtainen kokemukseni kieltenoppimisesta on vaikuttanut opetusmetodologiani ja auttanut minua kehittämään tehokkaita oppimisstrategioita.

Käyttäen aitoa espanjalaista materiaalia, kuten lehtiä, sanomalehtiä tai TV: tä, luon omia opetusmateriaaleja auttaakseni sinua rakentamaan taitoja kommunikoida paremmin. Voit oppia omalla tasollasi ja tahdissasi oppitunneilla, jotka on suunniteltu erityisesti erityistarpeitasi ja kiinnostuksen kohteitasi varten.

https://www.facebook.com/espanjanopiskelu

Ota yhteyttä osoitteeseen [email protected]
WhatsApp : 34 687 338 180

0

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

        ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
        Ikävä
        92
        1612
      2. Mikä on viimeinen

        este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
        Ikävä
        84
        1095
      3. Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?

        Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su
        Sinkut
        401
        1064
      4. Näin kaivattuni viimeksi...

        ...? Se tuntui kuin... ?
        Ikävä
        68
        1005
      5. Oikea nainen

        On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
        Sinkut
        179
        963
      6. Harmi että välimme

        Menivät niin solmuun.
        Ikävä
        93
        867
      7. Se ei silloin ollut sattumaa

        vaan tarkkaan suunniteltu juttu. 🪤
        Ikävä
        64
        633
      8. Olen pahoillani mies ihan kaikesta

        Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on
        Ikävä
        60
        632
      9. Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin

        Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta
        Ikävä
        171
        624
      10. Hei sinä rakas mies.

        Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
        Ikävä
        37
        618
      Aihe