TTK:ta olen katsonut tanssin takia. En katso enää. Meillä on lähes koko suku kuollut syöpään. Tämä ei ole viihdettä.
Nyt riitti, kiitos
2
94
Vastaukset
- Anonyymi
Samaa mietin. Oli vähän haasteellinen jakso. Kaikkea tuota syöpähommaa liian läheltä nähneenä ja tuollaisena rahastuksena vielä katettuna, niin oli liikaa. Katsoin netistä vasta seuraavana päivänä, pystyin pomppimaan syöpäpuheiden yli. Muuten en olis pystynyt katsomaan.
- Anonyymi
Teistä oli paha kun ne keräsivät syöpäpotilaiden ja syöpätutkimuksen hyväksi rahaa tolla jaksolla?
Minä olin onnellinen et ne sai muistaakseni yli 10.000 kuukausilahjoittajaa. Ilman tota jaksoa niitä ei olis tullu yhtään.
Minä olen tykännyt katsoa TTK:ta sen takia kun tanssijat ovat aivan jotain muuta kuin oma itsensä. Niiden tanssit kertoo tarinoita, on nätit puvut ja aivan huipputanssijoita noi naiskoutsit. Katsojana minä pääsen heidän kauttaan elämään jotain muuta kuin tätä mun omaa elämää, oon kuin Kia tai joku muu.
Esim. yleisellä tasolla, populaari/hevi/rock- yms musa mielletään viihteeksi.
Mulle musiikki on aivan ensiarvoisen tärkeä ja aivan muuta kuin iloista viihdettä. Musa vie mun ajatukset pois kivuista ja hoidoista, antaa rauhaa ja mahdollistaa nukkumisen. Musa on mun mielen pakopaikka, etenkin suomenkielinen musa.
Musa antaa sanat myös mun, niille tosi ikäville tunteille, joita joskus väkisin on pakko ajatella vaikkei haluiskaan. Se on pakko tehdä, kun aikaa ei oo loputtomasti, asiat on pakko hoitaa.
Pitäiskö teidän mielestä kieltää esim. Reino Nordinin Kyynelten virta?
Se on tosi rankka biisi. Biisi kertoo tasan tarkkaan mitä on tulossa. Biisi antaa mulle kuitenkin lohtua, minusta jää jotain jäljelle, ainaski kultareunus mun rakkaiden muistoihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1872748- 1642559
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182277Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee622099Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31749Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2091476"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591474Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2311222Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää971174Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3711089