Miksi ette osaa laittaa roskaa roska-astiaan? Onko se jotakin hyvin alkeellista kapinaa järjestäytynyttä yhteiskuntaa vastaan? Joka muuten elättää teidät syystä jota en itse ihan täysin ymmärrä. Tuet pois niin alkasi työ kiinnostaa.
Tekeekö köyhyys tyhmäksi?
Anonyymi
10102
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Joo kyllä se varmaan aidostikin tyhmentää pidemmän päälle eikä asiaa depikset ym ja aina pahempi jos asuu yksin ja on syrjäytynyt. Alimpaan helvettiin vie krooniset sairaudet. Yks ilmenemismuoto ob hyvinkin tuollainen kapina. Joo kyllä, pitäisi olla kiitollinen sentään aikas hyvästä sosiaaliturvasta, mutta on paljon huonoakin. Selvästi lusmuja voinee tuistakin rokottaa.
lajijasuris
Etsit varmaankin ympäristönsuojelupalstaa? Se on muualla.
Missäs niiden tyhmien vanhemmat ovat olleet?
Tienaamassa miljoonia jossain?
Lapset jäi heitteille?
Taitaa olla aiheet lopussa kun kun pitää käyhyys palstalla valittaa roskista?
"Tekeekö köyhyys tyhmäksi"
Ei, vaan niin päin, että tyhmyys tekee köyhäksi. Itselläkin korkeakoulututkinto (alempi tosin) enkä päivääkä'än ole ollut työttömänä, mutta olen tyhmä enkä sen takia ole onnistunut keräämään oikein mitään itselleni. Paljon minua huonommin koulutetut elävät leveästi ja hankkivat osaketta ja mökkiä, mutta itse en saa irti mitään. Olen tullut siihen johtopäätökseen, että olen vaan siinä määrin tyhmä, että elämä ei luista.
Köyhyys ja tyhmyysliittyvät yhteen.
Sulla vaan vaiko?
Me muut ollaat fiksuja, siksi emme ole töissä. Tyhmä se on joka töitä tekee, viisas pääsee vähemmällä. ;))))))) hiihooo... sulle!
Raha ratkaisee... AINA!
Ei köyhyys tee tyhmäksi.Tyhmyys tekee köyhäksi.
Köyhyys on seurausta kahden asian summasta. Nämä asiat ovat tyhmyys ja laiskuus. Tiedättekö ketään ahkeraa mutta tyhmää köyhää? En minäkään. Entä fiksua mutta laiskaa köyhää? En minäkään. Mutta tiedän hyvin monia jotka ovat sekä tyhmiä että laiskoja ja samalla tottakai täysin persaukisia ja köyhiä. Tyhmyys ja laiskuus on pahin mahdollinen yhdistelmä ja ajaa aina köyhyyteen.
Tunnet vain itsesi? Hiihaaa... idiootti. Mikä saa katkerasti mollaamaan muita ihmisiä? Narsismi ja ylimielisyys. Sulla kun ei ole kaveriata eikä perhettä, niin viihdyt täällä mollaamassa muita. Harmi... mene töihin ettei tarvi itseään haukkua.