Hallituksessakin puolueet joutuvat tekemään kompromisseja MUTTA esim. viime kesänä PERSUT ihan yksinään ja omalla päätöksellään turvasivat Suomalaisten sananvapauden muiden jäädessä rannalle ruikuttamaan!
Kyllä kelpaa olla Persu!
13
74
Vastaukset
- Anonyymi
Mitähän seuraavaksi?
- Anonyymi
No ton EU:n tukipaketin vois torpata niin saadaan itsellemme muutama miljardi lisää jaettavaa!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No ton EU:n tukipaketin vois torpata niin saadaan itsellemme muutama miljardi lisää jaettavaa!
Yrittäjät jo odottelevat uutta rahaerää. Taitaa huutokauppahuijarillakin jo kukkaron pohja ammottaa??
- Anonyymi
Hallituspuolueet ovat kaikki vanhentuneita eilispäivän puolueita.
- Anonyymi
Joku vielä kehtaa väittää naama peruslukemilla että Persut ei muka pysty vaikuttamaan asioihin oppositiosta!
Mahtaako suomen historiasta edes löytyä vastaavaa esimerkkiä että oppositiossa oleva puolue olisi kaatanut kaikkien muiden puolueiden tahdon!
On meillä jäätävää porukkaa oppositiossa - Mitä vielä saavatkaan aikaiseksi kun istuvat seuraavassa hallituksessa? - Anonyymi
Olen ihmetellyt muutamien persun kirjoittelua, joka on usein mennyt inttämiseksi kuten tämäkin aloitus .Sitten muistin erään luennon teemalla: Kirjoita itsesi terveeksi! Suuri osa palstan vakikirjoittajista näyttää hyödyntävän tätä psykoterapeuttista hoitomuotoa, yrittää päästä pahimmista traumoista. Toivottavasti he ovat hoidon esiasteella, menetelmän tehosta ei vielä näy jälkeäkään.
- Anonyymi
Älä turhaa ihmettele, elämmehän läntisessä demokratiassa jossa sananvapaus on yksi tärkeimmistä ihmisoikeuksista!
Ihmetellä sen sijaan täytyy että vain Perussuomalaiset pitävät sitä suuressa arvossa! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä turhaa ihmettele, elämmehän läntisessä demokratiassa jossa sananvapaus on yksi tärkeimmistä ihmisoikeuksista!
Ihmetellä sen sijaan täytyy että vain Perussuomalaiset pitävät sitä suuressa arvossa!Perussuomalaiset ovat kuin 2 - 5 vuotiaita uhmaikäisä lapsia, ensin älytöntä kiukuttelua ja heti perään suurta uhriutumista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Perussuomalaiset ovat kuin 2 - 5 vuotiaita uhmaikäisä lapsia, ensin älytöntä kiukuttelua ja heti perään suurta uhriutumista.
Persut ovat kaikkea vastaan. Heitä vaivaa unenpuutekkin, koska eivät halua tolkun ihmisten tavoin nukkua riittävästi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Perussuomalaiset ovat kuin 2 - 5 vuotiaita uhmaikäisä lapsia, ensin älytöntä kiukuttelua ja heti perään suurta uhriutumista.
Kylläpä kommareita harmittaa menetetty valta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kylläpä kommareita harmittaa menetetty valta.
Oikeistolaisuus on sairaus ja kommunismi on siihen lääke.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oikeistolaisuus on sairaus ja kommunismi on siihen lääke.
Persuvastaisilla kommunisteilla on lääkkeenä huumeet ja alkoholi.
- Anonyymi
Persut on kyllä ne jotka pääsee torumaan muita ja sanomaan, että mitäs me sanottiin
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2724486Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2673615Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1621911Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde261818Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991485Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1341031Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18970en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va122922Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235883