Kukahan on uskaltnut hyökätä Itävallan kauniiseen kaupunkiin. Eihän maa ole ollut mukana musulmaanien sodissakaan. Hyökkäys on samalla hyökkäys länsivaltaa vastaan.
Onko Wien NATOn suojelun piirissä!?!
26
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Toveri, älä huuda pölkkykirjaimin, korviin ottaa.
Isku voi olla äärioikeiston tai zihadistien tekemä.
Juutalaiset tietysti uhriutuvat ja natokannattajat tuhriutuvat - Anonyymi
Nato on turha Sio-Nato on MURHA.
- Anonyymi
USA iski terojärjestönsä ISISn avulla ja NATOn hyväksymänä perustellakseen NATOn olemassaoloa
- Anonyymi
” Onko Wien NATOn suojelun piirissä!?!”
Ei ole. Nato ei kykene suojelemaan mitään tai ketään. Nato on pelkkä hyökkäysjärjestö.
Itävaltaa ja Wienia suojelee "Jörg Heiderin" porukat.- Anonyymi
” Ei ole. Nato ei kykene suojelemaan mitään tai ketään. Nato on pelkkä hyökkäysjärjestö.”
Joka tosin ei ole hyökännyt minnekään!
”Itävaltaa ja Wienia suojelee "Jörg Heiderin" porukat.”
Ei, vaan Itävallan poliisi ja erikoisjoukot!
- Anonyymi
Ukrainan on ilmoitettu olevan Naton sisäpiiriläinen, vaikkei täysjäsen ole vielä. Silti Nato pesi kätensä Ukrainan puolustamisesta.
Nato = Juudas - Anonyymi
Itävalta ei ole natomaa. Ja Nato suojaa jäsenvaltioitaan sotilaalliselta hyökkäykseltä ja alunperin nimenomaan Neuvostoliitolta. Sen romahdettua ja sen perinteitä jatkaa Venäjä, joten nykyisin lähinnä Venäjältä.
Nato on onnistunut erinomaisesti, täydellisesti, päätehtävässää olemassaolonsa ajan. Yksikäön natomaa ei koskaan ole joutunut Neuvostoliiton/Venäjän sotilaallisen hyökkäyksen kohteeksi Euroopassa eikä muuallakaan. Naton ulkopuolisista maista taasen hyvinkin monet sen sijaan ovat.- Anonyymi
Naton tehtävä on suojata jäsenvaltioitaan sotilaalliselta hyökkäykseltä. Terroristit ja rikolliset hoitaa kunkin maan poliisivoimat ensisijaisesti ja myös yhteistyössä muiden maiden poliisivoimien kanssa mikäli katsovat sen tarpeelliseksi.
Nato ei sodi missään eikä ole koskaan sotinutkaan. Auttanut kyllä muutaman kerran mm YK:n pyynnöstä diktaattoreiden kansanmurhien estämisissä ja näiden diktaattorien kukistamisessa. Natomaat ovat itsenäisiä valtioita ja toimijoita, joiden asioihin Natolla ole velvollisuutta eikä mahdollisuuksiakaan puuttua.
Elintasosurffarit ja korona ei ole natoasiaa laisinkaan.
Siksi näin. - Anonyymi
NATO suojaa Neuvostoliitolta tosi tehokkaasti. Ja Mesopotanialta myös.
- Anonyymi
Mistä edes tiedät, mikä on Venäjän näkemys. Kuvitellut jutut eivät ole sama asia kuin reaalimaailma.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mistä edes tiedät, mikä on Venäjän näkemys. Kuvitellut jutut eivät ole sama asia kuin reaalimaailma.
Se tietää siitä kun ne poikkeea sen NATOkliseistä
- Anonyymi
Monet trollit elävät alle köyhyysrajan.
- Anonyymi
Wien on Naton suojeluskuntapiirissä, mutta Nato ei kykene Wieniä suojelemaan.
- Anonyymi
"NATO suojaa Neuvostoliitolta tosi tehokkaasti. Ja Mesopotanialta myös."
Myös mystisesti kadonneen Atlantiksen agressioita Nato kykenee jotenkin torjumaan, ei kai kuitenkaan täydellisesti? - Anonyymi
Niin. Itävallassa oli Naton vierailu meneillään ja Isis meni siksi sinne niittaamaan Nato janttereita.
- Anonyymi
” Niin. Itävallassa oli Naton vierailu meneillään ja Isis meni siksi sinne niittaamaan Nato janttereita.”
Ei todellakaan vaan uskollinen hörhö ammuskeli umpmähkään kadulla tavallisia ihmisiä! Stallari yrittää terroriteolle kehittää järkevää syytä tai ’muka’ kohdtta vaikka se oli hullun kohellusta!
- Anonyymi
Siellä missä Nato, siellä aina ongelma.
- Anonyymi
Russakalla on paha NATO närästys. Se vei wc-paperit ja russakka syö blinejä sekä pyyhkii peban samoilla sormilla eikä vettä tule putkista.
- Anonyymi
Näyttää olevan NATOhilduliinin omia tapoja
- Anonyymi
Naton ainoa tehtävä ja tarkoitus on suojata ja estää jäsnmaa sotilaalisilta hyökkäyksiltä ja sen se on tehnyt kiitettävällä tavalla!
Tämä jurppii stallareita ja SIKSI he sepittävät hatusta tehtäviä, jotka eivät sille millään tavalla kuulu!
Esimerkkejä:
- suojaako Nato koronalta?
—- ei todellakaan vaan sitä varten on kullakin maalla terveydenhoito ja viranomaiset
- suojaako Nato terrorismiltä?
—- ei todellakaan vaan sen tekee maan viranomaset, poliisi ja turvajoukot
- sammuttaako Nato metsäpaloja?
—- ei, vaan kullakin maalla on omat viranomaiset ja palokunnat
Vastaavia hatusta sepitettäviä ”tehtäviä” voi tekaista loputtomiin!- Anonyymi
NATO hyökkäilee tekaistuin syin muihin maihin ja harrastaa itse Gladion projektillaan terrorismia Euroopassa ja tukee jihadistiterrosristien terroritekoja Euroopan maissa ja LähiIdässä. Em. on NATOn päätehtävä ja jäsenmaiden tukeminen on valinnaista ja vapaaehtoista ja toissijaista.
- Anonyymi
Ja kuten todettiin. Muut hoitavat, Nato ei turvaa mitään.
Nato hyökkäilee aseettomien ja avuttomien vuohipaimenten kimpuun droneilla Israelin naapurustossa.
- Anonyymi
Jätetään trollit viestittelemään keskenään typeryyksiä. Järkevät keskustelijat poistuvat sivuilta, jossa natovastaiset esittelevät järjettömyyksiä, joissa ei ole pienintäkään totuutta.
- Anonyymi
Natolla on suunnitelmat valmiina Isiksen pommittamiseen Wienissä.
Isis ei ole pelkästään Wiinissä vaan myös kusessa, kun Naton pommitukset moukaroivat Wienin rakennukset raunioiksi.
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse964774Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133912Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2083804Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1082220Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771964Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801336- 1321258
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1621246- 531105
En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???4931059