Vasemmistoliitolle uusi kansallishymni!

Anonyymi

Laulun sanat ja sävelkin tiedossa: Ei sosialistinen polku tää vie mihinkään. Nyt sen näät. Kun vihdoin silmät aukaiset. Niin usein vasurit pettää itseään, ei edes tahdo ymmärtää.

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei nälkä ,kurjuus idän ihmemaan,,,saa päätämme kääntymään. Me kumarramme suurta Lenin setää,se meil on jumalamme suurin. Ahhh kaikki varat kun ryöstää saamme ja asein valtaan taas nousemaan...Oi suuri ja mahtava,sä muistois ain olet ,miljoonin uhrein...mä puna lipun niin veren punaisen vain nään ja verta siitä mä erota en.

    • Anonyymi

      Hienoa tämäkin onnistuttiin kääntämään omaksi "keksinnöksi". Ja sitten omakehu päälle erinomaisuudesta. Tyypillistä vasemmistomeninkiä.

    • Anonyymi

      Näitä punapolkuja tallaan mä viimeiseen asti
      Jos sä punikkina seisot mun vierelläin
      Punapoluilta löytyy se viimeinen lahti
      Jonne yhdessä kuljemme toverein

    • Anonyymi

      Millä vuosisadalla nämä vasurit ovat kun aina vaan polkuja pitkin.

      Emme todellakaan halua takaisin jonnekin 1800-luvulle metsiin asumaan, vaikka vasurit näin luulevat äänestäjien toivovan.

    • Anonyymi

      aika jännä kulma, pohtinut samaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      234
      3982
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2297
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      140
      1439
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      929
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      910
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      807
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      756
    Aihe