mutta jos vassarit haluavat hänen häviävän, toivon, että hän voittaa.
Parempi hullu presidentti kuin vasemmiston mieleinen. Jälkimmäinen tarkoittaa kansan tuhoutumista. Savuavia raunioita ja kantaväestön alistamista orjiksi, kohtalo jota kohti Suomikin on kulkeutumassa.
Trump on hullu
5
<50
Vastaukset
Mikä se U.S.A:n vasemmisto olikaan nimeltään?
- Anonyymi
Puhuiko joku nimenomaan amerikkalaisesta vasemmistosta?
Sitäpaitsi nyt on tulossa yrittäjille lisää tukea kaiken muun entisen lisäksi, köyhimmät saivat koronatukea, joten aika vitun vammanaama olet, jos kehtaat väittää, ettei tämä hallitus huolehdi KOKON SUOMEN kansasta.
Pikkuisen eri asia, kuin oikeiston Tapetaan köyhät-politiikka.- Anonyymi
Tämä vappusatas-valheen mahdollistama hallitus ei suomalaisten asiaa aja ollenkaan, ei rikkaiden eikä köyhien paitsi jos on työtävieroksuva vihervasuriloinen. He ovat myös ainoa porukka, joka ei osallistu millään lailla taloudellisesti "ilmastotalkoisiin", jota vihreää ilmastohullutusta surkuhupaisasti kutsutaan. Muilta viedään tuhkatkin pesästä ja elämä tehdään helvetiksi. Kaduilla häiriköivät kylttejä heiluttavat hampunpössyttäjät sen sijaan ovat hallituksen erityisessä suojeluksessa, edes poliisi ei saisi puuttua heidän laittomuuksiin.
Tämä hallitus haluaa Suomen olevan maailman sosiaalitoimisto ja jakaa suomalaisten työn tulokset jonninjoutavalle tyhjäntoimittaja-roskasakille, jossa ulkomaalaiset ovat etusijalla. Jopa rikollisesti maassa oleville suunnitellaan täysylläpitoa.
Voin vain kiittää koronaa, että se tuli juuri nyt ja se on lyönyt jarrut päälle hallituksen aikeille matuttaa maa ja viedä sen viimeisetkin kilpailukyvyn rippeet ja työpaikat ilmastohullutuksella, joka ei pidennä sekunnillakaan maapallon elinikää.
- Anonyymi
Suomessa viherpunikit tuhoaa teollisuutta ja velkaannuttaa Suomen tappiinsa. Jäljelle jää vain savuavat rauniot.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h562950Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062711Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv382431- 332269
Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.501928Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151549- 321473
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1051235- 1771203
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.731060