satoja tuhansia joka vuosi. https://www.youtube.com/watch?v=6_Rh_ptQf9U&ab_channel=paska68
Ei tartte ihmetellä matujen epäonnistunutta kotoutumista.
Tämmösellä pelleillyllä avustusjärjestöt rahastavat veronmaksajilta
1
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Tuohan on liikunnallinen osuus pitkän istumisen jälkeen. Tuota laulua käytetään paljon päiväkodeissa. Lapset saa liikuntaa ja oppivat samalla sanoja. Et kai sä ihan tosissasi väitä että ukot seisoo koko päivän ja lauleskelevat lasten lauluja? Olen itsekin ollut samanlaisessa tilanteessa. Luentojen väliin otettiin tuon tapaisia liikunnallisia lauluja ja kaikilla oli hauskaa. Sen jälkeen jaksoikin taas istua seuraavan tunnin.
Mieltäsi ei varmaan olisi kuohuttanut niin paljoa kyseinen tilanne jos pöytään olisi tuotu kaljaa ja kossua. Eikö totta?
Se olisi ollut lähempänä suomalaista kulttuuria. Samalla turvapaikan hakijat olisivat integroituneet siihen todelliseen, arkiseen, suomalaiseen kaljakulttuuriin. Eikö totta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2734510Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2673632Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1621928Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde261830Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,3011491Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1351037Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18979en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va123928Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235884