Trump ei ainoastaan hävinnyt Arizonaa, vaan myös häviää Wisconsinin, Michiganin, Pennsylvanian sekä saattaa hävitä myös Georgiassa. Myös Pohjois-Karolina kaikkea muuta kuin varma Trumpille.
Monet tekivät varhain aamulla liian pitkälle meneviä johtopäätöksiä. Olisi kannattanut analysoida paremmin otantatuloksia jotka näyttivät Bidenin pärjänneen selvästi paremmin kuin Hillary Clinton vuonna 2016.
Trump ei yllättänyt - otti pataan odotetusti ja isonevalla marginaalilla
10
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Nevadaa hän ei voittanut viimeksikään eikä voita nytkään. Trumpin johto Georgiassa sulaa koko ajan ja on enää 84 000 ääntä.
- Anonyymi
Joko Trump pakeni venäjälle?
- Anonyymi
Trump tekaa saman tempun kuin Ukrainan Janukovits. Pakenee Putinin luokse turvaan.
- Anonyymi
4 vuotta sitten Trump voitti Georgiassa Hillary Clintonin 5.1%-yksikön marginaalilla. Nyt ero kaventunut Bideniin jo 1.8%:iin ja kavenee koko ajan lisää.
- Anonyymi
Pohjois-Karolinan Trump voitti viimeksi 3.7%-yksiköllä. Nyt ero Bideniin 1.4% ja kutistuu koko ajan.
- Anonyymi
Olisikin hyvä jos Georgiakin menisi Bidenille. Olisi Trumpin höpötykseltä pudonnut pohja pois.
- Anonyymi
Georgiassa enää 81 500 äänen etumatka Trumpilla.
- Anonyymi
Biden voitti Wisconsinin.
- Anonyymi
Trumpille tappio Wisconsisissa. Hän hävinnyt nyt jo kaksi osavaltiota mitkä voitti 2016.
- Anonyymi
Biden tavoittaa koko ajan Trumpin etumatkaa Pennsylvaniassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2734510Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2673632Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1621928Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde261830Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,3011491Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1351037Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18979en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va123928Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235884