Liputetaan Bidenin voittoa

Kaikki Suomen ajattelevat ja tuntevat ihmiset!

Joe Bidenin ja Kamala Harrisin voitto on voitto ihmisyydelle. Meillä on hyvä syy nostaa siniristilippu tankoon sen kunniaksi. Minä nostin jo. Bidenin virkaanastujaispäivänä teen sen myös.
477
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä kaikki järkevät ihmiset toivovat Bidenin voittoa, mutta on tämä USA mennyt surkeaksi maaksi?

Voi olla, että tuohon maahan ei enää kukaan uskalla tai halua presidentiksi, siksi näitä ikäloppu pellejä joudutaan sinne työntämään.

Kutsummeko sitä enää demokratiaksi?

Äänestä

Amerikan kansan tulisi todella ottaa valta omiin käsiinsä, mutta siellä raha ratkaisee. Bidenin valinnasta voi todeta vain, että miljoona kertaa parempi vaihtoehto hän on kuin Trump. Ei suurvallan presidentti voi käyttäytyä kuin ihmissyöjä. Hän on häpeäksi koko sivistyneelle maailmalle.

Äänestä

Minä liputan vasta huomenna,kun asia varmistuu.

Äänestä

Toivoisin että Biden voittaisi. Se toisi hieman vakautta suurvaltapolitiikkaan.
Palaisimme takaisin tilanteeseen jossa aiemmin olimme. Ennen Trumpin kautta.
Rauha maassa ja ihmisillä hyvä tahto.

Yst. Terv. Uudistusmielinen / Ikävä kyllä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kaikki Suomen ajattelevat ja tuntevat ihmiset!

Joe Bidenin ja Kamala Harrisin voitto on voitto ihmisyydelle. Meillä on hyvä syy nostaa siniristilippu tankoon sen kunniaksi. Minä nostin jo. Bidenin virkaanastujaispäivänä teen sen myös.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu