Paljon selvemmin ja reilummin kuin mitä Trump voitti v. 2016. Lopettakaa jo tuo lapsellinen salaliittoteorioiden tehtailu. Teette itsenne vain entistä naurunalaisemmiksi.
Persujen aika tunnustaa että Biden voitti vaalit reilusti ja selvästi
Anonyymi
24<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Turha toivo. Ne elää niin tiukasti omassa Q-kuplassaan josta ei kerta kaikkiaan vaan ole mitään yhteyttä todellisuuteen.
Näissä vaaleissa ei ole mitään mystillistä. Biden voittaa suurinpiirtein Floridaa lukuunottamatta kaikki todelliset vaankieliosavaltiot joita olivat: Wisconsin, Nevada, Michigan, Pennsylvania, Arizona. Hänellä on mahdollisuus voittaa lisäksi vielä Pohjois-Karoliinassa ja Georgiassa joiden otaksuttiin menevän Trumpille.
Exit poll-kyselyjen mukaan se ryhmä jossa Trump menetti kannatustaan eniten näissä vaaleissa oli, yllätys, yllätys: valkoiset miesäänestäjät. Esim latinojen ja naisten ääniosuuksia hän sai enemmän nyt kuin 4 v sitten. Myös mustia miehiä oli siirtynyt Trumpin leiriin.
Surkea on Usan demokratian tila. Surkeita ovat kaksi toisiaan sättivää ehdokasta. Voittaa nyt sitten tämän vaalifarssin nuija tai tosinuija, niin huonolta näyttää tulevaisuus jenkkilässä. Meno kun on samantapaista kuin vaikka "demokraattisessa" Kongossa tai jossain muussa Afrikan lukuisista banaanivaltioista. Kuinka maailman vanhin ja paras demokratia onkaan päästänyt itsensä tähän alennustilaan? Ja ennenkaikkea, kuinka tuosta ojasta päästään ylös?
Maailman vanhin ja paras demokratia? eihän siellä koskaan ole mitään demokratiaa ollut. jos nyt jotenkin halutaan historiaan peilata, niin demokratia voi alkaa vasta siitä kun kaikille annetaan äänioikeus, Yhdysvallat vuodesta 1920 ja Suomi vuodesta 1906 (naisten äänioikeus).
Suomessakin on siis vanhempi demokratia ja paremmin toimiva.
Ehkä tuo, mitä korostit tuossa ei ihan ollut se ydinsanoma tässä. Ydinsanoma oli demokratian rappio jenkeissä. Jos nyt jätetään Suomi vertailussa pois tuosta ja ajatellaan tämänhetkistä demokratian tilaa suurvalloissa Venäjällä Kiinassa ja Usa:ssa, niin ei hyvältä näytä näissä missään. Tällä hetkellä kaikissa banaanivaltiomeininki.
Trumpin väitetystä vaalivilpistä 2016 ei ole tähän mennessäkään esitetty mitään todisteita. Silti siitä on mediassa jauhettu neljä vuotta.
Bidenin vilpistä on jo nyt vahvoja viitteitä, joten taitaa tulla jännät seuraavista neljästä vuodesta.
Kukaan ei koskaan ole väittänytkään vuoden 2016 vaaleissa olleen vilppejä. Miksi sinä tuollaisia väitteitä kehittelet pienessä päässäsi?
Mediahan on vailla todisteita hokenut Trumpin vaalivoiton perustuneen venäjältä tilattuun vaalivaikuttamiseen. Sitä vain ei ole näytetty toteen, mutta sehän ei estä esittämästä samoja väitteitä neljää vuotta putkeen.
Persuille on aivan turha yrittää puhua järkeä. Elävät omassa somekuplassaan postaillen toisilleen mitä mielipuolisempia salaliittoteorioita.
Oonhan minä sen tunnustanut. Harni vaan että nyt taas muut ovat presidentille tärkeämpiä kuin oma kansa. Islam on hänen sydäntä lähellä.
Neljä vuotta joutuu nyt kansa siellä katsomaan kuinka muita paijataan olan takaa. Oma kansa saa olla missä huvittaa.
Tästä oman kansan puolustamisesta on tehty jopa rikollista näinä viimeisinä aikoina ennenkuin Jeesus saapuu toisen kerran.
Tämä eritoten Euroopassa.
Kuinka Suomi nyt selviää tästä suuresta ongelmasta?
Jos vaalit ovat rehelliset ja tulos on varmistunut, niin kaikkien pitäisi tyytyä tulokseen. Mutta nykyisin näyttää olevan tapana käydä jälkipyykkiä kauan, jopa koko vaalikauden ajan. Jotkut eivät tyydy tulokseen, vaan erovat puolueesta, ja perustavat uuden puolueen.
Olen persu kun äänestin persuja kolmessa viime vaaleissa. Minusta on erittäin hyvä asia että Trump hävisi nämä vaalit ja että Biden ne voitti. Minua harmitti Trumpin toiminta koko hänen presidenttikautensa ajan.
Se että on persu ei tarkoita sitä että automaattisesti kannattaa Trumpia.
Tunnustaa? Ei koskaan. Usan oikea johtaminen kuuluu valkoiselle ylivallalle. Trumppia parempaa miestä ei heitä edustamaan ole!!
Vasemmiston terrorimedia ei ole vieläkään tunnustanut että Trump voitti 2016 vaalit reilusti.
Miksi siis selvää vaalivilppitulostakaan pitäisi tunnustaa?
Biden+saanut+Pennsylvaniassa+postiäänistä+tähän+mennessä+peräti+78%.+Jokseenkin+kaikki+Pennsylvanian+laskemattomista+noin+780+000+äänestä+on+juuri+näitä+postiääniä.+Trump+johtaa+Pennsylvaniassa+enää+vain+164+418+äänellä.+Näin+ollen+780+000+äänestä+jokseekin+varmasti+Biden+tulee+samaan+vähintäin+390+000+ääntä+enemmän+kuin+Trump+jolloin+Biden+voittaa+yli+200+000:lla,+mahdollisesti+jopa+yli+250+000+äänellä+osavaltion.
Onnitelkaamme Bidenia vaalivoitosta. Tosin Trumpin voittamiseen ei tarvita muuta kuin pysyä asialinjalla. Luulen että moni Trumpiin ihastunut tulee vielä häpeilemään ihastustaan myöhemmin kuten Hitlerin ihailijatkin painuivat maan alle vuoden 1945 jälkeen.
Vale äänillä voittaa kuka tahansa ei siihen äänestäjiä tarvita?
Kuuluu luultavasti vain kovan nieleskelyn klunksahduksia.
Perussuomalaiset ei osallistuneet USA:n vaaleihin eli ei oikein voi tunnustaa mitään.