Olen rukoillut jo vuodesta 1978 että haureelliset pornolehdet poistuisivat kauppojen ja kioskien hyllyiltä viekoittelemasta kansaa synnintekoon ja sodomiaan. Viime viikolla vieraillesani R-kioskilla sain ilokseni huomata että Jeesus Kristus oli kuullut rukoukseni ja lehtihylly notkui pelkästään tervehenkisistä julksisuista. Katsoin varmuuden vuoksi hyllyn huolellisesti läpi ja kysyin jopa myyjältä oliko pornolehdet piiloitettu tiskin alle josta niitä myydään salaa riettauden kannattajille. Myyjä kielsi moisen salakaupan mutta halusin olla täysin varma ja tekeydyin rietastelijaksi vinkkaamalla silmää ja lipomalla huuliani samalla kun kysyin että eikö tiskin alta löytyisi vaikkapa Kalle pornolehteä jonka välissä on gay-liite tai jotain hevospornolehteä. Ilokseni myyjä kielsi toisen kerran näin olevan ja saatoin poistua R-kioskilta kevein sydämin.
Jeesus Kristus on armossaan vapauttanut Suomen pornolehtien kiroukselta. Siitä saadaan kiittää ahkeraa rukoilua.
Jeesus Kristus on armossaan vapauttanut Suomen pornolehtien kiroukselta. Siitä saadaan kiittää ahkeraa rukoilua.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Oot sää sitte pölijä 😆
ST
>> Rukouksen voima meni pornon voiman edelle <<
Siinäs näit! Rukous kannattaa.
Nyt sinun pitää ruveta rukoileen netistä kaikki porno pois.
Katotaan miten käy.
>> Nyt sinun pitää ruveta rukoileen netistä kaikki porno pois.
Katotaan miten käy. <<
Juuri näin. Tuemme aloittajaa ehdottomasti tässä hyvin alkaneessa rukousagendassa eteenpäin! Gideonille sanoja lainaten: "Herra olkoon sinun kanssasi, sinä sotaurho!"
Jeesukselle ei mikään ole mahdotonta kuten huomattiin. Syntiviekkaat toivat pornolehdet myyntiin, Jeesus vapautti ihmiset pornolehtien ikeestä. IKUISTESTI OLKOON YLISTETTY JEESUS KRISTUS NASARETILAINEN KUNINKAIDEN KUNINGAS JA HERRA!
Aamen
JEESUS
E
E
S
U
S
Rukoilkaa kaikki vapautusta niille, jotka ovat koukussa nettipornoon. Kuulun myös heihin ja se tuhoaa suhteeni Jeesukseen Kristukseen.
JEESUS KRISTUS VAPAUTA TÄMÄ MIES HOMOPORNON SAATANNALLISISTA HENKIVALLOISTA VIHVOMAVERESI NIMESSÄ! AMEN!
Kiitos! Heteropornosta on kysymys ja sen katselusta olisi päästävä eroon.
Kiitos Jeesukselle kun vapautit tämän miehen homoilupornon katsomisen mielihaluista. Rakas Jeesus anna hänelle vielä voimaa vapautua myös heteropornon ikeestä ettei hän siinä näkemiensä siittimien lumoamana sorru taas homoilupornon viekoitukseen. Amen!
Katson pornoa säännöllisesti eikä se tuhoa suhdettani Jeesukseen eikä Jumalaan. Minulle kun ei ole opetettu ihmisten keksimiä sääntöjä pornon katselemisesta, asiasta, josta Raamattu ei puhu sanallakaan.
Sinulla riittää vielä töitä vähäksi aikaa, koska porno on siirtynyt internettiin ja google-haulla "porno" tuli heti 1280000000 eli miljardi 280 tuhatta tulosta, eli sivustoa tai linkkiä, joissa voit käydä katsomassa pornoa. Siis pornoa on tarjolla enemmän kuin koskaan.
Sivustoilla on alaosastot kaikenlaiseen makuun. Ja useimmiten 10 min pätkä tai pitempikin näkyy ilmaiseksi, joten pornosta ei tarvitse edes maksaa mitään, kunhan sinulla on nettiliittymä. Ilmaiset sivustot löytyvät helposti ja vain tyhmä maksaa pornosta mitään.
Siis miljardi 280 miljoonaa, kirjoitusvirhe.
Epäiletkö ettei Jeesus tule poistamaan pornoa maailmasta? Vai toivotko peräti sitä että saisit jatkaa haureellisten videoiden katselua samalla itseäsi sukupuolielimeen sorkkien?
Tuollainen katselu ja sorkkiminen on varmin tie HELVETTIIN! Totisesti amen!
Budhahallelujaa tantra seksiä kamasutraa hebreaksi .
Nykyään porno löytyy netistä ja KAIKILLE suomalaisille, jopa vielä helpommalla kuin R-kioskilta. Rukouksesi aiheutti siis tilanteen pahenemisen satakertaisesti.
homoudessahan se helluntailaisuus on tänne tuotukin !!
On meitä joka junaan!
Kiitos Kristus Yeshua Jeesus Nasaretilainen!
Pornolehdet eivät ole vuosiin käyneet enää kaupaksi, koska netistä pornoa saa ilmaiseksi.
Turhaanpa olet siis rukoillut. Älä siis ota siitä kunniaa teille taikauskoisille. Se kuuluu tietoliikennetekniikan kehittäjille.
Jeesuksen viha vei pornolehdet turmioon! YLISTYS JA KUNNIA JEESUKSELLE!!!
Eksytystä ?
Niin sanotuissa vapaan suuntauksen kioskeissa myydään vielä ihan avoimesti kuvallista Goldmember Gay lehteä.
Jo vuosia on vahvassa voitelussa oleva pastori viikkottain tehnyt kaupungin eri kioskeihin koeluontoisia ostoskäyntejä ja kyseisen lehden aina ilman ongelmia saanut suoraan lehtihyllystä itse valkkaamalla ostettua.
Miten ihmeessä Jeesuksen vihaaminen vei pornolehdet turmion?
Jeesuksen väkevä voima on pitänyt lehtipisteet vapaina hekumallisten painotuotteiden rienaavalta vaikutukselta! Amen!
Älä ole huolissasi, vaikka et löytänyt pornolehtiä edes tiskin alta. Porno on siirtynyt nettiin. Sieltä löydät sopivilla hakusanoilla.