Stalinin uhrit - Alfalla nyt

Miljoonien Stalinin terrorin uhrien joukossa on yli 25 000-30 000 suomalaista(punikkia). Paljastukset, jotka liittyvät mielettömiin teloituksiin eivät innoita Venäjän vallanpitäjiä.

Ei innoita Suomen äärivasureitakaan.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Katsoin ja jäi vain sellainen olo että menneiden märehtiminen tuottaa vain lisää kärsimystä.
Vanha mies joka taisteli kuolleiden puolesta joutui vankilaan ja tytär jäi ahdistuneena kärsimään. Kannattaako tuollainen sukupolvien kärsimysketju, nykyelämän tuhoaminen kuolleiden takia??

Äänestä

Mitähän tekemistä Suomen nykyisellä vasemmistolla enää on minkään Stalinin kanssa. Noista asioista jauhavat enää vain jotkut ihme jälkeen jääneet höperöt, jotka yrittävät etsiä kohdetta kostaa katkeruutensa ajalta, jota suurin osa sitä eläneitäkään ei enää ole kiinnostunut muistelemaan.

Äänestä

Ranskan vallankumouksessakin tapettiin giljotiinissä paljon ihmisiä. Mutta pientä se kuitenkin oli Staliniin verrattuna.

Äänestä

Neuvostoliitto oli kommunistinen valtio ja siellä surmattiin paljon ihmisiä.

Kaikissa kommunistisissa valtioissa surmataan paljon ihmisiä.
Kuten nyt P Korea ja Kiina.

Romaniassa, Albaniassa. Bulgariassa ja kaikissa Kommunistisissa maissa Euroopassa surmattiin paljon ihmisiä.

Kommunistiseen maahan ei saa viedä Raamattuja ja siksi niitä salakuljetettiin NL

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miljoonien Stalinin terrorin uhrien joukossa on yli 25 000-30 000 suomalaista(punikkia). Paljastukset, jotka liittyvät mielettömiin teloituksiin eivät innoita Venäjän vallanpitäjiä.

Ei innoita Suomen äärivasureitakaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu