Trumpin ulostuloa odotellaan, ilmoitettu aika oli 01:30 Suoimen aikaa.
https://video.foxnews.com/v/6207530242001#sp=watch-live
Toistaiseksi mitään ei ole kuulunut, Alkaako tosi oikeussota, vai päättääkö luovuttaa?
https://video.foxnews.com/v/6207530242001#sp=watch-live
Toistaiseksi mitään ei ole kuulunut, Alkaako tosi oikeussota, vai päättääkö luovuttaa?
Vastaukset 19
Vanhimmat
Myös YLE:llä on streamilinkkiä tuonne.
https://areena.yle.fi/1-50677770
Pitkät on alkuhöpinät, ennen kuin pääsee varsinaiseen asiaan. Jos pääsee sittenkään lopulta.
Toi on kyllä siisti pakkaus toi Trumpin vaalee lehdistösihteeri Kayleigh McEnany .
https://urly.fi/1OiU
Aivan hirveää. Länsimaiden johtajamaan presidentti hourailee vaalidepressiossaan vaalipetoksesta.
Trump kuuluisi suljetulle vanhusosastolle ja neuvonantajansa valtakunnansyytteeseen ja kansainväliseen tuomioistuimeen tuomittavaksi maailmanrauhan horjutttamisesta.
Onhan se vaalipetos ja törkee semmonen, sinäkin tietäisit tuon jos ottaisit silmän käteen etkä mölläisi kuola suussa jotain yleä. Usa ei ole demokratia, Biden muka sai tuommoisen kannatuksen ja ukko teki vaalityötä lähinnä bunkkerista ja tilaisuuksissa oli vain muutama kyybe, Trumpilla oli aina tuhansia kannattajia ja tilaisuudet oli kuin rokkikonsertti.
Oli monella tavalla todella masentava puhe, Ensinnäkin presidentti kuulosti väsyneeltä ja alistuneelta. Sitten hän syytti tosiaan, että kaikki media, ääntenlaskijat, ja kaikki muut kuin hänen kannattajansa ovat jossain ihme salaliitossa häntä vastaan.
Ei oikein pysty uskomaan, että tällainen on totta. Periaatteessa Trump väitti, että demokratia ei toimi, koska hän häviää ja on uhri. Miksei demarit sitten voittaneet kaikkia senaattipaikkoja, jos kaiken taustalla on joku jättimäinen huijaus?
Kyllä tän on pakko olla Trumpin kauden loppu
olipa Trump jo hävinneen oloinen ja huippuna silti haukkuin vaaleja vilpillisiksi, jopa osaa alueista korruptisiksi vaikka paikalla on ollut republikaniennkin vaalitarkkailijoita.
Seuraan NBC:n lähetystä ja hekin keskeyttivät Trumpin puheen kesken johtuen Trumpin valheellisista väitteistä.
:D
Tässä NBC: https://www.youtube.com/watch?v=rMyJ08gaCVE
Näköjään hesarikin kirjoittanut aiheesta "uutisen", on se journalismia tämäkin :D
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000007279580.html
Tässä uusi linkki NBC:n suoraan lähetykseen: https://www.youtube.com/watch?v=BRBdvdvj9jA
Huomenta.
70%+maan+pinta-alasta+on+silti+äänestäny+punaista+paronia.
Pinta-alasta lässynlää.
Bidenilla on neljä miljoonaa ääntä enemmän kuin Trumpilla.
https://www.foxnews.com/elections/2020/general-results
Etenkin soiset paikat Floridassa.
30%+pinta-alasta+elää+tukirahoilla.
Valheita kuin Trumpin opetuslapsella. :D
Oikein tukirahoilla elävät voi laskea siitä onko äänestäny Bideniä eli noin puolet on persauksisia.
Bidenin voitto no rassukoille myrkkyä. Toivottavasti ensitöikseen panee purkupallon hommiin rumpin rasistisella meksikon muurilla.
"...Mikäli Trump nyt häviää vaalit, edessä saattaakin olla kokonaiset seuraavat neljä vuotta jatkuva vaalivaikuttamisprosessi, jossa Trump tekee kaikkensa kiistääkseen oman häviönsä ja sabotoidakseen Bidenin hallintoa.
Venäjä ei olisi Venäjä, ellei se odottaisi jo malttamattomana päästäkseen ottamaan kaiken ilon irti tästä orastavasta sekasorrosta." IS Pääkirjoitus tänään
Kysymys: Miten tuo tulikaan mieleen juuri nyt? Vastaus: Koska aihe oli tuttu yli neljä vuotta harjoitetusta Trumpin mustamaalaamisesta ja Trumpin hallinnon häirinnästä. Eikä suomalainen mediakaan ole ollut osaton siihen Trumpin vainoamiseen ja mustamaalaamiseen. Nyt jo katsotaan niin pitkälle, että Bidenin virheet ja saamattomuuskin olisi heidän mukaan Trumpin syytä. Ei ole mahdollista!!! Onko todella piru irti tässä maailmassa jo!
Pelko on siitä, että Trump voisi maksaa samalla mitalla.
Biden ei saa mitään tehtyä 4 vuoden aikana senaatissa Demareilla ei ole enemmistöä.
Monet TV yhtiöt pisti lähetyksen poikki siinä vaiheessa kun Trump alkoi lasketella liikaa valheita.
Eikä kun ne pelästyi, että Trump paljastaa jo siinä, että hän on järjestänyt ansan ja aidot lipukkeet tullaan erottamaan vääristä.
Olen lukenut että salainen operaatio kyseessä ja aitoja lipukkeita ei ole siis voinut väärentää, se on joku tietty tekniikka.
Jos tosiaan näin on, se tulee kyllä ilmi.